

Економіка і бізнес
«Дунайський аграрій» експортує 300 тонн кавунів і динь до Румунії та Німеччини
Українська компанія «Дунайський аграрій» з Одещини домовилася про постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини.
Про це повідомляє «Дія. Бізнес».
Зазначається, що підприємство брало участь у найбільшій у світі виставці органічної продукції BioFach-2023, що відбувалася в німецькому місті Нюрнберг з 14 до 17 лютого. Напрацювання попередніх років допомогло аграрному підприємству налагодити експорт кавунів, персиків, динь, зернових культур до Франції, Швейцарії, Чехії, Латвії, Литви, Австрії, Південної Кореї, Японії, Великобританії та Нідерландів.
«За результатами цьогорічної виставки найближчим часом «Дунайський аграрій» планує постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Вишиванки з Херсона, які пройшли 33 російські блокпости. Як магазин «Українські подарунки» переїхав до Кривого Рогу
Також останніми роками компанія активно займається розвитком переробного напряму, тому в асортименті «Дунайського фермера» з’явилися органічні соки, консервація, пастила, джем, мед та вʼялені помідори. Так компанія зробила колаборацію з Андрієм Бігленком, переробником із Чорнобаївки. Як результат — отримали перші в Україні органічні вʼялені томати.
Зараз на фермі працює 70 мешканців громади. Також з початку повномасштабної війни господарство віддало частину своїх овочесховищ школі під укриття від обстрілів і передає свою продукцію на фронт.

Довідка
Господарство «Дунайський аграрій» було засноване у 2013 році. Має сертифікат «Органік стандарт». Є одним з провідних виробників органічних яєць в Україні. Основні культури: ріпак, пшениця, горох та ячмінь. На 2000 га органічної землі компанія вирощує: рапс, пшеницю, тверду пшеницю, ячмінь, горох, соняшник, просо, сочевицю, нут, кукурудзу. Підприємство вирощує органічний кавун. Також має органічний персиковий сад та город, на якому вирощуємо батат.
Нагадаємо, «Дунайський аграрій» починає вирощувати органічні лаванду та лікарські трави.
Також «Дунайський Аграрій» почав випускати органічний томатний сік.
Раніше ми повідомляли, що «Дунайський аграрій» випускатиме органічні чипси із персика та нектарину.
Фото: export.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay