Можливості
Для жінок запускають безоплатні курси водіння на категорію С: як долучитися
Мінекономіки cпільно з Reskilling Ukraine оголошує набір на програму OnTrack, завдяки якій жінки зможуть безоплатно опанувати професію водійки вантажного та пасажирського транспорту. По завершенню курсів учасниці отримають посвідчення категорії C.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Як проходитиме навчання
Програма перекваліфікації розрахована на 6 тижнів. Теорію жінки прослухають онлайн, а практичні заняття зможуть пройти в Києві, Кременчуці або ж Тернополі. Упродовж навчання організатори забезпечать учасниць проживанням та харчуванням. Окрім занять з водіння, жінки пройдуть тренінг з надання першої домедичної допомоги й відвідають транспортні компанії та підприємства.
Як долучитися
Серед вимог до кандидаток:
- наявність водійського посвідчення категорії B;
- досвід водіння не менше 3 років;
- бажання змінити професію.
Для участі в програмі необхідно заповнити анкету. Кінцевий термін подачі заяв — 15 лютого 2025 року.
Нагадуємо, що в Україні запустили нову ініціативу для посилення жіночого лідерства: як до неї доєднатися.
Мета ініціативи
На думку представників Мінекономіки, програма має покращити ситуацію на ринку праці, адже жінкам пропонують опанувати професію, де вони були менше представлені. Реалізацією проєкту Reskilling Ukraine займається шведська неприбуткова організація Beredkspalsyftet. Ініціатива покликана підтримати професійний розвиток жінок та ветеранів/ок України.
Читайте також: У Києві відкрили набір на курси машиністів та машиністок метро: як долучитися.
Фото обкладинки: Reskilling Ukraine
Можливості
Громадська організація uBoost за підтримки фонду Razom запускає безкоштовну програму для молоді з прифронтових регіонів та малих міст України. Учасники віком від 16 до 23 років зможуть здобути практичні знання з підприємництва та поборотися за гранти на реалізацію своїх бізнес-ідей.
Про це повідолмяє uBoost.
Як працює програма
Навчання проходитиме онлайн із 3 лютого по 3 травня 2025 року. Протягом трьох місяців учасники переглядатимуть відеоуроки на спеціальній платформі, братимуть участь у щотижневих практичних зум-сесіях із менторами та розроблятимуть власні бізнес-проєкти.
Серед спікерів та менторів програми — українські підприємці й експерти з таких компаній, як Grammarly, «Київстар» та eventmate.
Читати також: В Україні анонсували освітній проєкт для дівчат-підлітків
Програма розрахована на 350 учасників, але до фінального етапу дійдуть лише 20 найкращих. Вони поїдуть до Києва, щоб презентувати свої бізнес-плани. За результатами пітчингу 2–3 переможці отримають грантове фінансування загальною сумою до 1500 доларів.
Як взяти участь
Щоб долучитися до програми, потрібно заповнити анкету та написати мотиваційний лист за посиланням до 2 лютого.
Головна вимога до учасників — готовність виділяти на навчання мінімум три години на тиждень.
Нагадаємо, що 50 підприємців вчитимуться у чемпіонів виходу на світові ринки: як доєднатися.
Фото: Freepik.
Можливості
Школярі та студенти від 12 до 18 років можуть долучитися до національного етапу техатону Teens in AI, який відбудеться онлайн 29-30 березня. Переможець представить Україну на міжнародній конференції Global Demo Day.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
Умови для участі
Для національного етапу відберуть десять команд, які складатимуться з 5-6 учасників та ментора.
Школярі або студенти мають знати англійську мову на рівні B1 і вище, а також розбиратися у сферах ШІ, математики чи інформатики. До складу команд повинні входити як дівчата, так і хлопці.
Ментори мають викладати математику, інформатику або технічні дисципліни в державних або комунальних закладах освіти. Також керівники повинні знати англійську мову на рівні не нижче B1–B2.
«Перед змаганням учасники зможуть поглибити свої знання та навички роботи зі штучним інтелектом. На них чекає Inspiration Week, BootCamp, лекції від лідерів у галузі штучного інтелекту, експертів з етики ШІ, дизайн-мислення тощо»‚ — написали в Мінцифри.
Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)
Як зареєструватися
Команда повинна заповнити дві форми: для учасників та менторів. Дедлайн подання заявок — 2 лютого 2025 року.
Десять команд відбере організаційний комітет техатону Teens in AI в Україні. Журі звертатиме увагу на мотивацію, знання з інформатики та/або математики й рівень англійської мови.
Що відомо про техатон
Україна вдруге візьме участь у міжнародному техатоні Teens in AI. Ця подія проходить у понад 60 країнах світу. Під час техатону українські підлітки розроблятимуть рішення на основі штучного інтелекту та покращуватимуть навички роботи із цією технологією за підтримки експертів у цій сфері.
Тогоріч на міжнародному етапі Teens in AI перемогли українські школярі з Політехнічного ліцею КПІ імені І. Сікорського. Вони представили свій застосунок під назвою ConnectAbility, що допомагає вивчати та озвучувати жестову мову за допомогою ШІ.
Захід реалізує Teens in AI за підтримки Мінцифри, Міністерства освіти і науки України та Львівського ІТ Кластера.
Нагадаємо, що у фільмі «Бруталіст» використали українську розробку зі штучним інтелектом.
Фото обкладинки: Pexels
Можливості
На першому ярмарку вакансій «Арсенал Талантів» від Defence Tech роботодавці шукатимуть розробників, маркетологів, інженерів, управлінців та охочих спробувати себе в новій галузі. Захід відбудеться в Києві на початку березня.
Про це повідомляють організатори заходу — DOU та Lobby X.
Чого очікувати від ярмарку вакансій
На заході понад 50 компаній представлять власні розробки, розкажуть про перспективи роботи в їхніх колективах та вакансії. На презентаціях гості зможуть особисто поспілкуватися з представниками компаній щодо умов працевлаштування. Організатори – найбільша українська спільнота розробників програмних продуктів DOU та платформа з працевлаштування Lobby X.
У чому важливість події
За інформацією DOU, в українській сфері озброєння та оборонних технологій панує нестача кадрів, а попит на фахівців зростає. Там зазначають, що від успіху оборонно-промислового комплексу також залежать результати військових на полі бою.
На ярмарку вакансій Defense Tech збиратимуть базу потенційних кандидатів, яким обіцяють гідну винагороду, можливість бути заброньованими й дотичними до проєктів, що впливають на перебіг війни.
Нагадуємо, що Мінцифри профінансує українські технологічні розробки: хто і як отримає кошти.
Як взяти участь
Подія запланована на 1 березня. Після реєстрації на електронну пошту учасника надійде лист з місцем проведення ярмарку. За словами організаторів, задля безпеки на локації буде укриття, в яке захід перенесуть у разі повітряних тривог.
Зареєструватися як відвідувач можна за донат у 333 гривні. Усі ці кошти перекажуть на рахунок БФ «Повернись живим».
Компанії, які шукають кандидатів на працевлаштування мають написати на пошту info@thelobbyx.com або ж maria@dou.ua, після чого вони отримають пропозицію участі.
Фото обкладинки: «Арсенал Талантів».