Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Доставка їжі під час карантину: де замовити і що пропонують

Опубліковано

Під час загальнонаціонального карантину українцям рекомендують сидіти вдома. Втім, варіантів посидіти в ресторані чи кав’ярні вже не залишилось: всі заклади зачинені. Однак, у Києві та регіонах є чимало служб доставки, що можуть привезти додому продукти або готову їжу.

AIN.UA зібрав служби доставки готової їжі та продуктів, щоб спростити цю задачу, а RAU доповнив цей перелік новою інформацією. Компанії, які допомагають привезти все необхідне, можна розділити на три нерівні групи: власне сервіси доставки, сервіси-агрегатори (такі як Zakaz.ua) і власні служби доставки торгових мереж і ресторанів.

Glovo

Один з найбільш загальнодоступних і універсальних сервісів серед міжнародних компаній, представлених в Україні. За допомогою Glovo можна замовити не тільки їжу з ресторанів поблизу, але також продукти з супермаркету і взагалі все, що завгодно.

Для цього в програмі є опція «Кур’єр», яка дозволяє передати будь-який предмет в зоні дії сервісу Glovo. Габарити вантажу повинні відповідати розмірам і вантажопідйомності фірмового рюкзака кур’єра, тобто не перевищувати вагу 9 кг і параметри 40х40х30 см.

Glovo представлений в 17 українських містах: Київ, Дніпро, Вінниця, Вишневе, Івано-Франківськ, Житомир, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Суми, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці.

Glovo можна скористатися через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid). Для цього необхідно зареєструватися, додати платіжну карту і адресу доставки. Замовлення через Glovo, як правило, привозять протягом години.

Raketa

Це український сервіс доставки їжі з ресторанів, який спочатку запустився в Дніпрі, а тепер розвивається в інших містах, регулярно оновлюючи карту доступності. Крім Дніпра, Raketa також працює в Києві, Львові, Харкові, Одесі та Вінниці.

У 2020 році сервіс мав намір зайти ще в 15 міст, після чого почнеться покриття всіх українських міст з населенням більше 200 000 жителів.

Основна перевага сервісу – безкоштовна доставка. У більшості аналогічних служб вона коштує від 30 до 60 грн і стягується з споживача додатково до суми замовлення. Вартість страв у додатку Raketa повністю відповідають цінам в меню ресторанів.

Raketa доступна на iOS і Android. Щоб зробити замовлення, необхідно пройти реєстрацію і додати платіжну карту. Як правило, доставка займає не більше години.

Читайте також: Чим зайнятися на карантині? Частина перша: дивитися кіно та читати книжки

Сервіс доставки Raketa також ввів превентивні заходи безпеки, щоб захистити клієнтів і кур’єрів – безконтактну доставку страв з ресторанів і кафе. Щоб скористатися новою послугою, досить зробити відповідну позначку в коментарях до замовлення і оплатити його по безналу. Кур’єр зв’яжеться з клієнтом і обговорить, де залишити пакет із замовленням, або ж передасть його з максимальним дотриманням запобіжних заходів.

Uber Eats

Один з перших глобальних сервісів доставки, який зайшов на ринок України. Втім, поки Uber Eats представлений всього в чотирьох містах: Києві, Львові, Харкові та Одесі. На даний момент сервіс тісно співпрацює з більш ніж 800 партнерами-ресторанами.

Оформити доставку можна через сайт або додатки для iOS і Android. Доставка в середньому займає 40 хвилин, але частіше за все здійснюється протягом години. Вартість доставки складає 40 грн без обмежень по сумі мінімального замовлення.

Bolt

Сервіс за замовленням таксі Bolt (раніше – Taxify) з жовтня 2019 року запустив сервіс з кур’єрської доставки в Києві, а з лютого 2020 го у Львові, Харкові та Одесі. Послуга Delivery призначена для перевезення вантажів і невеликих пакетів водіями таксі.

“Щоб захистити інтереси клієнтів, кожна посилка буде застрахована”, – відзначають в компанії-перевізнику.

Для замовлення послуги достатньо вибрати категорію Delivery в додатку Bolt і залишити водієві контакти одержувача. При цьому в Bolt підкреслюють, що перевезенню не підлягають грошові кошти, цінні папери, зброя, наркотичні та вибухові речовини, а також інші предмети, перевезення яких заборонено законодавством. Також не рекомендується (але і не забороняється прямо) перевезення їжі і напоїв. Запуск послуги Bolt Food по доставці їжі в Україні поки тільки анонсований на 2020 рік.

Можлива доставка по місту невеликих пакетів і вантажу, який поміщається в багажному відділенні автомобіля. Розміри посилки не повинні перевищувати 65 х 55 х 40 см. Базовий тариф на доставку 45 грн плюс по 4,5 грн за кілометр і 1,15 грн хвилина.

Якщо адресат не вийде за вантажем, кур’єр відвезе річ в спеціальний пункт зберігання, звідки відправник або одержувач зможуть її забрати.

Menu.ua

Сервіс з’явився на ринку України в минулому році шляхом поглинання українського агрегатора замовлень з ресторанів Eda.ua. Поки працює тільки в Києві і Дніпрі, конкурує з іншими сервісами також за рахунок безкоштовної доставки.

Доставка здійснюється з 8:00 ранку і до 01:00 ночі. Середній час доставки – 45 хвилин. Замовлення можна зробити за телефоном, через сайт і мобільні додатки (iOSAndroid).

Також з початку введення карантину сервіс запустив послугу безконтактної доставки для клієнтів, які оплачують замовлення онлайн. Для цього користувачеві досить вказати в коментарях “Безконтактна доставка” і зробити онлайн-оплату. Кур’єр уточнить в телефонному режимі де і як клієнтові зручно отримати свою їжу.

Mister.am

Цей сервіс доставки менш на слуху, ніж інші сервіси з цієї добірки. Створив його українець Ярослав Циганенко. Проте, Mister.am доступний в містах, в які не дісталися Glovo, Raketa і інші конкуренти.

Нині доступний у Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Кременчуці, Кропивницького, Луцьку, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Чернігові, Чернівцях.

Зробити замовлення можна через сайт, додатки (iOSAndroid) і по телефону.

Zakaz.ua

Один з найстаріших вітчизняних сервісів у сфері доставки продуктів. Zakaz.ua займається доставкою продуктів з супермаркетів і працює в восьми містах України: Києві, Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі, Вінниці, Житомирі та Запоріжжі.

Продукти (і не тільки) через Zakaz.ua можна замовити з таких мереж, як Metro, Novus, Ашан, Фуршет, МегаМаркет і Таврія В. Замовлення можна оформити через сайт або мобільний додаток (iOSAndroid).

Швидкість доставки – не коник сервісу. Зручний час можна вибрати на сайті, але чим більше завантаження – тим довше вам будуть везти ваш кошик. Наприклад, якщо ви робите замовлення в першій половині дня, швидше за все, його привезуть на наступний день або на післязавтра. Якщо замовлень багато, продукти доберуться до вашого будинку через кілька днів.

Хороша новина в тому, що вони все одно будуть свіжими – комплектація замовлень здійснюється в день доставки.

Rozetka

Найбільший маркетплейс України дозволяє купити і доставити все, що завгодно, в тому числі продукти і напої. На час карантину, до 3 квітня при замовленні від 500 грн доставка на найближче відділення Нова пошта буде безкоштовною. Крім того, в Києві і області, а також в Одесі доступна послуга доставки кур’єром (до входу в будівлю). Ціна такої доставки 59 грн. При цьому час дії послуги обмежена в Києві з 9.00 до 22.00 в будні дні та з 10.00 до 19.00 у вихідні. В Одесі тільки по буднях і з 11.00 до 20.00. Працюють також мобільні точки видачі.

Domino’s Pizza

Міжнародна мережа піцерій, заснована в США в 1960 році і налічує понад 17 000 закладів у 90 країнах світу. В Україні компанія працює з 2010 року. За 10 років діяльності Domino’s Pizza в Україні було відкрито 57 закладів мережі в Києві, Одесі, Львові, Броварах, Ірпені, Вишневому та Софіївській Борщагівці.

Мінімальна сума замовлення на доставку – 145 грн. Час доставки – 30 хвилин з 10.00 до 23.59 і 60 хвилин з 23.59 до 9.59.

На час карантину Domino’s запровадила сервіс безконтактної доставки, безпрецедентно підвищує норми дезінфекції та закриває зали для відвідувачів.

MAFIA

Найбільша мережа ресторанів італійської та японської кухні в Україні починала з відкриття першого закладу в Харкові в 2008 році. На даний момент мережа налічує 27 власних та франчайзингових ресторанів в десяти регіонах України.

Мережа пропонує власну послугу «Доставка їжі додому від MAFIA». Працює цілодобова доставка піци в Києві. При сумі замовлення від 150 гривень доставка безкоштовна.

Сім’я ресторанів Дмитра Борисова

“Величезна машина з 50 ресторанів зупиняє свою роботу. Такого не було ніколи за 10 років, навіть коли в 2014-му« Барсук »та інші готували не на тому-ям і пашот, а обіди для Майдану”, – написав Дмитро Борисов.

У повноцінному режимі буде працювати доставка ролів, салатів і боулів від Philadelphia roll & bowl. Також в ресторані на Шота Руставелі, 10, можна буде забрати замовлення з собою. Крім того, по Печерську буде працювати доставка гарячих страв від ресторану Барсук. На Русанівці і Оболоні буде діяти доставка від Mushlya Cafe.

Для цього розробляються спеціальні сети. Їх орієнтовна ціна – близько 189 грн. Доставка буде безкоштовною. Для співробітників, задіяних в організації доставки, розроблені строгі правила, що стосуються безпеки та гігієни.

Pesto Café

Мережа сімейних ресторанів Pesto Café веде свою історію з 2014 року і налічує 20 закладів в Києві. Додатково у ресторанів є своя служба доставки. Доставка безкоштовна, мінімальна сума замовлення – 350 грн.

Доставка страв додому і в офіс працює щодня з 10:00 до 22:00. Як стверджується на сайті, при будь-яких умовах замовлення доїде за 55 хвилин.

В умовах карантину з 14 березня працює безконтактна передача замовлень. Замовлення, оплачений по безналу приносять в спеціальній термо-сумці під двері. Якщо розрахунок готівкою, то спочатку потрібно забрати замовлення з сумки, а потім саме в цій сумці залишити готівку кур’єру. Замовлення можна зробити на сайті або по телефону.

Сушия

Система доставки Сушия покриває 12 міст і прилеглих територій: Київ, Бориспіль, Буча, Дніпропетровськ, Харків, Черкаси, Вінниця, Запоріжжя, Одеса, Суми, Чернівці та Львів.

Також Сушия здійснює доставку по районах і населених пунктах Київської області: Погреби, Ірпінь, Бровари, Вишгород, Чайка, Петровське, Гатне, Пуща-Водиця, Бортничі, Проліски, Чапаєвка, Новосілки, Коцюбинське і Щасливе.

Якщо замовлення потрібно на конкретний час, то ви можете повідомити про це оператору, або вибрати необхідні умови в формі заявки на сайті. Мінімальна сума замовлення для міста 200 грн, а для передмість і в міській зоні більше 8 км від ресторану – 500 грн.

Замовити їжу можна на сайті або за телефоном. Прийом замовлень здійснюється з 11.00 до 24.00, доставка займає до 60 хв з 12.00 до 01.00. Якщо мова йде про віддалені райони – то 90 хвилин. У разі більш тривалого очікування компанія обіцяє приємні бонуси. При самовивозі з ресторану діє знижка в 10% на все.

Ресторани Tarantino-family

Tarantino-family.com – сервіс, який об’єднує служби доставки їжі з ресторанів Києва: Муракамі, Папа Джон, Рукола, Тарантіно, Синдикат, Хачапурі і Вино, Черрі, Таверна, Компот, Спеццо, Баклажан, Хмелі-сунелі, KOYA, Маркетплаза.

Вам доведеться зареєструватися на сайті в особистому кабінеті. Це дозволяє використовувати накопичені бали. Там же можна подивитися статус виконання поточного замовлення, історію замовлень і відмічені улюблені страви.

Після введення адреси доставки сайт відобразить ресторани доступні за цією адресою на сторінці tarantino-family.com/delivery. Потрібно вибрати ресторан і додати в кошик замовлень сподобалися страви. Система лояльності досить складна і дозволяє окремо накопичувати бали по доставці і окремо – в ресторані. Це дві окремі програми. Детальніше про це можна дізнатися тут.

Час доставки замовлень по Києву до 60 хв. За кожну хвилину запізнення на бонусний рахунок нараховується 1 бал. Доставка безкоштовна, але мінімальна сума замовлення – 150 грн в межах Києва. При оформленні замовлення одночасно з декількох ресторанів мінімальна сума замовлення 150 грн з кожного ресторану. Цілодобово працює доставка тільки в Муракамі і Папа Джон. Решта закладів – за своїм розкладом роботи.

За межі Києва можна замовити доставку за попереднім погодженням з оператором call-центру. Віддалені райони, в які здійснюється доставка: Зазим’я, Погреби, Ірпінь, Білогородка, Княжичі, Вишневе, Бровари, Вишгород, Чабани, Новобіличі, Коцюбинське і Щасливе.

Mister Cat

Мережа піцерій Mister Cat налічує 12 ресторанів, де 10 закладів розташовані в Києві, і по одному ресторану в Одесі і Дніпрі, а також є своя цілодобова служба доставки їжі.

Можна сформувати замовлення на сайті або по телефону. Час доставки і сума мінімального замовлення залежить від району, в середньому це 50-90 хвилин. Перевірити адресу можна в спеціальному розділі умов доставки. Якщо прийти за замовленням особисто, можна розраховувати на 21% знижку.

Всі служби доставки працюють під час карантину.

Коментарі

Суспільство

У Києві прибрали понад 1600 незаконних рекламних конструкцій за листопад

Опубліковано

У листопаді підприємство «Київреклама» спільно з власниками закладів прибрало 1644 незаконних реклам та вивісок. Серед них понад 1000 фасадних об’єктів і 400 штендерів та наземних конструкцій.

Про це повідомляє підприємство у фейсбуці.

Очищення міста для пішоходів

У «Київрекламі» наголосили, що це особливо важливо взимку, коли вільний простір на тротуарах необхідний для безпеки та комфорту пішоходів.

Загалом із початку року на вулицях Києва демонтували майже 25 тисяч незаконних рекламних конструкцій, 60% із яких — фасадні об’єкти на будівлях.

Читати також: У Києві оновили 3D-конструкцію «KYIV» із назвами міст-побратимів

Подальші плани

У грудні фахівці планують зосередитися на очищенні пішохідних зон від незаконної наземної реклами, щоб звільнити ще більше простору для киян.

Нагадаємо, що у Києві запалили головну ялинку України (ФОТО).

Фото: фейсбук «Київреклами».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Земля — багатство України». Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Володимир Кальчук зростав біля землі: працював удома, орав та засівав поле з батьком, а також допомагав тому на роботі в колгоспі. У молодості чоловік пробував жити в місті, але все ж повернувся в рідне село, аби далі працювати з землею.

Майже 40 років тому Володимир почав займатися землевпорядкуванням професійно, а зараз старається, аби кожен клаптик рідної Черняхівської громади приносив прибуток у бюджет:

«Земля має приносити користь, годувати людей, але для цього на ній потрібно наполегливо працювати».

Володимир Кальчук

начальник відділу земельних ресурсів та екології Черняхівської селищної територіальної громади

Змалку звик до роботи на землі

У наш час багато молоді хотіло виїхати до міста. Я також навчався в Києві, згодом пішов служити в армію, а після неї зрозумів, що місто — це не моє.

У 1985 році прийшов працювати зоотехніком у колгосп рідного села Ксаверівка. Радянська влада хотіла відучити людей бути господарями на своїй землі, але після розпаду СРСР селяни знову відчули себе вільними. 

У 1992 році я став землевпорядником у Черняхівській сільській раді, а також займався власним полем.

Володимир Кальчук змалку привчений працювати на рідній землі. Фото: ШоТам

Тоді було складно, але ми купили пару коней і тримали корову. Коли збільшили свою територію, і коні вже не могли впоратися, придбали перший трактор, за допомогою якого обробляли землю. 

З часом до сімейної справи долучився мій син, і ми разом вирощували сою, пшеницю та кукурудзу. А з 2020 року я працюю з землею вже в органах місцевого самоврядування.

Не покинув власну землю в тяжкі часи

Коли почалася повномасштабна війна, було дуже складно розпочати весняні польові роботи, адже ми шукали солярку, де тільки могли, хоча її не було навіть на заправках. Уже навіть не зважали на її вартість — головне було засіяти поля. 

А ще в перші місяці вторгнення ми з сином щомісяця їздили в Польщу та привезли не одну  машину гуманітарної допомоги в нашу громаду.

Дехто зі знайомих покинув землю, бо не знав, що буде далі. Але ми дуже вболівали за свою справу і, попри труднощі, продовжили обробляти поля. Цьогоріч урожай був набагато кращий за попередні роки, тому земля нам віддячила.

Володимир Кальчук вважає, що земля приносить людям користь, тому продовжував працювати навіть у складні часи. Фото: ШоТам

Ми з сім’єю вклали багато коштів і сил у цю роботу. Це важливо й для держави, адже ми вирощуємо продукти та поповнюємо бюджет, який уже витрачають на потреби людей.

Тепер усі дані про землю зібрали в єдиному реєстрі

У 2023 році Черняхівська сільська рада почала  працювати з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА». Ми склали реєстр земельних ділянок, який значно полегшив нам роботу. Звісно, ми вели облік землі й раніше, але все це було дуже хаотично: записано на різних папірцях і в табличках, довго було збирати всі дані з сільських рад.

У нас була своя база, але не настільки досконала, щоб, відкривши таблицю, можна було побачити всю інформацію про земельні ділянки в громаді — орендну плату, договори оренди та процентні ставки, а також надходження до бюджету. Завдяки фахівцям Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за три місяці ми нарешті заповнили єдиний реєстр комунальної власності в громаді.

Володимир Кальчук з командою зміг створити єдиний реєстр землі у громаді. Фото: ШоТам

Спершу ми не знали, як це правильно зробити, але юристи консультували нас з усіх питань і давали контакти громад, які вже створили такі реєстри, аби ми могли розпитати про їхній досвід.

Читайте також: «Поле за полем очищуємо нашу землю від мін». Як на Харківщині аграрії стали демінерами

Аби з кожного клаптика землі був прибуток у бюджеті

Завдяки реєстру ми можемо контролювати сплату за оренду землі. У нас у громаді навіть були орендарі, які не платили по два-три роки. Ми зверталися в податкову, але там довго вирішують такі питання, а за той час місцевий бюджет втрачає кошти. 

Тепер ми змогли залучити майже 1,5 мільйона гривень від людей, які не сплачували орендну плату за землю. Це дуже великі гроші для нас, які підуть на зарплати та соціальні послуги для жителів громади. Також ми продовжили понад сотню договорів оренди на суму майже 4 мільйони та підписали 25 нових договорів.

Моя робота є важливою для громади, бо земля — це багатство України. Мені боляче дивитися на поля, які пустують чи заросли, які не використовуються за призначенням.

Я ж стараюся, аби з кожного клаптика землі йшли надходження в бюджет громади. 

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрпошта випустила марку до святого Миколая та відкрила Різдвяну резиденцію

Опубліковано

Укрпошта випустила нову марку під назвою «Лист Святому Миколаю» й відкрила Різдвяну поштову резиденцію.

Про це повідомляють на сайті компанії.

Про марку

Автор ілюстрації — український художник й ілюстратор Кость Лавро. На ній зображений хлопчик, який пише лист до Святого Миколая.

Придбати поштовий набір можна у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях і в поштовому маркеті за посиланням. Крім того, під час відкриття Різдвяної поштової резиденції відбулося спецпогашення марки.

Різдвяна поштова резиденція приймає листи дітей святому Миколаю до 25 грудня. Також можна отримати відповідь від святого Миколая.

Читати також: Укрпошта зібрала 3,7 млн грн за благодійну марку, присвячену ГУР

Як надіслати лист

Надсилати листи можна на відділення № 01001 у Києві за адресою вулиця Хрещатик, 22. Щоб лист не загубився, його потрібно зареєструвати за посиланням. Пропонують клеїти поштову марку «Лист Святому Миколаю». Діти, які надішлють цікаві листи, зможуть отримати подарунки.

Фото: Укрпошта.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта1 тиждень тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...