Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

День студента 2019: шість бізнесменів, які стали успішними за студентською партою

Опубліковано

Хтось студентське життя витрачає на постійні тусовки в гуртожитках, а хтось не тільки шукає собі роботу, а й відкриває власний бізнес. Герої нашої підбірки вже в юному віці стали успішними і є прикладом не лише для своїх однолітків, а й для старшого покоління. Обережно! Після прочитання матеріалу може з’явитись бажання замість нічного клубу сісти за написання бізнес-плану. 

Бізнес на подарунках

Ідея робити подарункові бокси прийшла до 22-річного Михайла Гаврилюка випадково. Спочатку це була сезонна ідея, бо люди були в пошуках новорічних подарунків. А згодом це перетворилось у повноцінний бізнес під назвою “Твій бокс”.

Для запуску проекту  Михайлу було потрібно 22 тисячі гривень. Друг погодився профінансувати, але згодом дав задню. Тому хлопцю довелось викласти всі свої заощадження, адже дуже загорівся ідеєю.

Зараз “Твій бокс” активно розвивається і має більше 10 тисяч підписників в Інстаграм. Подарунки складаються з чотирьох елементів: дерев’яної чи картонної коробки, солодощів, предметів і листівки. Ціни на бокси починаються від 450 грн. Найдорожчий коштує 1300. Зараз виготовляють 20 стандартних боксів. А також на сайті є конструктор, де покупці самі можуть обрати тип коробки, складники, листівку. 

Власна пекарня у 18 років

Коли Софія Теребова заснувала власну пекарню March&Co, їй було всього 18 років. У той період дівчина навчалась в університеті та паралельно пекла кекси на замовлення. Спочатку все готувала на домашній кухні, а продавала через соціальні мережі. Зовсім скоро отримала масштабне замовлення від організаторів університетської конференції, де мала зробити  180 кексів, 360 пиріжків з куркою і тисячу штук печива. 

Спрацювало сарафанне радіо і поступово посипались замовлення. Софія розширила асортимент та стала випікати пироги, капкейки і бісквітні торти. Зараз дівчина має успішний бізнес, а починалось все з того, що їй доводилось після пар готувати замовлення, розвозити їх клієнтам, а потім знову продовжувала навчатись.

Арахісові королі

Якщо в Україні хтось і говорить про арахісову пасту, то відразу згадують Масло ТОМ. Та й рекомендації блогерів не обходяться без цього корисного сніданку. Але мало хто знає, що такий масштабний бізнес заснували два львівські студенти – Михайло Бойко і Тарас Фітьо. 

Якось хлопці скуштували арахісову пасту в Америці і вирішили, чому б не спробувати робити це й в Україні. Першу партію зробили скоріше для фану, а перші інвестиції склали всього 100 доларів. Зараз виробництво бізнесменів завантажене на 10%. При цьому в місяць, в залежності від сезону, “ТОМ” випускає від 3 до 10 тонн арахісової пасти.

Банка 180 грамів коштує 130 гривень. Бізнесмени кажуть, що продукт користуються попитом, а обороти бізнесу – мільйонні.

20-річна роботодавець

Луцькій студентці Дарині Данилюк всього 20 і вона вже є бізнес-леді та дає роботу й іншим людям. Дівчина відкрила фірму Danyliuk Design та розробляє інтер’єр не тільки для українців, а й американців. Раніше Дарина сама працювала найманим дизайнером на фірмі, але якось наважилась піти. 

У цей період їй запропонували взяти офіс в оренду, де вона ж і робила ремонт. Так і почався власний бізнес. Не зважаючи на всі побоювання займатись всіма справами самостійно, дівчина спробувала і все вийшло. Дарина працевлаштувала трьох людей – візуалізатора і двох креслярів та отримує регулярні замовлення. 

Автопарк електротаксі після пар

Студент з Києва Ігор Вознюк вже у 23 роки став власником автопарку електротаксі. Ще за студентською партою в університеті Драгоманова до хлопця прийшла ідея зробити бізнес, коли він дізнався про “безвідсоткові” кредити на електромобілі. 

Ігор разом з одногруппником взяли в оренду електромобіль Nissan Leaf. А коли зрозуміли, що  у Києві недостатньо швидкісних зарядних станцій, купили електромобіль Renault Zoe. Після цього закупились ще електромобілями з Європи. При цьому, брали саме без акумуляторів, завдяки чому електромобілі обходилися значно дешевше.  За словами бізнесмена, такі автомобілі можуть приносити 1250 – 1400 доларів чистого прибутку.

Молодь дає роботу пенсіонерам

Одеські студенти вирішили допомагати заробити бабусям на пенсії і створили соціальний бізнес Gudzyk.  Юлія Котюк – засновниця проекту. Вона разом з 5-ма друзями вже другий рік співпрацює з “літніми бізнесменами”, які шиють з фетру чохли для гаджетів та сумки.

Все розпочалось з Юліної бабусі, якій дівчина запропонувала зробити сумку з фетру. Студентка розповіла друзям  про свою ідею і ми вирішили спробувати. Зараз з ними працює чотири бабусі. Вони на фрілансі – виготовляють сумки та чохли у себе вдома на власних швейних машинках. А студенти  повністю забезпечують матеріалом.

Стандартна сумочка коштує – 420 гривень, візитниця – 79 гривень, великий чохол для ноутбука – 480 гривень. Бабусі отримують фіксовану суму за кожен виготовлений виріб. В середньому – 1500 гривень щомісяця.

Коментарі

Суспільство

МОЗ та USAID запустили другу хвилю онлайн-опитування «Голос пацієнтів»

Опубліковано

Анкетування проводить Міністерство охорони здоровя України спільно з проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров‘я».

Про це повідомили в МОЗ.

Мета опитування

«Голос пацієнтів» проводять для того, щоб:

  • дослідити уявлення про якість медичних послуг;
  • оцінити актуальний досвід взаємодії українських пацієнтів з медичною системою;
  • проаналізувати готовність давати зворотний звʼязок про отримані послуги. 

Як вказують у міністерстві, результати анкетування допоможуть покращити комунікацію між тими, хто формує політики, надає медичні послуги та отримує їх.

Опитування можна пройти за посиланням.

Довідка про проєкт

«Голос пацієнтів» і «Голос медичних працівників» — це серія онлайн-опитувань для отримання актуальних даних щодо ставлення, досвіду і поведінки у питаннях, що пов‘язані зі сферою охорони здоров’я.

Нагадаємо, що розробники створили перший в Україні застосунок для консультування лікарів.

Раніше ми писали, що в Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» відремонтувала потяг Київської кільцевої електрички (ФОТО)

Опубліковано

Електропоїзд моделі ЕР9М «Укрзалізниця» капітально відремонтувала на власних потужностях. Потяг їздитиме на маршруті Святошин – Буча – Немішаєво.

Про це повідомили в УЗ.

Як оснастили електричку

В електропотязі встановили:

  • пандуси;
  • інклюзивні вбиральні;
  • місця для людей з інвалідністю;
  • навігацію шрифтом Брайля;
  • кріплення для велосипедів;
  • порти Type-C та USB для заряджання пристроїв.

Читайте також: «Укрзалізниця» та «Всі. Свої» об’єдналися заради популяризації українських брендів

Як зазначають у компанії, електричка почне курсувати на маршруті незабаром. В УЗ додали, що це дев’ятий електропоїзд, який капітально відновили з початку року, і 35-й — від початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, що потяги кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі