Суспільство
Для вінницького музею почали друкувати 3D-копії найцікавіших експонатів
У Вінниці ІТ-компанія спільно з Центром ремесел «Дунстан» роздрукувала 3D-копію парадного шолому кінця XVI – початку XVII століть, що зберігається в краєзнавчому музеї. Таким чином відвідувачі з порушенням зору можуть торкатися її та уявляти вигляд.
Про це пише Вежа.
Зазначається, що це перший музейний експонат, копію якого компанія зробили на 3D-принтері. Він стоятиме поруч із оригіналом, який розміщений за склом.
Читайте також: Свято – привід зробити приємно іншим: три новорічні історії, які змусять повірити у добро
Як ідеться в матеріалі, парадний шолом типу Кабасет до фондової збірки музею потрапив у 1970 році від приватної особи – мешканки Могилева-Подільського. Вивчення історії цього предмета привело дослідників у село Бронниця (поблизу Могилева-Подільського), де розташовувався маєток старовинного роду Сайн-Вітгенштейнів.
Відомо, що у XVIII–XIX століть у середовищі дворян набуло значного поширення колекціонування старожитностей, тож можна припустити, що представлений на виставці шолом знаходився в приватній колекції Вітгенштейнів. Упродовж майже 40 років він зберігався у фондах музею, а в 2005 році був відреставрований професором Мінжуліним і посів чільне місце серед раритетних експонатів вінницького музею.
Читайте також: У Києві Музей води відремонтували і доповнили спецефектами
Поки невідомо, які саме експонати матимуть свої копії, але буде принаймні одна копія на зал музею. Такі копію стануть в нагоді не тільки для людей з порушенням зору, але й для дітей, яким часто хочеться торкнутися музейних надбань.
Нагадаємо, у Києві представили величезні витинанки.
Як ми повідомляли раніше, у Колізеї в Римі запрацював аудіогід українською.
Усі фото: vezha.ua.
Коментарі