

Суспільство
Дояр та квітникар: сім чоловіків, які руйнують стереотипи про “не чоловічі”професії
Чомусь ще досі говорять, що існує “тільки чоловіча” і “тільки жіноча” робота. Ми ж вважаємо, що це все дурні стереотипи, а кожний може займатись справою до душі. Тому пропонуємо вам познайомитись з сімома чоловіками, які доводять, що займатись “жіночою” роботою – не соромно.
Манікюрник з Краматорська

До Миколи Рубана з Краматорська шикується черга з жінок, а все тому, що чоловік робить бездоганний манікюр. Він став настільки популярним у місті, що записи веде на місяць вперед.
“Випадково побачив, як дівчата-манікюрниці робили собі манікюр. Якось мені це сподобалось, подивився в Інтернеті відгуки про роботу чоловіків-манікюрників – там, зазвичай, пишуть, що вони нетрадиційної орієнтації, і всілякі образливі нісенітниці. Але вирішив спробувати, незважаючи на стереотипи про “жіночу” професію”, – розповідає чоловік.
Микола має інвалідність першої групи, яку отримав внаслідок ДТП у 2008 році. Щоб робити манікюр закінчив тримісячні курси з корекції, нарощування і моделювання нігтів від обласної організації людей з інвалідністю.Зараз корекція у Миколи коштує 150 гривень, нарощування 250 грн, а на одного клієнта витрачає приблизно 2,5 години.
Перманентний макіяж від морпіха

Брови від морпіха та ветерана війни – а чому б і ні? Сергій Панков є майстром перманентного макіяжу і робить татуаж брів, очей та губ багатьом киянкам. А крім цього до чоловіка йдуть за лазерним видаленням татуювань.
Після війни чоловік разом з психологом шукав, чим би себе зайняти. Сергій ще на фронті робив хлопцям татуювання і тому вирішив розвиватись у цьому напрямку. Закінчив курси перманентного макіяжу, а художня та ювелірна освіта допомагає у роботі.
Чоловік каже, що робота схожа на медитацію і отримує задоволення від кожної хвилини. Починав майстер зі студії Der Igel Tattoo Studio, яку заснували ветерани АТО, а зараз його можна знайти тут.
З розвідки до квіток

Замінити зброю на садове приладдя вирішив колишній боєць-розвідник Андрій Дробіт з Львівщини. Чоловік півтора роки був на фронті, а потім боровся з посттравматичним синдромом власною справою. За бізнес взялись разом з дружиною.
Подружжя обгородили територію на полі, але навіть не знали, що будуть саджати. Спочатку думали про полуницю, але односельці самі підказали, що потрібні квіти.
У теплиці квітне 6 тисяч саджанців різних кольорів. Тепер тут все за новітніми технологіями – крапельний полив із підігрівом води й добривами, колонки з музикою, щоби відлякувати гризунів і клімат-контроль – система не гірша ніж у закордонних квітникарів.
Та й ціни на квіти дешевші, ніж в магазинах. Гілочка еустоми – 25 гривень, а у інших – 50. Квіти замовляють переважно через Інтернет, а доставку подружжя робить самостійно.
Дояр-рекордсмен

У селі Новий Шлях, що на Козелеччині є незвичайний дояр-рекордсмен. Михайло Єрмак ще з дитинства полюбив корів, а став доярем після того, як підмінив дружину на фермі. Чоловік каже, що на фермі праця важка, але на душі спокійно, бо любить тварин.
Михайло Єрмак став кращим доярем України. Він демонстрував найвищі виробничі показники з усієї країни. 10 тисяч 200 кілограмів молока в середньому від однієї корови – такий результат дояра-рекордсмена за 2011 рік.
Нещодавно чоловік пішов на пенсію та залишив своїх корів на інших доярів. Втім каже, що залюбки повернувся б, проте болі у спині не дають працювати.
Косметика від ветерана

Ветеран АТО Володимир Щербан заснував бізнес на волоссі – з рожевої солі робить засоби для укладки та відновлення. Для своїх засобів копає цілющу рожеву сіль на Кінбурнській косі та збирає травичку. До нього вишикувалися клієнтки з усієї країни.
Володимир вирішив зайнятись таким бізнесом, бо дружина та донька постійно жалілись на погане розчісування волосся. Косметика є повністю натуральною, без жодної хімії. Чоловік впевнений, що ніяких “жіночих” професій” не існує і кожен повинен займатись тим, що йому до душі.
АТОшник, який вишиває

Андрій Слюсарчук повернувся з війни з важким пораненням та двома контузіями. Після цього у нього відкрився талант – вишивання. Якщо раніше чоловік ніколи не тримав в руках голки, то зараз вишиває чеським бісером картини, ікони і святі образи. Крім цього, може вишити сорочку, рушники, серветки.
Його роботи охоче купують в США та Італії, а також одну з ікон придбала православна церква у Сан-Франциско. Вироби Андрій продає майже за собівартістю.
Кошти від продажу йдуть чоловіку на проживання та лікування, а частину він відправляє своїм побратимам на схід.
Тортики від економіста
Цей 18-річний юнак обрав для себе незвичне хобі – випікання тортів та тістечок. Зараз Ростислав Козаченко студент Львівського національного університету імені Івана Франка, вивчає міжнародну економіку. Проте, улюблену справу не залишає.
Ще з дитинства хлопець завжди слухав настанови мами, яка розповідала про західні пляцки. Перший пиріг спік у 6 років, а вже у восьмому класі було перше замовлення.
Солодку випічку створює для друзів, рідних і для всіх, хто робить замовлення. Нещодавно Ростислав почав знімати відео про те, як пекти різноманітні смаколики. Хоче створювати відео з історіями розвитку західноукраїнської кулінарії.
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel
Суспільство

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Як оновили електричку
Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:
- пандусами;
- інклюзивними вбиральнями;
- місцями для людей з інвалідністю;
- кріпленнями для велосипедів;
- камерами відеоспостереженням;
- навігацією шрифтом Брайля;
- зарядними портами Type-C і USB.


Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів
У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг
Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.
Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.
Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.
Кого вдалося повернути
Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.
Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.
Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі
Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.




Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України