

Суспільство
Дві українські балетні постановки стали номінантами на грант €50 тис. престижної культурної платформи
Дві українські балетні постановки потрапили до шортлиста і стали номінантами на грант престижної культурної платформи Fedora.
Про це пише Радіо Свобода.
Наразі на першому місці серед дев’яти балетних постановок, що представляють різні країни світу – футуристичний балет SPACE Lovers Київського національного академічного театру оперети.
«Це футуристичний балет на музику французького композитора Дідьє Маруані. Хореограф – Дельфін Аттал, художній керівник проєкту – Богдан Струтинський. У постановці передбачене використання елементів доданої реальності та 3D ефектів. Танцівники подорожують планетами у пошуку кохання», – йдеться в повідомленні на сайті Київського національного академічного театру оперети.
На другому місці наразі – сучасна балетна постановка Національної опери України Roots («Коріння»). Постановку довірили провідному хореографу зі Швеції Ксенії Звєрєвій, яка працюватиме з відомим італійським художником по світлу Джакопо Пантані й українськими художниками костюмів, декорацій і 3D візуалізації Поліною Панченко та Асею Кравчук, за участі провідних солістів, інформує Національна опера України.
Читайте також: «Хочемо, щоб намисто передавалося у спадок». Як бренд Roots створює етноприкраси
Конкуренцію двом українським проєктам цього року складають, зокрема, вистави Англійського національного балету (Велика Британія), Балет Капітолія (Франція), Бірмінгемський королівський балет (Велика Британія).
«Переможець отримає грант, і ми маємо змогу розмістити свій проєкт та отримувати пожертвування від тих, хто заходить на сайт платформи. До коронавірусу грант на балет був 100 тисяч євро, зараз скоротили до 50 тисяч», – розповів ініціатор та координатора проєкту Roots Національної Опери України Олексій Тютюнник.
Голосування триває з 1 лютого і завершиться 26 лютого, до того часу невідомо, хто посяде перше місце. Віддати свій голос можна на сайті платформи «Fedora».
Нагадаємо, у китайському музеї Ґуґун з’явиться аудіогід українською.
Головне фото: radiosvoboda.org.
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24
Суспільство

Українські лікарі вже почали процес видаленння напису «Слава росії», який захиснику Андрію випалили в полоні. На тілі військового російські хірурги залишили рубець з надписом «Слава росії».
Про це у фейсбуці повідомив керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич.
За словами лікарів, за кілька місяців від надпису залишиться лише легкий слід. Андрію вже ввели першу ін’єкцію полінуклеотидів, що запускає регенерацію шкіри.
Як розповів керівник реабілітаційної програми, цей рубець, імовірно зробив лікар під загальною анестезією: «Я вам можу сказати точно те, що там зрозуміло з лікарської точки зору. Це зробив хірург. Це не є напис, зроблений паяльником, це не є напис вирізаний. Це точно зроблено електрокоагулятором, це медичний прилад».
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Військовий Андрій отримав травму пов’язану із сечовим міхуром, коли один із уламків потрапив у пахову ділянку. За час 15-місячного полону захисника прооперували російські лікарі.
Передісторія
Звільнений з полону Андрій проходив лікування в центрі «Неопалимі». Керівник реабілітаційної програми Максим Туркевич сфотографував тіло захисника, якому в неволі росіяни зробили рубцевий надпис «Слава росії».
Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Максима Туркевича
Суспільство

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє.
Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».
За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.
Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)
Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.
Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».
У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.


Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»