Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. П’ять тенденцій на ринку праці

Опубліковано

Цей рік може виявитися кращим для співробітників українських компаній. Кількість вакансій має збільшитися, а заробітні плати – зрости. Оптимістичний прогноз від HR-експерта Тетяни Пашкіної.

Складні часи для ринку праці, наймовірніше, залишаться в минулому році. Роботодавців в усьому світі надихає поява відразу декількох вакцин для боротьби з Covid-19. США і Європейський союз приступають до вакцинації своїх громадян , а до весни ці препарати стануть доступними і в Україні. Ефективна боротьба з новим коронавірусом дозволить зняти обмеження на поїздки, скасувати карантин і бізнес знову почне розвиватися. Якщо все піде за оптимістичним сценарієм, то на ринку праці в Україні відбудуться позитивні зміни, говорить HR-експертка Тетяна Пашкіна. Вона назвала головні тенденції та популярні вакансії в 2021 році.

Тетяна Пашкіна
Тетяна Пашкіна

HR-експертка з більш ніж 20-річним досвідом роботи, колишня HR-експертка robota.ua

Попит на сезонних робітників зросте

Карантин і обмеження, які багато країн впровадили через поширення коронавірусної інфекції Covid-19, позначилися на роботі сезонних робітників. Туристи менше подорожували, розважальні програми в готелях Туреччини, Єгипту і на морських курортах Європейських країн в цьому році скасували, тому і попит на сезонних робітників скоротився. Але наступного сезону вакансії знову з’являться. Це стосується не тільки готелів, але і висотного, заміського будівництва, торгівлі в курортних містах не тільки України, а й, наприклад, південної Туреччини.

Сезонна робота – це хороший заробіток для студентів або молодих людей, які не хочуть зв’язувати себе постійною роботою, а люблять подорожувати. За місяць в іноземних готелях вони можуть заробити, в середньому, $ 800. При цьому робітники не несуть ніяких витрат – харчування та проживання, як і медичну страховку, їм надає роботодавець. За п’ять місяців такої роботи можна зібрати непогану суму.Однак весь цей час доведеться працювати з ранку до ночі та бачитися з друзями та близькими тільки у соціальних мережах.  

Підхід до підбору персоналу має змінитися

Більшість компаній в Україні займаються пошуком співробітників старими методами. Вони розміщують оголошення про вакансії на найпопулярніших сайтах, в спеціальних групах в facebook та telegram. Що зазвичай в них вказують? Кілька слів про компанію, потім – довгий список вимог і декілька пунктів про заробітну плату, соціальний пакет та ін. Але такий підхід не працює. HR-фахівці різних компаній скаржаться, що не отримують відгуків від потенційних претендентів. Те, що відбувається на ринку рекрутингу, можна порівняти з розпродажами в період «Чорної п’ятниці». В одних магазинах – ажіотаж, а в інших – незначне збільшення продажів. Чому? 

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Тому що багато компаній не розповідають про свої цінності, не розвивають бренд роботодавця, не стають місцем, куди влаштуватися на роботу мріють найсильніші фахівці. Потенційні співробітники хочуть працювати в компаніях, які поділяють їх цінності. І цього року це стане тенденцією.

Оголошення про вакансії потрібно буде складати по-іншому. Розповідати про цінності компанії, її досягнення, звертати увагу на зручний офіс або вільний графік. Наприклад, можна розповісти про ініціативи по захисту навколишнього середовища (збір елементів живлення і передача їх на подальшу переробку, висадка дерев кілька разів на рік, збір допомоги для багатодітних сімей) та ін.

Топменеджерам необхідно розвиватися

Найжорсткіша конкуренція на ринку праці спостерігається серед юристів через велику кількість випускників ВНЗ і топменеджерів. Професійних керівників в Україні значно більше, ніж робочих місць. Деякі топменеджери створюють власні консалтингові компанії, інші – йдуть на роботу в державний сектор, який потребує висококласних співробітників. Але якщо топменеджер хоче залишитися в приватному бізнесі, то йому необхідно вчитися. 

Читайте також: В Україні запустять національну цифрову валюту

Зараз затребувані кризові менеджери – співробітники, які можуть оптимізувати витрати, знаходити нові ринки збуту або освоювати нові для компанії напрямки розвитку. Вони будуть цікаві власникам компаній і цього року. А ось топи, які добре працюють, коли бізнес розвивається, будуть затребувані через кілька років. Українська економіка відновиться швидше, ніж під час попередніх криз, прогнозують фінансові аналітики. Але для цього потрібно не менше року-півтора. І ось тоді настане «зоряна година» для багатьох топменеджерів.

Спеціальності, які будуть затребувані

Найвищі шанси влаштуватися на роботу цього року- у менеджерів з продажів. Можливо, в першій половині року їм доведеться активніше використовувати онлайн-інструменти для переговорів з клієнтами. Але без цих фахівців бізнесу не обійтися. Затребуваними, як і раніше, будуть робітники на промислових виробництвах – механіки, зварювальники, працівники на виробничі лінії.

Агрохолдинги в Україні розвиваються, тому постійно потребують співробітників. Частина з них працює сезонно, але за цей час можно непогано заробити. Наприклад, комбайнер на сучасному тракторі, далекому від машин радянського зразка, може отримувати 100 тис. грн на місяць. Правда, тільки в короткий період збору врожаю.

Вакансії для різноробочих є завжди, і влаштуватися на таку роботу можна за кілька днів. Наступного року попит буде перевищувати пропозицію на кваліфікованих IT- фахівців. Багато компаній вже оголосили про планове розширення штату в наступному році.

Зарплати зростатимуть

Понад 50% роботодавців визнали, що не знижували заробітні плати своїм співробітникам цього року. Офіційна статистика свідчить, що після весняного карантину рівень фінансової винагороди фахівців повернувся на докарантинний рівень. У жовтні, за даними Державної служби статистики, середня зарплата по Україні склала 12,2 тис. грн на місяць, тоді як ще в квітні-травні становила в середньому 10,5 тис. грн на місяць.

Роботодавці готові підвищувати заробітні плати співробітникам в середньому на 10-15%. За умови, що Україна, як і Європейські країни, зможуть подолати епідемію Covid-19. Якщо це станеться, то доходи фахівців виростуть і в другій половині наступного року. Ці прогнози виглядають реалістичними.

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі