Суспільство
«Дівчата STEM» запрошують відвідати Міжнародний день дівчат і жінок у науці – 2024
У понеділок, 12 лютого, о 14:00 відбудеться конференція, присвячена Міжнародному дню дівчат і жінок у науці. Місце проведення повідомлять учасницям та учасникам, яких відберуть на основі мотивації.
Про це ШоТам повідомили організатори заходу.
Організатори заходу — ГО Центр «Розвитку КСВ» та всеукраїнська ініціатива «Дівчата STEM» проведуть Генеральний партнер заходу – компанія L’Oréal Україна. Партнер заходу – Академія ДТЕК.
Чому це важливо
Подія спрямована на подолання гендерних стереотипів стосовно дівчат та жінок у науці, на започаткування рольових моделей для молодих дівчат та стимулювання інтересу дівчат до STEM-галузей, зокрема — до науки.
З важливого – саме на цій події будуть представлені результати опитування «Інтерес до науки серед дівчат України», які надали U-Report – проєкт ЮНІСЕФ. Це опитування було проведено за підтримки ініціативи «Дівчата STEM».
Під час цьогорічної події учасники та учасниці наживо почують історії успіху та дізнаються про круті перемоги у науці, які належать українським жінкам-науковицям.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Серед них:
- Ольга Ларіна, Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, переможниця Української премії «Для жінок у науці» 2023;
- Катерина Теребіленко, докторка хімічних наук, доцентка, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, ТОП-10 фіналісток Української премії «Для жінок у науці»;
- Христина Гнатенко, наймолодша докторка фізико-математичних наук в Україні, доцентка кафедри теоретичної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка, переможниця Української премії «Для жінок у науці»;
Після основної частини програми на учасниць чекатиме вікторина (Kahoot), яка включатиме питання на уважність, а також призи від партнерів – компанії L’Oréal.
Кому буде цікаво відвідати подію
Дівчатам віком від 14 – 24 років, які зацікавлені у розвитку в STEM-напрямку та науковій сфері, а також молодим науковицям.
Для просування і підтримки науки з 2018 року в Україні організовується Українська Премія L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці». Ця Премія була започаткована для заохочення молодих жінок до розвитку в науковій сфері та відзначенні досягнень талановитих жінок-науковиць, які працюють у галузі природничих наук.
Чому важливо підтримувати жінок-науковиць та заохочувати дівчат обирати науку?
За даними ООН, лише 30% наукових дослідників у всьому світі складають жінки, а серед членів національних академій наук їх всього 12%. Також у сучасних науках, таких як штучний інтелект, лише кожен п’ятий спеціаліст (22%) є жінкою.
Серед вже звичайних професій, таких як інженерія та айті, жінок-випускників ВНЗів відповідно 28% та 40%. Також жінки, як правило, отримують менші гранти на дослідження. Їх роботи недостатньо представлені у відомих наукових журналах.
Одна з причин цього – відсутність рольових моделей. Саме тому Конференція продемонструє успішні приклади українських науковиць, які вже надихають світ, як рольові моделі, на які можна рівнятись.
Реєстрація на подію за посиланням. Кількість місць обмежена.
Де і коли
- Дата: 12 лютого 2024 року о 14:00-17:00
- Організатори: Центр «Розвиток КСВ» (ініціатива «Дівчата STEM»)
Формат заходу: офлайн
Організатори заходу
Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) – провідна експертна організація, яка просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності в Україні. Протягом 15 років ми об’єднуємо компанії, адвокатуємо розвиток КСВ на національному рівні, а також спільно з бізнесом і донорами реалізуємо ініціативи, спрямовані на вирішення актуальних соціальних питань.
Дівчата STEM – це ініціатива, заснована Центром «Розвиток КСВ» у 2016 році. Вона спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії та на підвищення віри дівчат у власні здібності й можливість побудувати STEM-кар’єру в Україні. Саме тому ми об’єднуємо дівчат і жінок з усієї України, яких єднає захоплення STEM – наукою, технологіями, інженерією, математикою.
Нагадаємо, рух VETERANKA провів гру для забезпечення військовиць на фронті та зібрав 5,8 млн грн.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі