

Культура
«Довженко-Центр» представив стрічку про Лесю Українку до її дня народження (ВІДЕО)
В онлайн-кінотеатрі «Довженко-Центру» 25 лютого виклали фільм «Іду до тебе» (1971), який режисер Микола Мащенко зняв до сторічного ювілею Лесі Українки.
Про це повідомили в «Довженко-Центрі».
Що відомо про фільм
У стрічці, що мозаїкою розкладає різні етапи життя мисткині, розкрили її творчість, боротьбу та трагічне платонічне кохання до Сергія Мержинського.
Картину створили в аскетичному візуальному стилі, що побудували переважно на крупних чорно-білих планах. У центрі зазначають, що деякі критики порівнювали цю роботу з «Жанною Д’Арк» Карла Теодора Дрейера. У фільмі також є численні християнські посилання і спроба увіковічити іконічність Лесі Українки.
Читайте також: Документальний фільм Аліси Коваленко покажуть на міжнародному фестивалі в Копенгагені



Читайте також: «Довженко-Центру» передали цінні артефакти, які знайшли на смітнику (ФОТО)
«Іду до тебе» стала однією з найвідоміших стрічок Миколи Мащенка, третім сценарієм у кар’єрі Івана Драча після «Криниці для спраглих» та «Камінного хреста» та першою операторською роботою Олександра Ітигілова.
Фільм відсканували у 2024 році за сприяння Миколайчук OPEN.
25 лютого 154 роки року тому народилася Леся Українку — легендарна письменниця, перекладачка, культурна та громадська діячка. Відсьогодні дивіться на Довженко-Центр.Онлайн «Іду до тебе» (1971) Миколи Мащенка. Знятий до сторічного ювілею мисткині, цей фільм розклав мозакою різні етапи життя Лесі Українки, її творчості, боротьби і, зокрема, трагічного платонічного кохання до Сергія Мержинського. Фільм став одним із найвідоміших у кар'єрі Миколи Мащенка, хронологічно третім сценарієм після «Криниці для спраглих» та «Камінного хреста» у кар'єрі Івана Драча, і операторським дебютом Олександра Ітигілова. Аскетичний візуальний стиль, побудований здебільшого на крупних чорно-білих планах, деякі критики порівнювали з «Жанною Д’Арк» Карла Теодора Дрейера. Крім іншого, з нею «Іду до тебе» ріднять і чисельні християнські посилання, а також спроба увіковічити на екрані портретну іконічність героїні. Сканування фільму відбулася в 2024 році за сприяння Миколайчук OPEN. Дивіться за посиланням у коментарях
Опубліковано Довженко-Центр : Dovzhenko Centre Вівторок, 25 лютого 2025 р.
Нагадаємо, що «Довженко-Центр» отримав раритетну версію мультика «Сказання про Ігорів похід».
Фото: сайт «Довженко-Центру»
Культура

На Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці Україна представила символічну інсталяцію «Not For Sale» — «магазин», де нічого не можна купити. Замість товарів у ньому зібрали 18 предметів, що уособлюють базові цінності: свободу, гідність, медичну допомогу, право на освіту тощо.
Про це повідомили у креативній агенції Bickerstaff.734.
Що представили на виставці
Кожен експонат має справжній штрихкод, який відвідувачі можуть відсканувати і побачити відеоісторії з України про те, скільки насправді коштує життя вільної країни.
«Український павільйон спричинив такий ажіотаж, що організаторам довелося залучати регулювальників руху. Щогодини через наш павільйон проходить до 1500 відвідувачів, а за пів року кількість людей, яка його побачить, за підрахунками організаторів сягне 23 мільйонів. Тому це стратегічна можливість показати світові наші цінності та стійкість. Ми демонструємо, що навіть у найскладніших умовах українці продовжують боротися, розвиватися, ставати інноваційними», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.


Читайте також: Принцу Гаррі подарували в Україні великодній кошик із символічним наповненням
Поруч із основною експозицією відкрилася зона «Values-Driven Economy». Тут представили реальні артефакти від українських компаній. Серед експонатів є такі:
- каска працівника ДТЕК, що ремонтує мережі під обстрілами;
- сирена Ajax із пошкодженнями, яка продовжує виконувати свою функцію;
- колба нафти від «Укрнафти»;
- експонати від «Астарти», «Біосфери» та «Ощадбанку» тощо.




Україна на EXPO 2025
Участь України у виставці стала можливою завдяки підтримці японського уряду, який надав безоплатний простір на пів року. Цей проєкт також підтримали Програма розвитку ООН в Україні, «Укрзалізниця» та Caparol.
15 квітня в павільйоні Великої Британії на EXPO 2025 Україна проведе панельні дискусії про економіку, яка керується цінностями, та роль культури в подоланні глобальних криз. У фокусі — незламність, інновації й нові моделі розвитку, що базуються не лише на прибутку, а на людських сенсах.
EXPO 2025 триватиме до 13 жовтня, у ній взяли участь понад 160 країн.
Нагадаємо, що 13-річний хлопець врятував пасажирів автобуса у Сумах, що палав після обстрілу.
Фото: Bickerstaff.734
Культура

На платформі MEGOGO 13 квітня стартує цифрова премʼєра мелодрами «Кохання та полумʼя» про українських рятувальників. Це спільний проєкт телеканалу СТБ, ДСНС України, MEGOGO та Starlight Production, створений за підтримки Держкіно.
Про це повідомили в MEGOGO.
Про що серіал
Серіал розповідає про працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій. У центрі сюжету — особисті історії рятувальників, їхні переживання та виклики, які вони долають під час масштабних операцій на тлі війни. Загалом серіал складається з 16 серій.
Над правдивістю зображення роботи рятувальників автори працювали разом із ДСНС. Частину сцен зняли у справжніх пожежно-рятувальних частинах, а в епізодах зʼявляються чинні співробітники служби.
Читайте також: Український урбаністичний трилер «Дім за склом» виклали на MEGOGO
У серіалі взяли участь такі актори: Тарас Цимбалюк, Катерина Кузнєцова, Роман Ясіновський, Ольга Атанасова, Марія Пашкурова-Петренко та інші.
Усі серії на MEGOGO будуть доступні з 13 по 23 квітня у вечірньому слоті для передплатників. Телевізійну премʼєру запланували на 14 квітня на телеканалі СТБ.
Нагадаємо, що DOROFEEVA, Соловій, OTOY та інші музиканти долучилися до проєкту MEGOGO: де подивитися.
Фото обкладинки: MEGOGO
Культура

Підставки, посуд
Tati Soltes ceramics
- Великі форми (27см) — 1800 гривень;
- середні (22 см) — 1500 гривень;
- порційні маленькі (13 см) — 750 гривень.
Зараз Tati Soltes ceramics збирають на дрони для 116 ОМБр.

Naturwood
Lebet
Декор для дому
The Dry Flo

Фото: інстаграм Lebet
«Щось цікаве»
Читайте також: Свічки на Великдень від українських брендів на будь-який бюджет
«Сніп соломи»
