

Економіка і бізнес
Двічі переселенка на грант відкрила бізнес та виготовляє страви у реторт-пакетах
Двічі переселенка Тетяна Чернікова на Полтавщині розпочала бізнес з виготовлення страв тривалого зберігання у реторт-пакетах з овочів, фруктів, ягід та круп.
Про це повідомляє пресслужба Програми USAID АГРО.
Жінка до 2016 року мешкала у Донецькі. З чоловіком, донькою та новонародженим сином переїхали до Харкова, а після повномасштабної агресії вдруге була змушена переїхати на Полтавщину.
Як розпочала власну справу?
У Харкові Тетяна з родиною заснувала тепличне господарство «Green for you – мікрогрин/мікрозелень» і організувала успішний сімейний бізнес з вирощування мікрозелені. Загалом вирощували близько 20 видів мікрогріну до 500 кілограмів на місяць та стали одними з найбільших за обсягами постачальниками зелені у місті. Обсяги реалізації продукції зростали й жінки вирішили зайнятися ще й переробкою органічної зелені на соуси та заправки до салатів.
Читайте також: Хто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)
Незадовго до повномасштабного вторгнення, Тетяна отримала співфінансування від Програми USAID АГРО для розширення виробничих потужностей та розвитку свого бізнесу. Але підприємиця навіть не встигла розпакувати отримане в рамках проєкту обладнання, як почалася війна. Через постійні ракетні та артилерійські обстріли Харкова Тетяна змушена була втікати. Сім’я вирішила переїхати та перевезти отримане від Програми USAID АГРО обладнання до більш безпечного регіону, де їм запропонували будинок знайомі.
На новому місці, у с. Оржиця Полтавської області, Тетяна орендувала виробниче приміщення, знайшла місцевих постачальників сировини та відновила виробничу діяльність.

Щоб йти в ногу з часом і умовами, які диктує війна переглянули та адаптували раніше погоджений в межах договору перелік готової продукції до споживчих вподобань військового часу. Почала виготовляти прості, доступні, готові до споживання страви тривалого зберігання у реторт-пакетах з овочів, фруктів, ягід та круп.
Така продукція користується попитом під час війни: її легко споживати в умовах проблем з електрикою, переміщеним особам та людям на деокупованих територіях, які не мають доступу до зручностей.
Дивіться відео: Винаходи на війні: 93 ОМБр показала баггі для «Стугни-П»
Тож встановили обладнання, взяли на роботу працівницю, запросили технолога для розробки рецептур та підготовки технічної документації. Сьогодні, завдяки наданому в межах проекту обладнання, виготовляє 11 найменувань продукції та збільшили обсяги виробництва на 30%.

Оскільки запуск виробництва збігся з сезоном збору врожаю, підприємиця закуповувала у місцевих підприємств, виробників та жителів громади сезонні ягоди, фрукти та овочі для переробки, що стало додатковим заробітком для місцевих жителів. Вони часто мають залишки городини, але не мають ринку збуту. Так, вдалося налагодити стабільне постачання сировини.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Тетяна розповідає, що планують розвивати підприємство у с. Оржиця, адже це справді потрібно громаді. У планах – запуск нового цеху та налагодження роботи з торговими мережами.
Нагадаємо, підприємець із Донеччини відновив бізнес у Яремчому та організовує благодійні обіди.
Також ми розповідали, як у деокупованому Святогірську підприємець запустив пекарню.
Фото: facebook.com/usaid.agro.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay