Суспільство
Дружина військового шиє спорядження для захисників (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Оксана Макарова почала шити військове спорядження для чоловіка на фронт. А згодом жінка відкрила цілий швейний цех, де виготовляють бронежилети для наших захисників. Як їй це вдалося, розповідає ШоТам.
Вона почала шити спорядження для свого чоловіка — захисника Маріуполя. А тепер пошиті нею бронежилети захищають тисячі хлопців у ЗСУ.
Оксана Макарова з чоловіком та 2-річним сином жили неподалік від Драмтеатру в Маріуполі. 24 лютого її чоловік пішов захищати місто.
Оксана з дитиною більше двох тижнів пересиджувала обстріли вдома. Та коли від сильних вибухів повилітали вікна, вирішила втікати з міста.
«Центр уже був… Видно, що його рівняють із землею, там були такі ями на дорогах… Машини вже не їздили, люди вже по місту не ходили. Просто прилітали авіабомби, і були просто 3 секунди, коли ти можеш там проїхати, пробігти з якогось одного місця в більш… Там, де менше обстрілюють», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Щойно родина виїхала, квартиру тут же зайняли росіяни.
«Військові російські, якщо їх так можна назвати, заходили, все там розламали, подіставали, повикидали, щось позабирали, навіть чоловіка весь одяг вони забрали, навіть зимові чоботи. Квартира вигоріла, і те, що залишилось у ній, все викинуто у вікна, просто зачищено. Тобто не лишилось жодної фотографії, ніякої згадки про дім», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Оксана з Тимурчиком знайшли прихисток у селі Милуші біля Луцька. Не впасти духом допоміг чоловік, якому потрібно було нове спорядження на весну.
Раніше Оксана вже шила йому сумки та ремені, тож вирішила зробити це самостійно. Жінка не мала з собою швейної машинки, але допоміг Український ветеранський фонд.
Сім’я подала заявку на конкурсну програму з фінансування бізнесу для ветеранів.
«Перша машинка в мене з’явилась саме завдяки програмі ВАРТО. І я почала відшивати спорядження»,— Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
До Оксани стали звертатися дружини інших захисників з проханнями про спорядження. Замовлень більшало, і жінка відкрила швейний цех у Луцьку.
Ми відшиваємо плитоноски чоловічі й жіночі, каремати, РПСи, повністю їх комплектуємо. У нас є дощовики, є баули, — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Частину спорядження Оксана віддає безкоштовно, а частину продає нижче ринкової ціни.
«Це останні наші вироби, дуже ними пишаємось. Це медичний рюкзак. Дуже зручна штука. Ми розмовляли з хлопцями, які ним користуються, вони нам вносили всі правки необхідні, робили так, як їм зручно», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Оксана піклуватиметься про захисників до самої Перемоги і мріє знову побачити Маріуполь.
У планах — повернутися в Маріуполь. Дуже хочеться додому. Дуже сумуємо. І так і буде обов’язково — ми повернемось, я не сумніваюсь, що цей день настане, я навіть не уявляю, в якому я буду стані, але я думаю, я буду дуже щасливою!, — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Нагадаємо, ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів.
Також ШоТам розповідав, як українська компанія BERLOGA виготовляє тенти і пончо для ЗСУ.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські артилеристи знищили мінометний розрахунок російських окупаційних військ.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 40-ї Окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта.
Зазначається, що знищення російських окупантів є результатом спільної роботи артилеристів Великокнязівської бригади та бійців 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, які корегували вогонь.
Читайте також: Ніхто не ідентифікує путіна як переможця, бо переможців не судять у Гаазі
Про 40 ОАБр
40 окрема артилерійська бригада імені Великого князя Вітовта — з’єднання артилерійських військ, підпорядковане оперативному командуванню «Південь». Бригада створена 6 лютого 2015 року. Військове злагодження бригади відбувалося на полігоні Широкий Лан. Бригада названа на честь литовського княза Вітовта, який вів тривалу боротьбу з татарами, намагаючись витіснити їх з українського Причорномор’я.
Фото: facebook.com/40OAbrigade.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Столичний Житній ринок перетвориться на гастрономічний та культурний хаб – цими вихідними там вже провели велике прибирання.
Про новий проєкт повідомили на сайті Київської міської державної адміністрації.
«Цими вихідними на столичному Житньому ринку було проведено велику толоку. Цей захід дав старт масштабному проєкту перетворення простору ринку на гастрономічний та культурний хаб», — йдеться у повідомленні.
Ініціаторами заходу виступили: шеф-кухар Євген Клопотенко, КП «Житній ринок» та клінінгова компанія «Inwhite».
Фахівці спільно з волонтерами провели успішну роботу із професійного прибирання на Житньому ринку.
Про толоку
За допомогою спеціалізованої техніки колони мили апаратом високого тиску, що дозволило ефективно очистити їх від забруднень. Видалили весь бруд із огородження антресолі та огородження другого поверху.
Окрім цього, провели глибинне чищення підлоги за допомогою підлогомийної техніки, що забезпечило належний догляд і чистий вигляд підлогових покриттів.
Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України
До прибирання долучились понад 50 фахівців та волонтерів. Використовували професійну техніку, зокрема апарат високого тиску, підлогомийні машини, парогенератори та пилотяги для вологого та сухого прибирання.
У КП «Житній ринок» додали, що в результаті великої толоки на ринку було очищено понад 3000 квадратних метрів будівлі.

Про ринок
Житній ринок — один із економічних центрів Києва, найдавніший діючий ринок Києва. Був розташований на Подолі і бере свій початок з часів Київської Русі.
Нагадаємо, кияни організували толоку у Протасовому яру на місці ворожого обстрілу.
Також ми розповідали, як на Львівщині переселенці впорядкували парк, щоб віддячити за гостинність.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Лікарі реабілітаційного центру «Незламні» врятували життя 46-річному капітану ЗСУ попри критичні травми.
Історію захисника розповіли на фейсбук-сторінці Центру.
Зазначається, що Роман Кулик був мобілізований у перші дні війни. Службу проходив на Яворівському полігоні.
13 березня 2022 року російські військові завдали по полігону масованого удару, випустивши понад 30 крилатих ракет. Тоді загинула 61 людина, 160 — дістали поранення. Одним із них був Роман. Він отримав множинні надважкі травми й мізерні шанси на порятунок.
«На той час це був наш такий найбільш травмований герой. Пацієнт, який був у найкритичнішому стані із тих поранених, які поступили того дня до нас… Це справді унікальний випадок, коли вдалося врятувати життя людини з такими важкими, критичними пошкодженнями», — розповів завідувач хірургічного напрямку центру «Незламні» Гнат Герич.
Читайте також: Національний проєкт «Незламні». Як працюватиме перший в Україні центр для протезування поранених на війні
Військовий 20 днів перебував у реанімації, ще 50 днів був у хірургічному відділенні. Йому зробили 13 операцій, під час яких вдалось дістати 12 із 22 осколків. Щодня в лікарні із важким пацієнтом займалися фізичні терапевти.
«Кожного дня у лікарні поруч з Романом була його дружина. Її любов, підтримка та відданість додавали чоловікові сили. А сам він вразив лікарів неабиякою жагою до життя та вірою, що все буде добре», — розповіли у центрі.
«Мене врятував Бог руками лікарів, які витягли мене з того світу», — каже Роман.
Про центр
Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) Першого медоб’єднання Львова – проєкт, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. У центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.
Нагадаємо, у львівському центрі «Незламні» українцю встановили найлегший у світі протез.
Раніше ми повідомляли, як лікарі встановили сучасний біонічний протез бойовому медику, який втратив руку під час евакуації військових з поля бою.
Фото: скриншот із відео.