Суспільство
До кінця року Дніпро отримає 12 нових тролейбусів з кондиціонерами
Дніпро закупить у «Південного машинобудівного заводу» 33 нові тролейбуси у рамках проєкту з Європейським банком реконструкції та розвитку. 12 з них підприємство поставить уже до кінця цього року, решту – у 2020-му, повідомляють у міській раді.
Усі тролейбуси мають низьку підлогу, кондиціонери та автономний запас ходу від 500 метрів до 2 кілометрів.
50% нових машин
Кредитний договір між комунальним підприємством «Дніпровський електротранспорт» і Європейським банком реконструкції та розвитку щодо оновлення тролейбусного парку уклали наприкінці лютого 2019 року. Позика передбачає отримання 13 млн євро.
«Наразі вже понад 50% рухомого складу тролейбусів, які виходять на маршрути, – це нові машини. Тролейбуси, які ми закуповуємо завдяки проєкту з ЄБРР, дозволять оновити ще майже половину машин, які виходять на маршрути. Ми отримаємо 33 класичних тролейбуси від «Південмашу» та ще 12 – із запасом автономного ходу не менш ніж 12 км від «Білкомунмашу». Ці підприємства виграли тендер», – кажуть у міськраді.
Пасажиромісткість – до 100 осіб
Зараз на «Південному машинобудівному заводі» триває складання тролейбусів.
«Ми використовуємо кузов Мінського автомобільного заводу. Ці тролейбуси мають сучасний дизайн. Машини можуть розвивати швидкість до 70 км на годину. Пасажиромісткість – до 100 осіб. Колектив нашого підприємства робить усе можливе, аби мешканці рідного міста з комфортом пересувалися Дніпром», – зазначив заступник генерального директора з цивільної продукції «Південмашу» Віктор Гармаш.
Читайте також: У Дніпрі продовжили будувати Об’їзну дорогу (ФОТО, ВІДЕО)
“Протиударні” зупинки
Крім цього, в рамках масштабної реформи транспортної мережі у Дніпрі продовжують встановлювати нові зупинкові комплекси. Їх улаштовують таким чином, аби убезпечити громадян.
«Частини конструкції зупинкового комплексу знаходяться на глибині декількох метрів під землею. У разі необхідності він зможе знизити кінетичну енергію автомобіля, водій якого не впорався з керуванням. Зрозуміло, що машину, яка рухається зі швидкістю 200 км/год, він зупинити не зможе. Але при проєктуванні ми розраховували, що зупинка витримає удар від легкового автомобіля, який рухається зі швидкість 60 км/год», – зазначив Ігор Маковцев.
Наразі у місті вже встановили понад 50 зупинкових комплексів різного типу, роботи тривають. На черзі – зупинки на проспекті Дмитра Яворницького.
Суспільство
Що пропонує зимовий скейт-парк
- шістьма сходинками;
- новою перилою;
- широким квотером;
- п’ятиметровою гранню;
- «книжкою» та оновленим менуал-радом.
Коментарі
Суспільство
Як почуваються пінгвінята?
Коментарі
Суспільство
Члени Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту ухвалили рішення про організацію спеціальної моніторингової місії у Харкові. Вона зосередиться на пам’ятці архітектури «Держпром», яка постраждала від численних обстрілів російської армії. Україна стане першою країною, де застосують цей механізм.
Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Мета місії
Вона допоможе задокументувати пошкодження, скоординувати заходи з відновлення пам’ятки та забезпечити доказову базу для притягнення росії до відповідальності за воєнні злочини. Будівлю «Держпрому» занесли до Міжнародного списку культурних цінностей під посиленим захистом у вересні 2023 року.
Читати також: ЮНЕСКО внесло два українських об’єкти до переліку пам’яток, які перебувають під захистом
Що сталося з «Держпромом» під час війни
- 1 березня 2022 року вибухова хвиля від ракетного удару по будівлі обласної адміністрації вибила частину вікон у «Держпромі»;
- 2 січня 2024 року новий удар ракети пошкодив скління майже по всій північно-західній частині споруди;
- 28 жовтня та 8 листопада 2024 року будівля знову постраждала — авіабомба та влучання поруч спричинили нові руйнування.
У листопаді українські архітектори задокументували пошкодження й надіслали звіт до ЮНЕСКО.
Ця моніторингова місія стане важливим кроком у боротьбі за збереження української культурної спадщини, що перебуває під ударом російської агресії.
Нагадаємо, що українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО).
Фото: Anna Leonenko.
Коментарі