Суспільство
Дружина військового шиє спорядження для захисників (ВІДЕО)
Оксана Макарова почала шити військове спорядження для чоловіка на фронт. А згодом жінка відкрила цілий швейний цех, де виготовляють бронежилети для наших захисників. Як їй це вдалося, розповідає ШоТам.
Вона почала шити спорядження для свого чоловіка — захисника Маріуполя. А тепер пошиті нею бронежилети захищають тисячі хлопців у ЗСУ.
Оксана Макарова з чоловіком та 2-річним сином жили неподалік від Драмтеатру в Маріуполі. 24 лютого її чоловік пішов захищати місто.
Оксана з дитиною більше двох тижнів пересиджувала обстріли вдома. Та коли від сильних вибухів повилітали вікна, вирішила втікати з міста.
«Центр уже був… Видно, що його рівняють із землею, там були такі ями на дорогах… Машини вже не їздили, люди вже по місту не ходили. Просто прилітали авіабомби, і були просто 3 секунди, коли ти можеш там проїхати, пробігти з якогось одного місця в більш… Там, де менше обстрілюють», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Щойно родина виїхала, квартиру тут же зайняли росіяни.
«Військові російські, якщо їх так можна назвати, заходили, все там розламали, подіставали, повикидали, щось позабирали, навіть чоловіка весь одяг вони забрали, навіть зимові чоботи. Квартира вигоріла, і те, що залишилось у ній, все викинуто у вікна, просто зачищено. Тобто не лишилось жодної фотографії, ніякої згадки про дім», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Оксана з Тимурчиком знайшли прихисток у селі Милуші біля Луцька. Не впасти духом допоміг чоловік, якому потрібно було нове спорядження на весну.
Раніше Оксана вже шила йому сумки та ремені, тож вирішила зробити це самостійно. Жінка не мала з собою швейної машинки, але допоміг Український ветеранський фонд.
Сім’я подала заявку на конкурсну програму з фінансування бізнесу для ветеранів.
«Перша машинка в мене з’явилась саме завдяки програмі ВАРТО. І я почала відшивати спорядження»,— Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
До Оксани стали звертатися дружини інших захисників з проханнями про спорядження. Замовлень більшало, і жінка відкрила швейний цех у Луцьку.
Ми відшиваємо плитоноски чоловічі й жіночі, каремати, РПСи, повністю їх комплектуємо. У нас є дощовики, є баули, — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Частину спорядження Оксана віддає безкоштовно, а частину продає нижче ринкової ціни.
«Це останні наші вироби, дуже ними пишаємось. Це медичний рюкзак. Дуже зручна штука. Ми розмовляли з хлопцями, які ним користуються, вони нам вносили всі правки необхідні, робили так, як їм зручно», — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Оксана піклуватиметься про захисників до самої Перемоги і мріє знову побачити Маріуполь.
У планах — повернутися в Маріуполь. Дуже хочеться додому. Дуже сумуємо. І так і буде обов’язково — ми повернемось, я не сумніваюсь, що цей день настане, я навіть не уявляю, в якому я буду стані, але я думаю, я буду дуже щасливою!, — Оксана Макарова, засновниця швейного цеху TETRAPOD.
Нагадаємо, ветеран виграв грант і запустив першу в Україні приватну школу професійних саперів.
Також ШоТам розповідав, як українська компанія BERLOGA виготовляє тенти і пончо для ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі