Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Доставка їжі під час карантину: де замовити і що пропонують

Опубліковано

Під час загальнонаціонального карантину українцям рекомендують сидіти вдома. Втім, варіантів посидіти в ресторані чи кав’ярні вже не залишилось: всі заклади зачинені. Однак, у Києві та регіонах є чимало служб доставки, що можуть привезти додому продукти або готову їжу.

AIN.UA зібрав служби доставки готової їжі та продуктів, щоб спростити цю задачу, а RAU доповнив цей перелік новою інформацією. Компанії, які допомагають привезти все необхідне, можна розділити на три нерівні групи: власне сервіси доставки, сервіси-агрегатори (такі як Zakaz.ua) і власні служби доставки торгових мереж і ресторанів.

Glovo

Один з найбільш загальнодоступних і універсальних сервісів серед міжнародних компаній, представлених в Україні. За допомогою Glovo можна замовити не тільки їжу з ресторанів поблизу, але також продукти з супермаркету і взагалі все, що завгодно.

Для цього в програмі є опція «Кур’єр», яка дозволяє передати будь-який предмет в зоні дії сервісу Glovo. Габарити вантажу повинні відповідати розмірам і вантажопідйомності фірмового рюкзака кур’єра, тобто не перевищувати вагу 9 кг і параметри 40х40х30 см.

Glovo представлений в 17 українських містах: Київ, Дніпро, Вінниця, Вишневе, Івано-Франківськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці.

Glovo можна скористатися через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid). Для цього необхідно зареєструватися, додати платіжну карту і адресу доставки. Замовлення через Glovo, як правило, привозять протягом години.

Raketa

Це український сервіс доставки їжі з ресторанів, який спочатку запустився в Дніпрі, а тепер розвивається в інших містах, регулярно оновлюючи карту доступності. Крім Дніпра, Raketa також працює в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці.

У 2020 році сервіс мав намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням більше 200 000 жителів.

Основна перевага сервісу – безкоштовна доставка. У більшості аналогічних служб вона коштує від 30 до 60 грн і стягується з споживача додатково до суми замовлення. Вартість страв у додатку Raketa повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa доступна на iOS і Android. Щоб зробити замовлення, необхідно пройти реєстрацію і додати платіжну карту. Як правило, доставка займає не більше години.

Читайте також: Чим зайнятися на карантині? Частина перша: дивитися кіно та читати книжки

Сервіс доставки Raketa також ввів превентивні заходи безпеки, щоб захистити клієнтів і кур’єрів – безконтактну доставку страв з ресторанів і кафе. Щоб скористатися новою послугою, досить зробити відповідну позначку в коментарях до замовлення і оплатити його по безналу. Кур’єр зв’яжеться з клієнтом і обговорить, де залишити пакет із замовленням, або ж передасть його з максимальним дотриманням запобіжних заходів.

Uber Eats

Один з перших глобальних сервісів доставки, який зайшов на ринок України. Втім, поки Uber Eats представлений всього в чотирьох містах: Києві, Львові, Харкові та Одесі. На даний момент сервіс тісно співпрацює з більш ніж 800 партнерами-ресторанами.

Оформити доставку можна через сайт або додатки для iOS і Android. Доставка в середньому займає 40 хвилин, але частіше за все здійснюється протягом години. Вартість доставки складає 40 грн без обмежень по сумі мінімального замовлення.

Bolt

Сервіс за замовленням таксі Bolt (раніше – Taxify) з жовтня 2019 року запустив сервіс з кур’єрської доставки в Києві, а з лютого 2020 го у Львові, Харкові та Одесі. Послуга Delivery призначена для перевезення вантажів і невеликих пакетів водіями таксі.

“Щоб захистити інтереси клієнтів, кожна посилка буде застрахована”, – відзначають в компанії-перевізнику.

Для замовлення послуги достатньо вибрати категорію Delivery в додатку Bolt і залишити водієві контакти одержувача. При цьому в Bolt підкреслюють, що перевезенню не підлягають грошові кошти, цінні папери, зброя, наркотичні та вибухові речовини, а також інші предмети, перевезення яких заборонено законодавством. Також не рекомендується (але і не забороняється прямо) перевезення їжі і напоїв. Запуск послуги Bolt Food по доставці їжі в Україні поки тільки анонсований на 2020 рік.

Можлива доставка по місту невеликих пакетів і вантажу, який поміщається в багажному відділенні автомобіля. Розміри посилки не повинні перевищувати 65 х 55 х 40 см. Базовий тариф на доставку 45 грн плюс по 4,5 грн за кілометр і 1,15 грн хвилина.

Якщо адресат не вийде за вантажем, кур’єр відвезе річ в спеціальний пункт зберігання, звідки відправник або одержувач зможуть її забрати.

Menu.ua

Сервіс з’явився на ринку України в минулому році шляхом поглинання українського агрегатора замовлень з ресторанів Eda.ua. Поки працює тільки в Києві і Дніпрі, конкурує з іншими сервісами також за рахунок безкоштовної доставки.

Доставка здійснюється з 8:00 ранку і до 01:00 ночі. Середній час доставки – 45 хвилин. Замовлення можна зробити за телефоном, через сайт і мобільні додатки (iOSAndroid).

Також з початку введення карантину сервіс запустив послугу безконтактної доставки для клієнтів, які оплачують замовлення онлайн. Для цього користувачеві досить вказати в коментарях “Безконтактна доставка” і зробити онлайн-оплату. Кур’єр уточнить в телефонному режимі де і як клієнтові зручно отримати свою їжу.

Mister.am

Цей сервіс доставки менш на слуху, ніж інші сервіси з цієї добірки. Створив його українець Ярослав Циганенко. Проте, Mister.am доступний в містах, в які не дісталися Glovo, Raketa і інші конкуренти.

Нині доступний у Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Кременчуці, Кропивницького, Луцьку, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях.

Зробити замовлення можна через сайт, додатки (iOSAndroid) і по телефону.

Zakaz.ua

Один з найстаріших вітчизняних сервісів у сфері доставки продуктів. Zakaz.ua займається доставкою продуктів з супермаркетів і працює в восьми містах України: Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі, Вінниці, Житомирі та Запоріжжі.

Продукти (і не тільки) через Zakaz.ua можна замовити з таких мереж, як Metro, Novus, Ашан, Фуршет, МегаМаркет і Таврія В. Замовлення можна оформити через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid).

Швидкість доставки – не коник сервісу. Зручний час можна вибрати на сайті, але чим більше завантаження – тим довше вам будуть везти ваш кошик. Наприклад, якщо ви робите замовлення в першій половині дня, швидше за все, його привезуть на наступний день або на післязавтра. Якщо замовлень багато, продукти доберуться до вашого будинку через кілька днів.

Хороша новина в тому, що вони все одно будуть свіжими – комплектація замовлень здійснюється в день доставки.

Rozetka

Найбільший маркетплейс України дозволяє купити і доставити все, що завгодно, в тому числі продукти і напої. На час карантину, до 3 квітня при замовленні від 500 грн доставка на найближче відділення Нова пошта буде безкоштовною. Крім того, в Києві і області, а також в Одесі доступна послуга доставки кур’єром (до входу в будівлю). Ціна такої доставки 59 грн. При цьому час дії послуги обмежена в Києві з 9.00 до 22.00 в будні дні та з 10.00 до 19.00 у вихідні. В Одесі тільки по буднях і з 11.00 до 20.00. Працюють також мобільні точки видачі.

Domino’s Pizza

Міжнародна мережа піцерій, заснована в США в 1960 році і налічує понад 17 000 закладів у 90 країнах світу. В Україні компанія працює з 2010 року. За 10 років діяльності Domino’s Pizza в Україні було відкрито 57 закладів мережі в Києві, Одесі, Львові, Броварах, Ірпені, Вишневому та Софіївській Борщагівці.

Мінімальна сума замовлення на доставку – 145 грн. Час доставки – 30 хвилин з 10.00 до 23.59 і 60 хвилин з 23.59 до 9.59.

На час карантину Domino’s запровадила сервіс безконтактної доставки, безпрецедентно підвищує норми дезінфекції та закриває зали для відвідувачів.

MAFIA

Найбільша мережа ресторанів італійської та японської кухні в Україні починала з відкриття першого закладу в Харкові в 2008 році. На даний момент мережа налічує 27 власних та франчайзингових ресторанів в десяти регіонах України.

Мережа пропонує власну послугу «Доставка їжі додому від MAFIA». Працює цілодобова доставка піци в Києві. При сумі замовлення від 150 гривень доставка безкоштовна.

Сім’я ресторанів Дмитра Борисова

“Величезна машина з 50 ресторанів зупиняє свою роботу. Такого не було ніколи за 10 років, навіть коли в 2014-му« Барсук »та інші готували не на тому-ям і пашот, а обіди для Майдану”, – написав Дмитро Борисов.

У повноцінному режимі буде працювати доставка ролів, салатів і боулів від Philadelphia roll & bowl. Також в ресторані на Шота Руставелі, 10, можна буде забрати замовлення з собою. Крім того, по Печерську буде працювати доставка гарячих страв від ресторану Барсук. На Русанівці і Оболоні буде діяти доставка від Mushlya Cafe.

Для цього розробляються спеціальні сети. Їх орієнтовна ціна – близько 189 грн. Доставка буде безкоштовною. Для співробітників, задіяних в організації доставки, розроблені строгі правила, що стосуються безпеки та гігієни.

Pesto Café

Мережа сімейних ресторанів Pesto Café веде свою історію з 2014 року і налічує 20 закладів в Києві. Додатково у ресторанів є своя служба доставки. Доставка безкоштовна, мінімальна сума замовлення – 350 грн.

Доставка страв додому і в офіс працює щодня з 10:00 до 22:00. Як стверджується на сайті, при будь-яких умовах замовлення доїде за 55 хвилин.

В умовах карантину з 14 березня працює безконтактна передача замовлень. Замовлення, оплачений по безналу приносять в спеціальній термо-сумці під двері. Якщо розрахунок готівкою, то спочатку потрібно забрати замовлення з сумки, а потім саме в цій сумці залишити готівку кур’єру. Замовлення можна зробити на сайті або по телефону.

Сушия

Система доставки Сушия покриває 12 міст і прилеглих територій: Київ, Бориспіль, Буча, Дніпропетровськ, Харків, Черкаси, Вінниця, Запоріжжя, Одеса, Суми, Чернівці та Львів.

Також Сушия здійснює доставку по районах і населених пунктах Київської області: Погреби, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Чайка, Петровське, Гатне, Пуща-Водиця, Бортничі, Проліски, Чапаєвка, Новосілки, Коцюбинське і Щасливе.

Якщо замовлення потрібно на конкретний час, то ви можете повідомити про це оператору, або вибрати необхідні умови в формі заявки на сайті. Мінімальна сума замовлення для міста 200 грн, а для передмість і в міській зоні більше 8 км від ресторану – 500 грн.

Замовити їжу можна на сайті або за телефоном. Прийом замовлень здійснюється з 11.00 до 24.00, доставка займає до 60 хв з 12.00 до 01.00. Якщо мова йде про віддалені райони – то 90 хвилин. У разі більш тривалого очікування компанія обіцяє приємні бонуси. При самовивозі з ресторану діє знижка в 10% на все.

Ресторани Tarantino-family

Tarantino-family.com – сервіс, який об’єднує служби доставки їжі з ресторанів Києва: Муракамі, Папа Джон, Рукола, Тарантіно, Синдикат, Хачапурі і Вино, Черрі, Таверна, Компот, Спеццо, Баклажан, Хмелі-сунелі, KOYA, Маркетплаза.

Вам доведеться зареєструватися на сайті в особистому кабінеті. Це дозволяє використовувати накопичені бали. Там же можна подивитися статус виконання поточного замовлення, історію замовлень і відмічені улюблені страви.

Після введення адреси доставки сайт відобразить ресторани доступні за цією адресою на сторінці tarantino-family.com/delivery. Потрібно вибрати ресторан і додати в кошик замовлень сподобалися страви. Система лояльності досить складна і дозволяє окремо накопичувати бали по доставці і окремо – в ресторані. Це дві окремі програми. Детальніше про це можна дізнатися тут.

Час доставки замовлень по Києву до 60 хв. За кожну хвилину запізнення на бонусний рахунок нараховується 1 бал. Доставка безкоштовна, але мінімальна сума замовлення – 150 грн в межах Києва. При оформленні замовлення одночасно з декількох ресторанів мінімальна сума замовлення 150 грн з кожного ресторану. Цілодобово працює доставка тільки в Муракамі і Папа Джон. Решта закладів – за своїм розкладом роботи.

За межі Києва можна замовити доставку за попереднім погодженням з оператором call-центру. Віддалені райони, в які здійснюється доставка: Зазим’я, Погреби, Ірпінь, Білогородка, Княжичі, Вишневе, Бровари, Вишгород, Чабани, Новобіличі, Коцюбинське і Щасливе.

Mister Cat

Мережа піцерій Mister Cat налічує 12 ресторанів, де 10 закладів розташовані в Києві, і по одному ресторану в Одесі і Дніпрі, а також є своя цілодобова служба доставки їжі.

Можна сформувати замовлення на сайті або по телефону. Час доставки і сума мінімального замовлення залежить від району, в середньому це 50-90 хвилин. Перевірити адресу можна в спеціальному розділі умов доставки. Якщо прийти за замовленням особисто, можна розраховувати на 21% знижку.

Всі служби доставки працюють під час карантину.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: