Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

День без м’яса на карантині: як вижити веганам та вірянам?

Опубліковано

20 березня багато країн відзначали Міжнародний день без м’яса (International Day Without Meat). З 1985 року, в цей день, деякі магазини та ресторани відмовляються від продажу м’яса, а активісти пропагують рослинне харчування. Вегани та люди, що дотримуються посту відмовляються від м’яса набагато довше ніж на один день, інколи навіть на все життя. Як і де дістати рослинну їжу в Києві під час карантину спробуємо розповісти в цій статті.

Однією з найпоширеніших причин відмови вживання м’яса та м’ясних продуктів – ідейні міркування. Хтось просто не хоче завдавати страждань тваринам, дехто –  переймається навколишнім середовищем, інші – слідують релігійним переконанням чи просто дотримуються посту.  Друга найбільш популярна причина – піклування про здоров’я. Відомо, що відмова від м’яса сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, покращує роботу шлунку, стан шкіри, запобігає виникненню деяких видів діабету та раку і точно зменшує ризик підхопити вірус від продуктів тваринного походження.

Все більше закладів вводять у свої меню рослинні опції, деякі – розробляють цілі веганські меню на період Великоднього посту. Також кількість суто веганських та вегетаріанських закладів у столиці постійно збільшується, асортимент їхніх пропозицій розширюється. Вже можна не відмовляти собі в тортах, цукерках чи зефірках під час посту, радувати себе піцою, бургером чи хот-догом і при цьому твердо заявляти, що “Я – веган”. Завдяки службам доставки та їхнім спеціальним пропозиціям до карантину стало легше залишатися вдома в цей період, але далеко не всі співпрацюють з Glovo чи Uber Eats. Хтось має власну службу доставки, хто працює лише в режимі TAKE AWAY. Щоб розібратись де брати рослинну їжу найближчих кілька тижнів пропонуємо наступну підбірку.

Веганські/вегетаріанські заклади:

Fenkhel.vegan  – веганський ресторан, що знаходиться у самому серці міста та пропонує своїм гостям корисні та збалансовані страви, боули, десерти – заявляє: “Турбота – це коли тобі швидко доставляють смачну їжу додому” та пропонує замовляти у них суперфуди та суперстрави з доставкою  додому. Обіцяють, що їхні кур’єри в масках та рукавичках здійснюватимуть доставку на приватних авто!

Замовлення можна робити за телефоном: 0 (98) 328 85 52 з 10.00 до 23.00.

Orang + utanвегетаріанський сендвіч-бар з великим асортиментом страв та напоїв власного виробництва та веганськими позиціями у меню заявили, що переходять в режим роботи TAKE AWAY. Також в закладі працює опція доставки власним кур’єром, UberEats та Glovo для зручності. Замовлення приймають через соцмережі та за телефоном: 0 (67) 990 69 10 з 10.00 до 22.00. Orang+utan відповідально підходить до здоров’я працівників та гостей в цей небезпечний період та регулярно дезінфікує всі поверхні та провітрює приміщення, персонал працює в масках та перевіряє температуру.

Супкультурамережа здорової та екологічної альтернативи фаст-фудам – веганські та вегетаріанські супи в їстівних стаканах. Заклади мережі, на жаль, припинили свою роботу на час карантину, але пропонують всім охочим поласувати на обід їхніми супами та робити замовлення за телефоном 0 (63) 801 89 03 чи в інстаграмі за 24 години до бажаного часу отримання замовлення та від десяти супів, тоді їхні кур’єри з радістю доставлять вам гарячі страви додому чи в офіс.

Коло – ще один заклад з повноцінним веганським асортиментом пропонує обирати страви з їхнього меню та перед замовленням уточняти наявність тих чи інших позицій за телефоном: 0 (98) 756 45 13. Доставку здійснюють самостійно або через додаток GLOVO.

Якщо захотілось солоденького…

Sereda vegan point– маленька затишна кав’ярня з веганськими десертами в центрі міста на час ізоляції працює в трьох напрямках:⠀

• на Прорізній, 10 – як поінт видачі замовлень з собою з 11.00 до 19.00 щодня;⠀

• на доставку Києвом (центр та поділ безкоштовно) – цілих тортів та порційних шматочків пішими, вело- та авто- кур’єрами;

• на доставку по Україні пакунків зефіру, брауні, конопляних галет – того, що може пережити дорогу.

Замовлення приймають через директ у ФБ та за телефоном: 0 (63) 957 20 17.

B12 candybar  – секретна веган-кондитерська на Подолі підійшли до питання з доставкою тортів дуже відповідально: дівчата самі доставляють свої десерти на власному авто у певні дні (27 березня з 15.00 до 20.00, 28 березня з 13.00 до 20.00 та 3 квітня з 15.00 до 20.00). Замовлення можна робити напередодні за телефонами: 0 (96) 573 25 39 та 0 (93) 983 48 93. Доставка по Києву вартуватиме 75 грн або безкоштовно при умові замовлення на суму від 500 грн.

З актуальним асортиментом можна ознайомитись в інстаграмі закладу.

Заклади з пісним меню чи опціями:

Vapiano-паста-піца бар цьогоріч також розробили для своїх гостей пісне меню та працюють в режимі TAKE AWAY: приходьте у заклад, робіть замовлення та отримуйте його через 10 хв. Обрати страви з пісного меню можна тут.

Menya Musashi  – мережа закладів зі справжнім японським раменом пропонує доставку з обох своїх закладів (пр-т Бажана, 1е – м. Осокорки та  пр-т Перемоги, 26 – м. Політехнічний інститут) за допомогою сервісу GLOVO. Також на Осокорках працює послуга TAKEAWAY: замовлення можна зробити телефоном: 0 (67) 995 25 25 з 11.00 до 21.30.

Tiger – ресторан з тайською лапшою, бійонд бургерами та коктейлями також розробили пісне меню для своїх гостей та співпрацюють з UberEats і Glovo. З 12.00 до 21.00 доступна послуга TAKEAWAY. Телефон для замовлень: 0 (99) 003 00 84.

Il Molino  – мережа демократичних ресторанів італійської кухні пропонує робити замовлення своїх пісних позицій декількома способами:

  • за номером телефону 0 (44) 222 44 44;
  •  на сайті;
  • у додатку il Molino Bonus.

Very Well Cafe– мережа міських кафе з простою і зрозумілою їжею та акцентом на італійську кухню працюють лише в режимі їжі на винос. Замовлення приймаються за телефонами:

  • вул. Леваневського, 2а, тел. 0 (97) 457 08 25;
  • Дніпровська набережна, 26Ж, тел. 0 (67) 731 08 26;
  • вул. Хрещатик/Заньковецької, 15/4, тел. 0(73) 044 20 11.

Тайський привіт  – ресторан тайської кухні радує своїми пісними стравами з 12.00 до 23.00 з безкоштовною доставкою в радіусі 1 км від закладу! Також приймаються замовлення з собою за телефоном: 0 (50) 845 55 05 та за допомогою служб доставки UberEats, Glovo, Raketa.

Заклади сім’ї Tarantino family приймають замовлення майже в усіх своїх ресторанах через сайт. Пісні меню можна обрати та замовити з “Муракамі” (цілодобово), “Руколи” (з 11.00 до 23.00), “Хачапурі і вино”, “Компоту” (з 9.00 до 22.30), та “Тарантіно” (з 12.00 до 22.30).

Справжнім гурманам пропонуємо скуштувати якомога більше пісних пропозицій від закладів столиці та залишати свої відгуки на сайті кампанії “Здорово Їмо”.

Авторка статті: представниця кампанії “Здорово Їмо” Андріана Федевич

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися до депутатки по допомогу. Антонюк розповіла, що спочатку сумнівалася в можливості порятунку, але командна робота принесла успіх.

На місце оперативно прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці підрядної організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і безпечно вилучити 44 кажанів. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Євгенія Антонюк нагадала, що всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура23 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...