Культура
Де купити дух Різдва: це зірка, павук і дідух, що поєднують українські традиції та сучасність
Різдвяна зірка
Wood Top
Зірки від Тетяни Кияниці
«Найкращий комплімент для мене — це знати, що Зірка принесла відчуття свята й чуда у ваш дім. Хотілося зробити їх радісними і жвавими, щоб гріли душу й тішили око. А жовто-блакитна гама — щоб серед сотень людей закордоном ми знайшлися під єдиною Зіркою», — пише майстриня.
Sabal
Зірки від Каріни Зіміної
«Весь дизайн я придумую сама під кожну зірочку з урахуванням побажань клієнта або, якщо клієнт довіряє мені вибір кольорів, то мого бачення. Радше так скажу — весь дизайн створюється сам по собі під кожну людину, для якої буде ця зірочка. Я не придумую наперед, не роблю ескізів — чистої води імпровізація пережитих мною десятків років творчості й навчання», — ділиться майстриня.
ZironkaUa
Purple Heart
Зірки від Оксани Цюпак
ZVIZDA.com
Зірки від Тетяни Федосенко
Солом’яний павук
СНІП
Charovani
Omeli candle
PAVUK
«Павук є традиційною рухомою прикрасою оселі в Україні, яку плели з соломи на різдвяно-новорічні свята. Наші пращури вважали, що саме ця невагома та вишукана конструкція відтворює будову Всесвіту», — пишуть на сайті бренду.
Павук від Юлі Табенської
Straw from love
Баба Нуця
Diduh ptaha
Herbal craft
Дідух
Charovani
The dry flo
SolomArt
Львівський Сухоцвітик
Rustique bouquet
Дідух
«Якщо на дідуху осідає пил, його легко очистити м’якою щіточкою або легким потоком холодного повітря з фена. А щоб захистити солому від шкідників, розкладіть поруч трав’яні саше з лавандою чи м’ятою. Коли свята завершаться, дідуха можна акуратно загорнути в тканину та сховати в сухому темному місці — так він знову стане символом тепла і єднання вашої родини на наступне Різдво».
Diduh ptaha
Bar.vinochok
ЗОЛОТИЙ СНІП
Даруй Різдво
«Коли в теплому будиночку у колі сімʼї відкриється скринька “Даруй різдво”, замерехтить сяйво свічок на Підсвічнику-трійці, колихнеться в повітрі Різдвяний Павук, а запашний Дідух прикрасить святкову вечерю, чари звичаїв пробудять силу поколінь, віра та єднання розквітнуть у наших серцях і свято прийде в наш дім», — пишуть на сайті.
Культура
На Виноградарі фасад притулку для тварин «ДворНяшкам Дім» став артоб’єктом — його прикрасили яскравими муралами.
Про це повідомили на сторінці притулку в інстаграмі.
Стінописи створили художники Владислав Павленко та Георгій Козлов з команди мисткині Євгенії Фуллен. Керівниця проєкту зазначила:
«Цей фасад — більше, ніж просто будівля. Це голос тих, хто чекає на любов і турботу. Кожен малюнок нагадує: проблема безпритульних тварин — це відповідальність кожного з нас».
Читати також: Рятує коней, а вони — людей. Переселенець, який пережив полон, відкрив кінний клуб на Одещині
Тварини, які пережили війну
У притулку мешкають 80 собак і 75 котів. Багатьох із них врятували з прифронтових чи окупованих територій — Харкова, Ізюма, Миргорода, Торецька, Херсона та Каховки.
Допомогти притулку можна за посиланням, опублікованим на їхній сторінці.
Нагадаємо, що КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків.
Фото: «ДворНяшкам Дім».
Культура
Стрічка змагатиметься за премію «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм». Режисерами картини стали українець Слава Леонтьєв та американець Брендан Белломо.
Про це повідомили в Академії кінематографічних мистецтв і наук.
Про що фільм
Стрічка розкриває історію трьох українських митців: Славу Леонтьєва, його дружину Аню Стасенко та їхнього друга Андрія Стефанова. Після повномасштабного вторгнення вони залишилися в Харкові, що з перших днів опинився під невпинними ракетними ударами росіян.
У цих умовах митці створюють порцелянові вироби та оздоблюють ними зруйновані будівлі.
Читайте також: 7 фільмів, які змінять ваше ставлення до класичного українського кіно
Премія «Оскар 2025»
Уперше премію «Оскар» Академія кіномистецтв провела у 1927 році. Цьогоріч урочиста церемонія вручення відбудеться 2 березня. Ведучим події стане комік та телеведучий Конан О’Браєн. Захід організують так, аби вшанувати загиблих та постраждалих під час масштабних пожеж у Лос-Анджелесі.
Торік премію за найкращий документальний фільм здобула українська стрічка «20 днів у Маріуполі».
Нагадаємо, що українсько-болгарський фільм «Край ріки» здобув нагороду у Голлівуді (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр із фільму «Порцелянова війна»
Культура
Відкриття нової книгарні на головному залізничному вокзалі Києва запланували на 14 лютого 2025 року. Нову крамницю площею 102,7 м² створять безбар’єрною для людей з інвалідністю.
Про це повідомила «Книгарня Є» для «Суспільне Культура».
«Співпраця з “Укрзалізницею» — це важливий крок для нас. Разом ми створюємо нові можливості для популяризації української книги та підтримуємо розвиток читацької культури в країні. Нас надихає, що ми причетні до такої важливої події в книжковому ринку, як відкриття літературного простору на вокзалі», — розповіла директорка мережі Катерина Федоренка.
В асортименті книгарні буде:
- класика;
- українська та закордонна література;
- видання іноземними мовами;
- подарункові видання тощо.
У мережі зазначили, що майбутня крамниця нагадуватиме книгарні на вулицях Сагайдачного та Лук’яненка.
Читайте також: Українські фахівці цифровізували синагоги Буковини (ФОТО)
Про аукціон «Укрзалізниці»
Мережа виграла тендер на оренду приміщення із найвищою ставкою у 403 777 гривень на місяць. В аукціоні також змагалися книгарні «Сенс», «ВСЛ» Readeat та інші. Серед вимог до книгарень були такі:
- узгодження інтер’єру та екстер’єру з УЗ;
- інклюзивність;
- в асортименті не менше 20 видавництв та англомовні видання.
Нагадаємо, що видавництво «Основи» перевидає фотокнигу про українські балкони (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Культура»