Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Диджиталізація бізнесу: що варто знати українським підприємцям

Опубліковано

Сьогодні цифрова присутність бізнесів формує їхню репутацію в очах клієнта та завойовує довіру. За останні кілька років це стало необхідністю для сучасних компаній, які все більше автоматизують внутрішні процеси.

З допоміжного інструменту для управління бізнесом диджиталізація перетворилася на те, без чого зараз не можна обійтися, аби залишатися конкурентоспроможним на ринку.

Диджиталізація простими словами

Диджиталізація – це трансформація бізнесу за допомогою передових технологій та інструментів. Головна мета цього методу – зробити компанію видимою в онлайн просторі та розширити її можливості.

Диджиталізація бізнесу спрямована надати:

  • новий досвід взаємодії між компанією та клієнтом
  • удосконалені комунікації всередині компанії
  • покращену якість обслуговування
  • величезний вибір інструментів для продажу товару чи послуги
  • якісний продукт, і навіть модернізацію послуг доставки й оплати.

Отже, диджиталізація дозволяє вивести бізнес на високий рівень за допомогою нових інструментів швидко та ефективно.

Переваги диджиталізації

Розгляньмо позитивний вплив диджиталізації на конкретному прикладі – Fintech. Сьогодні банківська галузь активно автоматизує внутрішні бізнес-процеси для автоматичного пошуку та аналізу методів виконання роботи співробітниками адміністративних відділів, а також для створення веб і мобільних додатків.

Найголовніше у сфері фінтеху – гарантія безпеки та побудова довірчих відносин із клієнтом. Диджиталізація дозволяє впровадити інструменти, які закривають ці питання.

Багато клієнтів також переживають, що фінанси можуть бути незрозумілими для них. Але і тут диджиталізація приходить на допомогу і налагоджує комунікацію. У результаті робота з фінансовим сектором проста та доступна для кожного.

Завдяки диджитал інструментам фінансові організації можуть легко впроваджувати нові функції, скорочувати витрати на маркетинг і робити рекламні кампанії більш ефективними. Цілеспрямована взаємодія дозволяє персоналізувати послуги та отримувати фінансову вигоду. Але й це ще не всі переваги, які надає диджиталізація.

Покращена ефективність операцій

Диджиталізація автоматизує багато рутинних операцій та процесів, зокрема обробку платежів, кредитний аналіз, внутрішні звіти тощо. Це дозволяє фінтех компаніям звільнити час та ресурси й зосередитися на стратегічних завданнях, як-от розвиток нових продуктів та покращення обслуговування клієнтів.

Менші витрати

Диджиталізація зменшує витрати на ручну роботу та паперову документацію. Компанії можуть використовувати хмарні рішення, щоб замінити власну серверну інфраструктуру, а також автоматизувати процеси, що раніше вимагали великої кількості ручної роботи. Це дозволяє знизити загальні витрати й підвищити рентабельність.

Зручність для клієнтів

Диджиталізація забезпечує зручний і доступний спосіб взаємодії бізнесу з клієнтами. Це може включати онлайн-банкінг, мобільні додатки, електронні гаманці та інші інноваційні рішення. Клієнти можуть проводити операції, перевіряти баланс та здійснювати перекази коштів з будь-якого пристрою з доступом до Інтернету.

Розширена ринкова присутність

Завдяки диджиталізації фінтех компанії можуть швидко розширювати свою ринкову присутність і знаходити нових клієнтів. Це стає можливим завдяки онлайн-маркетплейсам, партнерству з іншими компаніями та залученню клієнтів через соціальні медіа та рекламу.

До чого тут Low/No-code?

Серед інструментів, що сприяють диджиталізації, – Low/No-code, за допомогою якого будь-хто може програмувати без глибоких знань у галузі кодування. І якщо правильно використовувати всі можливості та потенціал цих інструментів, власники бізнесу зможуть оптимізувати рутинні процеси відділів, а також скоротити час та гроші на вирішення внутрішніх завдань. 

Впровадження таких інструментів дозволяє не лише підлаштовуватися під сучасні реалії ведення бізнесу, а й отримувати додаткові вигоди – покращена взаємодія з клієнтами, розширення географії, зростання продажів та позиціювання компанії на світовому ринку.

Ви готові до диджиталізації?

Підприємствам важливо якнайшвидше усвідомити вплив Low/No-code технологій на їхній бізнес і розуміти, як використовувати диджиталізацію, щоб залишатися попереду конкурентів. У Low/No-code ком’юніті FlowMates знають, як змінити підхід до бізнесу на сучасний для масштабування вашої компанії. 

Головною місією глобальної спільноти є створення умов, необхідних для оцифрування діяльності та компіляції цифрових двійників через розвиток Open source Low-code платформи. Основним викликом є надання учасникам готових сервісів та конекторів, що будуть концентруватись на платформі та вирішувати проблеми клієнтів товарного бізнесу зі створення ланцюжків постачання, внутрішнього обліку та реалізації товарів.

Хочете отримати максимум переваг від диджиталізації? 30.06 FlowMates запрошує всіх технічних спеціалістів, гіків, IT-спільноти, інвесторів та інвестиційні фонди взяти участь у конференції, що об’єднає український бізнес та No-code розробників в Україні. 

Топ-спікери та новатори детально розкажуть про підходи до реалізації бізнес-проєктів з використанням No-code, а також обговорять успішні кейси та невдачі. Серед 300 учасників – IT-фахівці, венчурні інвестори, власники бізнесу, а також понад 50 інвестиційних фондів, великих підприємств та IT-компаній, які отримають поради щодо того, на які No-code рішення звертати увагу, яких помилок слід уникати та як перетворити свій бізнес на успішну історію.

Колонки

Видавництво «Основи» перевидає фотокнигу про українські балкони (ФОТО)

Опубліковано

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.

Про це повідомляє видавництво.

Що нового у Balcony Chic

Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу

Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.

Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися

Балкон як дзеркало часу

Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.

Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.

Фото: видавництво «Основи».

Читати далі

Колонки

Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на «Євробачення-2025»

Опубліковано

«Суспільне» назвало дев’ять фіналістів Національного відбору на «Євробачення-2025». Десятого учасника обиратимуть українці через голосування у застосунку «Дія».

Про це повідомляє «Суспільне».

Фіналісти, які вже змагатимуться за участь у «Євробаченні»:

  • Future Culture — Waste My Time;
  • Khayat — Honor;
  • Krylata — Stay true;
  • Molodi — My sea;
  • Ziferblat — Bird of pray;
  • Абіє — Дім;
  • ДК Енергетик — Сіль;
  • Маша Кондратенко — No time to cry;
  • Влад Шериф — Wind of change.

Читати також: Оголосили список учасників нацвідбору на «Євробачення-2025»

Музиканти, які потрапили до лонгліста, але не пройшли до фіналу після прослуховувань, змагатимуться за десяте місце через голосування в «Дії». Паралельно до 23 грудня триває голосування за членів журі фіналу.

Фінал відбору — 8 лютого.

Телевізійний концерт визначить, хто представить Україну на «Євробаченні-2025». Повний список фіналістів оголосять до 17 січня 2025 року.

Нагадаємо, що у Києві покажуть документальний фільм про досвід життя жінок у прифронтовій зоні.

Фото: «Суспільне».

Читати далі

Колонки

У межах проєкту єРобота українські підприємці отримали 10 мільярдів гривень

Опубліковано

За понад два роки дії програми 21 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу. За цей час держава інвестувала 10 мільярдів гривень, з яких понад 4 мільярди повернулися в бюджет.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

«Завдяки грантовій підтримці підприємці відкрили тисячі нових компаній, змогли збільшити виробництво, розширити асортимент продукції та послуг, освоїти нові напрямки діяльності та заявити про себе на нових ринках. А також створити близько 60 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Бізнес працює, розвивається, сплачує податки, зміцнює нашу економіку», — зазначила Юлія Свириденко.

Вона повідомила, що понад чотири мільярди гривень повернулися в бюджет завдяки сплаченим податкам та зборам.

Статистика проєкту

Від запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
  • на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
  • ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Фото: телеграм-канал Мінекономіки

Читайте також: Творче об’єднання МУР оголосило про створення премії для викладачів: як взяти участь

Як отримати грант

Подати заявку на отримання гранту можуть як підприємці, що вже працюють, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.

Заяви та бізнес-план можна подати через Дію. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць: від одного-двох при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами.

Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів в процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

Нагадаємо, що в Україні обрали вчительку року: вона отримала 1 млн грн на свій проєкт.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі