Військо
Донька полеглого захисника зібрала 1,2 мільйони гривень на «Зброєносців» (ВІДЕО)

Спільно з фондом «Повернись живим» та Львівською міськрадою Софія, донька полеглого захисника Тараса Дутчака, зібрала 1,2 мільйони гривень на «Зброєносців».
Про це повідомили у відеосюжеті «Повернись живим».
Як об’єднали зусилля
Наприкінці минулого року Софія Дутчак закрила рекордний для неї збір на «Зброєносців». Після втрати Софія хотіла допомогти українським військовим, вшанувавши пам’ять про батька. Як розповідає дівчина, спершу вона відкрила допоміжну банку на 70 тисяч гривень для збору «Дронопад» від «Повернись живим». Вже за добу Софія разом із підписниками закрила цю потребу та надіслала кошти на рахунок фонду. Тоді й зародилася ідея співпраці.
На дистанційному зідзвоні працівники з фонду обговорили з Софією новий проєкт збору коштів. Дівчина говорить, що ідея їй відгукнулася ще й тому, що збирали для чотирьох військових бригад із заходу України, звідки її родина. А до 80 ОДШБр її батько навіть їздив у відрядження — згадує Дутчак.
Читайте також: «Повернись живим» до 14 лютого запустив ініціативу для допомоги війську (ВІДЕО)
Раніше ми вже писали про те, як Софія у соцмережі X запросила Євгена Клопотенка на сніданок з її мамою. Відомий кухар погодився, підтримавши Галину Дутчак, яка втратила чоловіка та на той момент лікувалася від онкології.
Про Тараса Дутчака
Тарас Дутчак — доброволець, який став на захист України 15 березня 2022 року. Він був командиром відділення стрілецького взводу. Чоловік загинув у жовтні 2023 року під час бойового завдання в Ізюмському районі Харківської області.

Нагадуємо, що британський велосипедист вирушив до України, аби зібрати донати через UNITED24 (ФОТО).
Фото: скриншоти з відеосюжету «Повернись живим»
Військо

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості БпЛА
Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.
БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

Міністерство національної оборони Литви надало Україні 10 мільйонів євро на виробництво високоточного далекобійного озброєння. Це фінансування стало першим траншем у межах підтримки Сил оборони України через інвестиції в українську оборонну промисловість.
Про це повідомили в Міноборони України.
Отримане озброєння вже успішно застосовують на фронті, воно демонструє свою ефективність у бойових умовах. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що допомога Литви є не лише підтримкою українських військових, але й інвестицією в силу, незалежність і стійкість України.
Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакаліне вказала, що боротьба України є також захистом свободи для Європи, і Литва залишатиметься непохитним союзником, готовим допомагати до перемоги України.
Читайте також: Виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 млн гривень: умови програми
Про співпрацю з Литвою
Наразі Міністерство оборони України спільно з литовськими партнерами працює над реалізацією наступного траншу в розмірі ще 10 мільйонів євро, який спрямують на подальше посилення далекобійних можливостей українського війська.
У листопаді 2024 року ми повідомляли, що Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів. Тоді у Міноборони зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо

Головне управління розвідки відкрило в Києві перший публічний центр рекрутингу. Він стане майданчиком для відбору кандидатів, які прагнуть приєднатися до лав воєнної розвідки.
Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов.
У новому центрі проводитимуть співбесіди, базове тестування та надаватимуть консультації щодо умов і особливостей служби.
Кирило Буданов зазначив, що до лав ГУР потрапляє лише один кандидат зі ста:
«Ретельний добір та ставка на якість — цілеспрямована стратегія, що дозволила сформувати елітне військове середовище. Результат такого підходу — дев’ять затонулих кораблів та катерів чорноморського флоту рф, успішні рейди у ворожий тил та тисячі ліквідованих окупантів. Здатність адаптуватись, готовність до ризику та роботи на межі — риси, які шукає ГУР серед кандидатів».
Як вказує Буданов, новий центр — це частина стратегії ГУР щодо прозорої взаємодії із суспільством і залучення фахівців до захисту національної безпеки.
Читайте також: Воїни ГУР за кілька днів знищили у Криму низку систем ППО та гелікоптер (ВІДЕО)
Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР МО