Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
img 7368 img 7368

Економіка

Duty free та рейси до Польщі: аеропорт Полтави продовжує розвиватися

Опубліковано

Полтавський аеропорт може здійснити авіарейс до Польщі вже цього року, передає Зміст.

Про плани щодо розвитку полтавського летовища розповів очільник підприємства Володимир Окара.

Міжнародні маршрути

“Ми працюємо над новими маршрутами до Польщі. У планах туристичні напрями на Іспанію, Ізраїль, але поки що справді реальним здається сусідня Польща”, – розповів він.

Читайте також: З Києва до Польщі запустили новий бюджетний рейс

За його словами, для того, щоб полтавський аеропорт зміг на мінімальному рівні підтримувати власну матеріально-технічну базу, а також відмовився від дотацій з обласного бюджету, треба не менше 1 рейсу на добу. Він запевнив, що «Полтава» йде до цієї мети і навів приклад, що наразі його команда працює над можливістю здійснювати вантажні перевезення. Це, на переконання посадовця, збільшить прибуток підприємства.

Окрім того керівник «Полтави» нагадав, що за місяць-півтора в аеропорті відкриють «Duty free».

Електронна реєстрація пасажирів

“У цьому році навряд чи ми впровадимо електрону реєстрацію. Але дівчата, що працюють на пункті реєстрації, кажуть, що затримок немає. Відповідно, і дискомфорту для пасажирів немає. Тому наразі питання про зміну форми реєстрації не стоїть”, – зауважив очільник.

Читайте також: У Полтаві запрацював популярний сервіс таксі

Модернізація парковки

Наразі керівництво аеропорту вирішує питання облаштування парковки, але поки не відомо, яким чином її модернізують – за власний кошт чи за рахунок орендарів-інвесторів:

“У нас є переможець конкурсу орендарів. Ми хочемо цю парковку передати йому на баланс. А якщо він відмовиться, то облаштовуватимемо за власний кошт. За місяць із нею все буде зрозуміло. Зазначу, що на сьогодні гостра потреба парковки відсутня, бо гості з Харкова або Дніпра (а це близько 10 автівок на тиждень) залишають транспорт у Полтаві. Але коли ми обслуговуватимемо 4 рейси на тиждень, наприклад, влітку, то тоді питання з парковкою буде актуальним”, – каже керівник аеропорту.

Читайте також: На Полтавщині відкриють майстерню для крафтових виробників

Нагадаємо, 26 березня з Міжнародного аеропорту “Полтава” відправився перший рейс з пасажирами до єгипетського міста Шарм-ель-Шейх. Рейс заповнений практично на 99% – пасажиромісткість літака 149 місць, пасажирів зареєструвалось 146.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: