Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763 59739484 1977195582392072 1542521685993848832 n e1559737032763

Суспільство

Дитячі простори та Центр культури нацменшин: на що скоро перетворяться муніципальні кінотеатри Києва (МАПА)

Опубліковано

Зараз міські кінотеатри приваблюють глядача низькими цінами на квитки, доступністю кінопродукту у спальних районах та подовженим прокатом українських стрічок. Але далі буде цікавіше, обіцяє Ірина Плехова, заступник директора з культурних проектів і комунікацій мережі кінотеатрів комунального підприємства “Київкінофільм”.

За рік-два кінотеатри переформатуються на культурні заклади “крокової” доступності. Що це значить для киян та гостей столиці, читайте у нашому інтерв’ю.  

Читайте також: Фільм про матір-одиначку на Донбасі змагатиметься у Каннах

Культура на околицях

Більшість із комунальних кінотеатрів мережі КП “Київкінофільм” розташована у віддалених районах столиці. А позаяк за культурним дозвіллям містяни, як правило, їздять до центру, існує думка, що муніципальні кінотеатри неприбуткові.

Із такими твердженнями категорично не згодна Ірина Плехова. За її словами, усі кінотеатри мережі знаходять свого глядача.

Читайте також: Фільм українського режисера увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю

“Так, деякі наші кінотеатри знаходяться у віддалених районах від центру, але саме там при запуску проектів ми особливо сильно відчули потребу київських глядачів у культурному продукті”,  – розповіла Ірина.

Ірина Плехова розповідає: не дивлячись на умовні “околиці”, у яких розташована більшість міських кінотеатрів, усі вони знаходять свого глядача

Вона зазначила, що кінотеатри мережі або самоокупні, як “Факел”, “Ліра”, або прибуткові – як, наприклад, “Лейпциг”, “Флоренція” або кінотеатр “Імені Тараса Шевченка”. Це означає, що у так званих “депресивних” районах міста також  споживачі кінокультури, готові витрачати і час, і гроші.

“Зокрема, у “Дніпрі” (колишній “Ленінград”) зал на 350 місць нещодавно під час показів литовської анімації був вщент заповнений дітьми, а найстаріший кінотеатр країни “Ліра” щомісяця приймає близько 2000 людей”.

Читайте також: Український документальний фільм покажуть на виставці у Відні

Минулий рік, що видався складним для кінопрокату в Україні, розповіла Ірина, майже не позначився на прибутках і відвідуваності муніципальних кінотеатрів.

За словами Ірини Плехової, 2018 рік був кризовим для кінопрокату. Проте відвідувачів муніципальних кінотеатрів не поменшало

Зброя проти конкурентів

Із великими кінотеатрами КП “Київкінофільм” зараз конкурують не тільки з допомогою низьких цін на квитки. Ірина Плехова розповідає, що, до прикладу, у “Лейпцигу” – один із найсучасніших лазерних кінопроекторів у столиці, а інші кінотеатри поступово оновлюють цифрове обладнання. Звісно, в оновлених залах вартість квитків вища, адже ресурсне обслуговування буде і коштувати дорожче. Але загалом по мережі квитків, дорожчих за 100 гривень (допрем’єрні покази кінострічок) – ви не знайдете.

Читайте також: В Україні створили додаток для телефону з аудіокнигами

Окрім того, практикують різноманітні безкоштовні покази для людей з пільгами та інвалідністю. Вони отримують ще ширші можливості долучитись до культурного продукту у міських кінотеатрах.

“За останні три роки десь близько 50 тисяч киян отримали можливість відвідати безкоштовні покази у нашій мережі”

Будь-який фільм по мережі (дивіться нижче на карті) коштує не дорожче 100 гривень – навіть допрем’єрні покази популярних стрічок

“Муніципальна” трансформація

У планах керівництва КП “Київкінофільм” у найближчому майбутньому перетворити міські кінотеатри на культурні центри.

Так, “Ліра” з лютого 2015 року успішно існує як кінотеатр українського кіно. Така “спеціалізація”, за ініціативи української кінематографічної спільноти, приваблює у кінотеатр-однозальник на 100 глядацьких місць тисячі відвідувачів.

Читайте також: В Україні з’явиться перший лазерний кінозал

Трансформація триватиме кілька років, але історія уже “вимальовується”. Наприклад, три дитячі кінотеатри мережі – “Промінь”, “Старт” та “Факел” – окрім того, що будуть модернізовані і отримають ремонт та нове обладнання, матимуть окремі креативні простори і співпрацюватимуть з різноманітними креативними майстернями. Під час кіносеансів для дітей їх батьки зможуть подивитися фільми у окремих залах.

Зала кінотеатру “Дніпро”, заповнена дітьми під час Днів литовського кіно. Загалом протягом 4 днів близько тисячі глядачів познайомились з сучасним литовським кіно та кінокласикою

Кінотеатр “Дніпро” після реконструкції за рік-два планують реорганізувати у центр культури національних меншин, ціллю якого стане доступність української спільноти до культурного продукту нацменшин, які проживають і працюють в Україні.

Також одним із пріоритетів КП “Київкінофільм” перетворення кінотеатру “Київська Русь” на великий сучасний кіно-концертний комплекс, тим паче, що у столиці бракує концертних майданчиків на понад 1000 глядацьких місць.

Читайте також: В український прокат виходить фільм про Асканію-Нову

На модернізацію роботи муніципальних кінотеатрів, згідно з міською програмою, протягом 2019 року витратять 100 мільйонів гривень (при цьому, 75 млн. спрямовано на капітальний ремонт кінотеатру “Краків”, який місто планує реорганізувати у Європейський культурний центр. Інші кошти також використовуватимуться в рамках капітальних ремонтів приміщень комунальних кінотеатрів).

Сьогодні керівники муніципальних кінотеатрів самостійно шукають унікальні мистецькі продукти та фінансування під творчі проекти. Тепер постає потреба у комунікації з глядачем, аби ми були впізнавані як щось більше, аніж просто кінотеатри – як джерело міської кінокультури.

Суспільство

В Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки

Опубліковано

На проспекті Володимира Івасюка на Оболоні почався масштабний демонтаж понад близько 50 МАФів.

Про це повідомляє Департамент територіального контролю Києва.

фото: Департамент територіального контролю Києва

Про ініціативу

На засіданні комісії з питань розміщення тимчасових споруд, за пропозицією КК “Київавтодор”, було ухвалено рішення щодо перенесення транспортних споруд, які значно ускладнювали виконання робіт з благоустрою територій. Всім власникам транспортних споруд були вказані нові місця для їх переміщення, а також було надіслано повідомлення про необхідність здійснити це у визначений термін.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

У найближчий час фахівці Комунальне підприємство “Київблагоустрій” мають прибрати близько 50 тимчасових споруд. На звільненому місці КК “Київавтодор” проведе роботи з облаштування тротуарів та велодоріжок.

Нагадаємо, що український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Також ми повідомляли, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: Департамент територіального контролю Києва.

Читати далі

Суспільство

Американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО)

Опубліковано

Зірка серіалу “Емілі в Парижі” Ешлі Парк знялася у жакеті Masha Popova у рекламі для Супербоула BMW 2024.

Про жакет

Бренд Маші Попової відомий своїм одягом із деніму, за словами дизайнерки, “поєднав фантазію з її українським корінням та спогадами дитинства”.

Цього року компанія BMW для просування електрокара використала актора Крістофера Уокена. У компанії його підтримала зірка серіалу “Емілі в Парижі” Ешлі Парк. У відео актриса з’явилася у жакеті, створеному українською дизайнеркою Машею Поповою.

Читати також: “Очима та серцем”: у Києві відкрилася виставка про Японію

Тематика реклами

Супербоул – одна з головних спортивних подій США, незважаючи на нешироку популярність американського футболу поряд з іншими видами спорту, приваблює глядачів з усього світу. Спеціально до цієї події, яка транслюється величезною кількістю каналів, різні компанії наперед готують рекламу своїх продуктів. Вартість 30-секундного рекламного ролика під час трансляції складає $7 млн. 

Нагадаємо, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Фото: скрін з реклами

Читати далі

Суспільство

Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Опубліковано

В Україні працює урядовий проєкт, який дає змогу учасникам бойових дій і громадянам, які отримали інвалідність через війну, безоплатно пройти професійне навчання.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Здобуття освіти

  1. Спершу треба обрати професію або освітню програму. Зробити це можна тут.
  2. Потім треба подати заяву онлайн;
  3. Залишилося укласти договір і почати навчання!

Державна служба зайнятості приймає рішення впродовж 5 робочих днів.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Додаткові можливості

  • компенсація витрат на проїзд, проживання та медичний огляд;
  • можливість різних форм навчання та їх поєднання;
  • індивідуальний супровід.

Нагадаємо, що ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років.

Фото: ДСЗ

Читати далі