Суспільство
Дітям – про сучасні реалії. В Україні готують другий сезон мультсеріалу «Тото»
Суспільне працює над другим сезоном пізнавального мультсеріалу «Тото». У нових серіях головні герої простою та зрозумілою мовою говоритимуть із дітьми про сучасні реалії України.
Про це повідомили на сайті Суспільного Мовлення.
Над другим сезоном Суспільне працює в команді з режисером «Викраденої принцеси» і «Мавки» Олегом Маламужем та сценаристкою Іриною Маламуж. Йдеться про 10 серій, що стануть доступними для перегляду вже цієї осені.
«Пригоди веселого песика Тото і його друзів, що так сподобалися найменшим глядачам ютуб-каналу “Бробакс”, продовжаться. Український контент для дітей сьогодні має надзвичайне значення. Через війну наші діти вирвані зі звичайного життя, наші нові мультики, пісні українською пояснюватимуть речі, які відбуваються довкола через зрозумілі, звичні візуальні форми. Батькам натомість даватимуть можливість відволікти своїх дітей під час тривог чи в укритті», – розповідає керівниця редакції дитячого та підліткового мовлення цифрових платформ Суспільного Вікторія Мурована.
За її словами, Суспільне системно пропонує дітям та їхнім батькам ціннісний і безпечний контент, зокрема й мультсеріал «Тото», в другому сезоні якого посиляться рамки безпеки, фокус на емпатії, прийнятті, розумінні іншого та власних емоцій.
Крім того, до створення проєкту додатково залучать спеціалістів-психологів, які допоможуть зробити мультсеріал ще більш терапевтичним для дитячої психіки.
«Це складний у створенні проєкт, який розкриває “дорослі теми” і висвітлює наш спільний травматичний досвід. Робота над такими проєктами – велика відповідальність, особливо у воєнний час, тож співпраця зі спеціалістами-психологами дає нам впевненість вважати “Тото” безпечним і терапевтичним для дитячої психіки та ресурсним для дорослої», – ділиться сценаристка Ірина Маламуж.
Нагадаємо, переселенець з Авдіївки 13-річний Матвій Глазунов на Закарпатті власноручно виготовляє іграшки з вовни та створює з них короткометражні фільми.
Фото: suspilne.media.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі