

Суспільство
День без м’яса на карантині: як вижити веганам та вірянам?
20 березня багато країн відзначали Міжнародний день без м’яса (International Day Without Meat). З 1985 року, в цей день, деякі магазини та ресторани відмовляються від продажу м’яса, а активісти пропагують рослинне харчування. Вегани та люди, що дотримуються посту відмовляються від м’яса набагато довше ніж на один день, інколи навіть на все життя. Як і де дістати рослинну їжу в Києві під час карантину спробуємо розповісти в цій статті.
Однією з найпоширеніших причин відмови вживання м’яса та м’ясних продуктів – ідейні міркування. Хтось просто не хоче завдавати страждань тваринам, дехто – переймається навколишнім середовищем, інші – слідують релігійним переконанням чи просто дотримуються посту. Друга найбільш популярна причина – піклування про здоров’я. Відомо, що відмова від м’яса сприяє зниженню ризику серцево-судинних захворювань, покращує роботу шлунку, стан шкіри, запобігає виникненню деяких видів діабету та раку і точно зменшує ризик підхопити вірус від продуктів тваринного походження.
Все більше закладів вводять у свої меню рослинні опції, деякі – розробляють цілі веганські меню на період Великоднього посту. Також кількість суто веганських та вегетаріанських закладів у столиці постійно збільшується, асортимент їхніх пропозицій розширюється. Вже можна не відмовляти собі в тортах, цукерках чи зефірках під час посту, радувати себе піцою, бургером чи хот-догом і при цьому твердо заявляти, що “Я – веган”. Завдяки службам доставки та їхнім спеціальним пропозиціям до карантину стало легше залишатися вдома в цей період, але далеко не всі співпрацюють з Glovo чи Uber Eats. Хтось має власну службу доставки, хто працює лише в режимі TAKE AWAY. Щоб розібратись де брати рослинну їжу найближчих кілька тижнів пропонуємо наступну підбірку.
Веганські/вегетаріанські заклади:
Fenkhel.vegan – веганський ресторан, що знаходиться у самому серці міста та пропонує своїм гостям корисні та збалансовані страви, боули, десерти – заявляє: “Турбота – це коли тобі швидко доставляють смачну їжу додому” та пропонує замовляти у них суперфуди та суперстрави з доставкою додому. Обіцяють, що їхні кур’єри в масках та рукавичках здійснюватимуть доставку на приватних авто!
Замовлення можна робити за телефоном: 0 (98) 328 85 52 з 10.00 до 23.00.
Orang + utan – вегетаріанський сендвіч-бар з великим асортиментом страв та напоїв власного виробництва та веганськими позиціями у меню заявили, що переходять в режим роботи TAKE AWAY. Також в закладі працює опція доставки власним кур’єром, UberEats та Glovo для зручності. Замовлення приймають через соцмережі та за телефоном: 0 (67) 990 69 10 з 10.00 до 22.00. Orang+utan відповідально підходить до здоров’я працівників та гостей в цей небезпечний період та регулярно дезінфікує всі поверхні та провітрює приміщення, персонал працює в масках та перевіряє температуру.
Супкультура – мережа здорової та екологічної альтернативи фаст-фудам – веганські та вегетаріанські супи в їстівних стаканах. Заклади мережі, на жаль, припинили свою роботу на час карантину, але пропонують всім охочим поласувати на обід їхніми супами та робити замовлення за телефоном 0 (63) 801 89 03 чи в інстаграмі за 24 години до бажаного часу отримання замовлення та від десяти супів, тоді їхні кур’єри з радістю доставлять вам гарячі страви додому чи в офіс.
Коло – ще один заклад з повноцінним веганським асортиментом пропонує обирати страви з їхнього меню та перед замовленням уточняти наявність тих чи інших позицій за телефоном: 0 (98) 756 45 13. Доставку здійснюють самостійно або через додаток GLOVO.
Якщо захотілось солоденького…
Sereda vegan point– маленька затишна кав’ярня з веганськими десертами в центрі міста на час ізоляції працює в трьох напрямках:⠀
• на Прорізній, 10 – як поінт видачі замовлень з собою з 11.00 до 19.00 щодня;⠀
• на доставку Києвом (центр та поділ безкоштовно) – цілих тортів та порційних шматочків пішими, вело- та авто- кур’єрами;
• на доставку по Україні пакунків зефіру, брауні, конопляних галет – того, що може пережити дорогу.
Замовлення приймають через директ у ФБ та за телефоном: 0 (63) 957 20 17.
B12 candybar – секретна веган-кондитерська на Подолі підійшли до питання з доставкою тортів дуже відповідально: дівчата самі доставляють свої десерти на власному авто у певні дні (27 березня з 15.00 до 20.00, 28 березня з 13.00 до 20.00 та 3 квітня з 15.00 до 20.00). Замовлення можна робити напередодні за телефонами: 0 (96) 573 25 39 та 0 (93) 983 48 93. Доставка по Києву вартуватиме 75 грн або безкоштовно при умові замовлення на суму від 500 грн.
З актуальним асортиментом можна ознайомитись в інстаграмі закладу.
Заклади з пісним меню чи опціями:
Vapiano-паста-піца бар цьогоріч також розробили для своїх гостей пісне меню та працюють в режимі TAKE AWAY: приходьте у заклад, робіть замовлення та отримуйте його через 10 хв. Обрати страви з пісного меню можна тут.
Menya Musashi – мережа закладів зі справжнім японським раменом пропонує доставку з обох своїх закладів (пр-т Бажана, 1е – м. Осокорки та пр-т Перемоги, 26 – м. Політехнічний інститут) за допомогою сервісу GLOVO. Також на Осокорках працює послуга TAKEAWAY: замовлення можна зробити телефоном: 0 (67) 995 25 25 з 11.00 до 21.30.
Tiger – ресторан з тайською лапшою, бійонд бургерами та коктейлями також розробили пісне меню для своїх гостей та співпрацюють з UberEats і Glovo. З 12.00 до 21.00 доступна послуга TAKEAWAY. Телефон для замовлень: 0 (99) 003 00 84.
Il Molino – мережа демократичних ресторанів італійської кухні пропонує робити замовлення своїх пісних позицій декількома способами:
- за номером телефону 0 (44) 222 44 44;
- на сайті;
- у додатку il Molino Bonus.
Very Well Cafe– мережа міських кафе з простою і зрозумілою їжею та акцентом на італійську кухню працюють лише в режимі їжі на винос. Замовлення приймаються за телефонами:
- вул. Леваневського, 2а, тел. 0 (97) 457 08 25;
- Дніпровська набережна, 26Ж, тел. 0 (67) 731 08 26;
- вул. Хрещатик/Заньковецької, 15/4, тел. 0(73) 044 20 11.
Тайський привіт – ресторан тайської кухні радує своїми пісними стравами з 12.00 до 23.00 з безкоштовною доставкою в радіусі 1 км від закладу! Також приймаються замовлення з собою за телефоном: 0 (50) 845 55 05 та за допомогою служб доставки UberEats, Glovo, Raketa.
Заклади сім’ї Tarantino family приймають замовлення майже в усіх своїх ресторанах через сайт. Пісні меню можна обрати та замовити з “Муракамі” (цілодобово), “Руколи” (з 11.00 до 23.00), “Хачапурі і вино”, “Компоту” (з 9.00 до 22.30), та “Тарантіно” (з 12.00 до 22.30).
Справжнім гурманам пропонуємо скуштувати якомога більше пісних пропозицій від закладів столиці та залишати свої відгуки на сайті кампанії “Здорово Їмо”.
Авторка статті: представниця кампанії “Здорово Їмо” Андріана Федевич
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»
Суспільство

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.
Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.
Що сталося
23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.
Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції
Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»
Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.
Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.
Як повернути гроші
Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.
Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.
В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.
Фото: Укрзалізниця