Суспільство
Дві українські стрічки увійшли до британського рейтингу хорор-фільмів року
Британське онлайн-видання The People’s Movies внесло дві стрічки у ТОП-20 найкращих хорор-фільмів 2020 року.
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що йдеться про фільми режисера Дмитра Томашпольського “Сторонній” та українсько-чесько-словацька стрічку Вацлава Марула “Пофарбоване пташеня”.
Читайте також: Куди віддати непотрібні книги — 5 варіантів
Наголошується, що видання The People’s Movies належить до десятки найкращих британських блогів про кіно. “Стороннього”, який посів у рейтингу видання 18-те місце, названо запаморочливим та хвилюючим українським фантастичним детективом.
“Інтелектуальний та моторошний “Сторонній” досліджує складні філософські питання вражаючим арсеналом кінозасобів, які тримають глядача у постійній напрузі. А приголомшливо абсурдний фінал змусить прибічників теорій змови посміхнутись із нетрів своїх кролячих нір”, – написали кінокритики.
“Пофарбоване пташеня”, що отримало 11-те місце, визначили як тривожну біопсію природи справжнього зла: “Ця розповідь про боротьбу єврейського хлопчика під час Другої світової війни є одним із найбільш технічно досконалих фільмів року в будь-якому жанрі. Стрічка перевірить ваші межі та ваше терпіння, однак її похмуре послання є доречнішим, ніж будь-коли”.
Довідка
Екранізація бестселеру Єжи Косинського “Пофарбоване пташеня” вийшла в широкий кінотеатральний прокат України 10 грудня 2020 року. Світова прем’єра картини відбулась у межах основного конкурсу 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. Фільм Вацлава Марула було відібрано до шорт-листа 92-ї кінопремії “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”, де він виступав як кандидат від Чехії. Стрічка отримала 10 нагород від Чеської кіноакадемії та була номінантом на премію Європейської кіноакадемії як “Найкращий європейський фільм”. Крім Венеції, картина була представлена також на кінофестивалях класу “А” у Токіо, Таллінні, Каїрі, Гоа та кінофестивалі в Торонто.
Фільм Дмитра Томашпольського “Сторонній” було відібрано до офіційних конкурсних програм 20-ти міжнародних фестивалів жанрового кіно, де він отримав 11 нагород. В український прокат фільм “Сторонній” вийде 2021 року.
Читайте також: В Україні створили фільм, що спростовує російські міфи про історію Причорномор’я
Нагадаємо, український пригодницький фільм-фентезі з’явився у вільному доступі.
Як ми повідомляли раніше, українська стрічка перемогла на кінофестивалі у Барселоні.
Головне фото: usfa.gov.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі