Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Чи готові роботодавці підвищувати зарплати. П’ять тенденцій на ринку праці

Опубліковано

 

Цей рік може виявитися кращим для співробітників українських компаній. Кількість вакансій має збільшитися, а заробітні плати – зрости. Оптимістичний прогноз від HR-експерта Тетяни Пашкіної.

Складні часи для ринку праці, наймовірніше, залишаться в минулому році. Роботодавців в усьому світі надихає поява відразу декількох вакцин для боротьби з Covid-19. США і Європейський союз приступають до вакцинації своїх громадян , а до весни ці препарати стануть доступними і в Україні. Ефективна боротьба з новим коронавірусом дозволить зняти обмеження на поїздки, скасувати карантин і бізнес знову почне розвиватися. Якщо все піде за оптимістичним сценарієм, то на ринку праці в Україні відбудуться позитивні зміни, говорить HR-експертка Тетяна Пашкіна. Вона назвала головні тенденції та популярні вакансії в 2021 році.

Тетяна Пашкіна
Тетяна Пашкіна

HR-експертка з більш ніж 20-річним досвідом роботи, колишня HR-експертка robota.ua

 

Попит на сезонних робітників зросте

Карантин і обмеження, які багато країн впровадили через поширення коронавірусної інфекції Covid-19, позначилися на роботі сезонних робітників. Туристи менше подорожували, розважальні програми в готелях Туреччини, Єгипту і на морських курортах Європейських країн в цьому році скасували, тому і попит на сезонних робітників скоротився. Але наступного сезону вакансії знову з’являться. Це стосується не тільки готелів, але і висотного, заміського будівництва, торгівлі в курортних містах не тільки України, а й, наприклад, південної Туреччини.

Сезонна робота – це хороший заробіток для студентів або молодих людей, які не хочуть зв’язувати себе постійною роботою, а люблять подорожувати. За місяць в іноземних готелях вони можуть заробити, в середньому, $ 800. При цьому робітники не несуть ніяких витрат – харчування та проживання, як і медичну страховку, їм надає роботодавець. За п’ять місяців такої роботи можна зібрати непогану суму.Однак весь цей час доведеться працювати з ранку до ночі та бачитися з друзями та близькими тільки у соціальних мережах.  

Підхід до підбору персоналу має змінитися

Більшість компаній в Україні займаються пошуком співробітників старими методами. Вони розміщують оголошення про вакансії на найпопулярніших сайтах, в спеціальних групах в facebook та telegram. Що зазвичай в них вказують? Кілька слів про компанію, потім – довгий список вимог і декілька пунктів про заробітну плату, соціальний пакет та ін. Але такий підхід не працює. HR-фахівці різних компаній скаржаться, що не отримують відгуків від потенційних претендентів. Те, що відбувається на ринку рекрутингу, можна порівняти з розпродажами в період «Чорної п’ятниці». В одних магазинах – ажіотаж, а в інших – незначне збільшення продажів. Чому? 

Читайте також: Підкорив світ глиняними мініатюрами: історія франківця і його майстерні “Теплі іграшки”

Тому що багато компаній не розповідають про свої цінності, не розвивають бренд роботодавця, не стають місцем, куди влаштуватися на роботу мріють найсильніші фахівці. Потенційні співробітники хочуть працювати в компаніях, які поділяють їх цінності. І цього року це стане тенденцією.

Оголошення про вакансії потрібно буде складати по-іншому. Розповідати про цінності компанії, її досягнення, звертати увагу на зручний офіс або вільний графік. Наприклад, можна розповісти про ініціативи по захисту навколишнього середовища (збір елементів живлення і передача їх на подальшу переробку, висадка дерев кілька разів на рік, збір допомоги для багатодітних сімей) та ін.

Топменеджерам необхідно розвиватися

Найжорсткіша конкуренція на ринку праці спостерігається серед юристів через велику кількість випускників ВНЗ і топменеджерів. Професійних керівників в Україні значно більше, ніж робочих місць. Деякі топменеджери створюють власні консалтингові компанії, інші – йдуть на роботу в державний сектор, який потребує висококласних співробітників. Але якщо топменеджер хоче залишитися в приватному бізнесі, то йому необхідно вчитися. 

Читайте також: В Україні запустять національну цифрову валюту

Зараз затребувані кризові менеджери – співробітники, які можуть оптимізувати витрати, знаходити нові ринки збуту або освоювати нові для компанії напрямки розвитку. Вони будуть цікаві власникам компаній і цього року. А ось топи, які добре працюють, коли бізнес розвивається, будуть затребувані через кілька років. Українська економіка відновиться швидше, ніж під час попередніх криз, прогнозують фінансові аналітики. Але для цього потрібно не менше року-півтора. І ось тоді настане «зоряна година» для багатьох топменеджерів.

Спеціальності, які будуть затребувані

Найвищі шанси влаштуватися на роботу цього року- у менеджерів з продажів. Можливо, в першій половині року їм доведеться активніше використовувати онлайн-інструменти для переговорів з клієнтами. Але без цих фахівців бізнесу не обійтися. Затребуваними, як і раніше, будуть робітники на промислових виробництвах – механіки, зварювальники, працівники на виробничі лінії.

Агрохолдинги в Україні розвиваються, тому постійно потребують співробітників. Частина з них працює сезонно, але за цей час можно непогано заробити. Наприклад, комбайнер на сучасному тракторі, далекому від машин радянського зразка, може отримувати 100 тис. грн на місяць. Правда, тільки в короткий період збору врожаю.

Вакансії для різноробочих є завжди, і влаштуватися на таку роботу можна за кілька днів. Наступного року попит буде перевищувати пропозицію на кваліфікованих IT- фахівців. Багато компаній вже оголосили про планове розширення штату в наступному році.

Зарплати зростатимуть

Понад 50% роботодавців визнали, що не знижували заробітні плати своїм співробітникам цього року. Офіційна статистика свідчить, що після весняного карантину рівень фінансової винагороди фахівців повернувся на докарантинний рівень. У жовтні, за даними Державної служби статистики, середня зарплата по Україні склала 12,2 тис. грн на місяць, тоді як ще в квітні-травні становила в середньому 10,5 тис. грн на місяць.

Роботодавці готові підвищувати заробітні плати співробітникам в середньому на 10-15%. За умови, що Україна, як і Європейські країни, зможуть подолати епідемію Covid-19. Якщо це станеться, то доходи фахівців виростуть і в другій половині наступного року. Ці прогнози виглядають реалістичними.

Економіка

На Одещині пробурили нафтову свердловину

Опубліковано

 

У Саратському районі Одещині пробурили нафтову свердловину глибиною 2 825 метрів.

Про це пише Радіо Свобода.

Роботи тривали близько двох місяців, нині свердловина проходить етап випробувань.

 

Робота над свердловиною розпочалась у липні 2021 року.

Нині тривають її випробування. Потрібно ще кілька місяців, щоб отримати результати і зрозуміти запаси нафти.

Читайте такожСвоя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Аналізи покажуть не лише запаси, але також те, наскільки «важка» нафта на різних горизонтах буріння. Крім нафтових пластів, у свердловині є невелика кількість розчиненого газу.

Зазначається, що у випадку, якщо буде вирішено видобувати на Одещині нафту, проблем із інфраструктурою по доставці нафти не буде.

Нагадаємо, Україна вперше почала транспортувати британську нафту.

Як ми повідомляли раніше, на Івано-Франківщині створять сховище нафти та газу.

Головне фото: golos.com.ua.

Читати далі

Економіка

Хіміки-бізнесмени: як українці створили одну з найбільших хімкомпаній Європи

Опубліковано

 

В Україні успішно функціонує одна з найбільших хімкомпаній Європи «Єнамін», яка виготовляє і продає хімічні сполуки на 500 млн гривень щороку.

Про це пише biz.liga.net

Керівник компанії Олексій Чекотило і інтерв’ю розповів, що підприємство розташоване на східній околоці Києва. Саме там мільйони складних хімічних сполук, які синтезують і модифікують, купують усі великі фармкомпанії світу.

 

Читайте такожІсторія успіху тернопільського підприємця, який у 40 років опанував нову справу (ВІДЕО)

«Ми виробляємо паливо для всієї світової фарми», – директор «Єнаміну» Олексій Чекотило.

За його словами, таке «паливо» – хороший бізнес, адже за минулий рік дохід «Єнаміну» склав понад пів мільярда.

Як працює бізнес?

Компанія займається синтезом різноманітних хімічних сполук. 90% продукції купує світова фарміндустрія, 10% – агрокомпанії та інші.

«У нас найбільша в світі бібліотека скринінгових сполук – за час існування ми синтезували близько 3 млн. Також у нас великі наробки щодо білдинг-блоків – будівельних елементів для скринінгових сполук. Останні можуть бути, наприклад, новими ліками», – каже Олексій.

Керівник компанії розповів, як працює його підприємство. Наприклад, один із замовників знаходить речовину, яка показала активність. Вони хочуть її модифікувати. У такої «базової» сполуки можуть бути токсичні властивості, низька проникність через мембрану, низька водорозчинність і багато чого іншого.

Тож фармкомпанії купують в українського підприємства чимало скринінгових сполук, щоб проводити різноманітні тести.

Як заснували компанію?

У 80-90-х роках процес винаходу та створення лікарських препаратів помітно вдосконалився завдяки появі високопродуктивного скринінгу, який дав можливість досліджувати на біологічну активність набори із тисяч речовин.

Читайте такожЯк майстриня створила бізнес на прикрасах без капіталу і бізнес-плану (ВІДЕО)

Засновник «Єнаміну» – хімік з Інституту органічної хімії НАН Андрій Толмачов. Тоді він був провідним спеціалістом у цій галузі. На початку 90-х він з колегами отримав кілька перших грантів і комерційних замовлень. Тоді заснували «Єнамін», але у формі приватного підприємця.

«У 1999 році ми почали працювати з дуже великою компанією, і їм потрібна була більш зрозуміла організаційна форма нашого підприємства. Тоді ми заснували ТОВ “Єнамін”», – розповідає Олексій.

За його словами, на підприємстві наука та комерція йдуть паралельно.

Читайте також: Збираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

«Якби була лише комерція, то без науки конкуренти б давно нас з’їли. Якби лише наука, коштом чого б ми існували?». – впевнений керівник компанії.

За даними Contragent, дохід ТОВ «Наукове-виробниче підприємство “Єнамін”» за 2020 рік склав понад пів мільярда гривень, а прибуток – 240 млн грн.

Нагадаємо, USAID починає програму менторської підтримки підприємців зі Сходу України.

Як ми повідомляли раніше, Україна випередила Румунію, Росію та Індію у світовому рейтингу інноваційності.

Усі фото: biz.liga.net.

Читати далі

Економіка

Нова пошта отримає €13 млн від ЄБРР на масштабний логістичний проєкт

Опубліковано

 

Європейський банк реконструкції і розвитку виділить 13 млн євро кредиту українській компанії Нова пошта на проєкт будівництва нового автоматизованого терміналу сортування посилок у Дніпрі.

Про це пише news.finance.ua.

Йдеться про забезпечений корпоративний кредит із переважним правом вимоги на суму до 13 млн євро, який буде надано у вигляді мультивалютної кредитної лінії, доступної для виплати у гривнях і євро, повідомили в ЄБРР.

 

Читайте також«Ця робота змінила моє життя». Чому молодь їде в села і маленькі міста на два роки?

Проєкт з будівництва автоматизованого терміналу є частиною довгострокової стратегії зростання Нової пошти, який передбачає трансформацію її логістичної моделі для задоволення зростаючого ринкового попиту, оптимізації ланцюжка поставок і підвищення якості обслуговування клієнтів.

Загальна вартість проєкту становить 28,5 млн євро, з них 14 млн євро піде на проектування і будівництво терміналу.

Ще 11,9 млн євро піде на придбання сортувальної лінії та іншого обладнання, і ще 2,6 млн євро — на непередбачені витрати, уточнили в банку.

Нагадаємо, до кінця року «Нова пошта» створить найбільшу мережу поштоматів у Європі.

Як ми повідомляли раніше, «Нова пошта» почала доправляти товари з онлайн-магазинів Туреччини.

Головне фото: rau.ua.

Читати далі