Технології
Розробники зі Львова створили месенджер, що працює під час відключень світла
Месенджер може працювати під час відсутності світла, коли є погане з’єднання з інтернетом. Ідея створення сервісу з’явилася влітку 2024 року, коли працювали графіки відключення електроенергії.
Про це повідомили в Dev.ua.
Головне про Bridge
Для з’єднання з сервером у месенджері використовують WebSocket. Застосунок може працювати зі слабким інтернетом завдяки ефективному стисненню даних та раціональному використанню трафіку.
У месенджері додали стрічку рекомендацій, систему віджетів та інші функції, які можуть стати повноцінним простором для спілкування та взаємодії користувачів.
Айтівці також розробили:
- «Панічну кнопку» для миттєвого видалення всіх даних;
- наскрізне шифрування (E2EE) для захисту даних;
- тимчасові акаунти, які можна створювати без введення персональних даних;
- розвинену автоматизацію для бізнесу без сторонніх інструментів.
Читайте також: Український школяр винайшов технологію для вивчення жестової мови на основі ШІ
Команда стартапу
Над застосунком працювала команда з чотирьох розробників, які вже створювали продукти разом:
- Іван Ярема — CO-CEO;
- Володимир Гринів — CTO/Backend Developer;
- Ігор Хархолюк — CIO/Frontend Developer;
- Володимир Шподарунок — CO-CEO/Designer.
«Ми поєднуємо нашу зайнятість у сфері IT-аутсорсингу з розвитком нашого месенджера і плануємо повністю зосередитися на месенджері в міру отримання інвестицій. Працюємо як рівноправна команда, де кожен відповідає за свою зону експертизи. Такий підхід дає змогу швидко приймати рішення та адаптуватися до змін», — розповів Іван Ярема.
Коли відбудеться реліз
Першу версію месенджера запустили 29 жовтня 2024 року. У бета-тестуванні, яке досі триває, взяли участь понад п’ять тисяч користувачі. Повноцінну версію планують випустити навесні-влітку 2025 року.
Нагадаємо, що розробники з України створили застосунок для альтернативної комунікації.
Фото обкладинки: Dev.ua
Технології
Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок — технології для насичення ґрунтів киснем. До проєкту долучилося Японське агентство з міжнародного співробітництва та компанія KAKUICHI.
Про це повідомили в Державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Де впровадять технологію
Як повідомляють в Держрибагентстві, наразі KAKUICHI є одним із провідних виробників систем нанобульбашок. У межах першого спільного проєкту компанія передала України три генератори нанобульбашок. Кожна установка може забезпечити зрошення близько гектара землі. Їх до кінця лютого встановлять у Києві, на Одещині та Полтавщині. Фахівці будуть досліджувати їхню дієвість на українських ґрунтах.
«Особливо важливою ця технологія може стати для відновлення земель, які зазнали пошкоджень внаслідок російської агресії. Хоча дослідження на українських ґрунтах лише розпочинаються, є всі підстави вважати, що японські технології стануть цінним інструментом для відновлення сільськогосподарського потенціалу України»‚ — написали в Держрибагентстві.
Читайте також: Найбільший експортер меблів в Україні будує новий завод у Хмельницькому (ФОТО)
Як працюють нанобульбашки
Завдяки цій технології фахівці можуть відмовитися від використання хімічних добрив. Замість цього застосовуватимуть екологічний підхід, який покращує якість води та сприяє максимальному використанню поживних речовин, що є в ґрунті. Та вода, яку збагачують нанобульбашками, може стимулювати природний ріст рослин та допомагає відновлювати ґрунт.
Нагадаємо, що HIMERA уклала ексклюзивну угоду для інтеграції новітніх технологій у системи зв’язку.
Фото обкладинки: Pixabay
Технології
Українські компанії стали випускниками акселератора від каліфорнійського Науково-дослідного інституту SRI International. Ці стартапи розробляють інноваційні рішення в галузі оборони та безпеки.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Як проходило навчання
Українці протягом двох тижні працювали з фахівцями провідних американських університетів, консалтингових компаній та Підрозділу оборонних інновацій Міністерства оборони США. Учасники цієї програми отримали знання та поради від експертів, а також здобули можливості для стратегічних партнерств.
«Ми мали честь приймати цю талановиту групу українських підприємців. Їхня винахідливість та драйв відповідають духу інновацій, що так процвітає у Кремнієвій долині, і ми з нетерпінням чекаємо на можливість допомогти їм розвивати свої проєкти і робити внесок у глобальну безпеку», — сказав старший віцепрезидент із комерціалізації в SRI International, стратегічний партнер SRI Deep Tech Security Accelerator Пітер Маркотулліо.
Також протягом наступних шести місяців американські фахівці проводитимуть менторські зустрічі з учасниками проєкту та допомагатимуть із виходом на ринок та залученням інвестицій.
Читайте також: Українська компанія створила роботизований комплекс «Плющ»: його характеристики (ФОТО)
Довідка про проєкт
Акселератор з наукомістких безпекових технологій (Deep Tech Security Accelerator) — це програма для посилення української обороноздатності. Його заснувала SRI International за підтримки донорів з США, Міністерства оборони України та Генерального консульства України в Сан-Франциско.
SRI International — це неприбутковий науково-дослідний інститут та організація зі штаб-квартирою в Каліфорнії. Вона створює технологічні рішення для уряду та бізнесу й має понад чотири тисячі патентів та патентних заявок по всьому світу.
Нагадаємо, що HIMERA уклала ексклюзивну угоду для інтеграції новітніх технологій у системи зв’язку.
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Технології
Українські розробники, що створюють системи тактичного зв’язку HIMERA, уклали угоду з компанією Quantropi. Завдяки новій співпраці HIMERA зможе інтегрувати постквантове шифрування в систему зв’язку для захисту даних, а також вивести тактичні радіостанції на нові ринки.
Про це повідомили в Dev.ua.
Партнерство дозволить інтегрувати квантово-захищені рішення в:
- тактичні радіостанції G1 PRO;
- ретранслятори R1;
- автономні ретранслятори B1;
- подовжувачі інтернету E1.
Також Quantropi стала ексклюзивним дистриб’ютором систем HIMERA в США і Канаді та має право просувати цю продукцію на деяких ринках НАТО і союзників.
Читайте також: Український розробник мобільного зв’язку на основі дронів отримав $1 млн інвестицій
Нова співпраця дозволить доповнити системи HIMERA квантово-безпечною технологією шифрування з генерацією квантових випадкових чисел із високою ентропією. У виданні вказують, що це значно підсилить криптографічний захист, стійкість до радіоелектронної боротьби, перехоплення та глушіння.
«HIMERA G1 PRO може заповнити критичну прогалину для країн-членів НАТО — стійка до РЕБ, квантово-захищена радіостанція за надзвичайно конкурентоспроможною ціною. Завдяки технології QiSpace™ від Quantropi ми підіймаємо планку захисту від радіоелектронної боротьби, забезпечуючи безпеку та ефективність зв’язку на полі бою. Крім того, ця технологія надасть урядам та оборонним організаціям в Україні та в усьому світі перспективне рішення для захисту від нових квантових загроз», — зазначив співзасновник HIMERA Міша Рудомінський.
Раніше HIMERA залучила 150 тисяч доларів для розвитку тактичних систем зв’язку.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка HIMERA