Суспільство
CNN зняв ексклюзивний сюжет про українські морські дрони
Американський телеканал CNN зняв сюжет, у якому показав українські морські дрони-камікадзе MAGURA V5. Їх Сили оборони використовують для атак по російських надводних цілях. Це перша публічна демонстрація цієї зброї.
У сюжеті розповідається, що морські дрони дистанційного керування і здатні нести до 300 кг вибухівки на дистанцію до 800 км.
«Ними дуже легко керувати. Ця зброя уже значно обмежила пересування російського флоту. Якщо російські кораблі помічають ці безпілотники, то відкривають одразу вогонь. Іноді росіянам щастить, і вони виводять дрони з ладу. Але в інших випадках дрони прориваються через пекло з куль і досягають своєї мети», — йдеться в репортажі.
Як розповіли журналістам українські військові, морські дрони використовуються не тільки для здійснення ударів, але також для доставки вантажів і розвідки.
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
Наголошується, що дрон є повністю українською розробкою. Його виробництво теж знаходиться в Україні.
На запитання журналіста, наскільки ефективний російський захист від таких морських дронів, розробник відповів, що росіяни беззахисні перед цією зброєю.
Російські кораблі можуть захищатися чи наносити ураження на інші кораблі, але зовсім беззахисні перед морськими дронами.
«Російське озброєння з XX століття, а наше — XXI. Між нами століття», — заявив розробник дрона.
Навіщо Україні флот морських дронів?
Морські дрони потрібні Україні, щоб захистити акваторії морів та мирні міста від російських ракет, які запускають з кораблів. Також ЗСУ використовуватимуть такі дрони для розблокування коридору цивільних суден, які везуть зерно з українських портів.
Йдеться про невеликий апарат, здатний вражати ціль самопідривом. Такі апарати часто називають «камікадзе». Його довжина — 5,5 метра, дальність — 800 кілометрів, автономність — 60 годин, максимальна швидкість — 80 кілометрів на годину, бойова частина — 200 кілограмів.
Морський дрон керується трьома відеоканалами. Крім того, він також оснащений супутниковою навігаційною системою та інерційною навігацією – автопілотом.
Наявність автопілота означає, що такий апарат здатний діяти автономно, зокрема в умовах роботи систем радіоелектронної боротьби. Такі багатоцільові безпілотні надводні апарати є унікальною українською розробкою.
Нагадаємо, 11 листопада литовці зібрали $250 тис. на перший морський дрон для ЗСУ.
Відзначимо, що про створення в Україні флоту морських дронів оголосив президент України 5 листопада.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі