Суспільство
Чому гомеопатія – це гроші на вітер? Пояснює Центр громадського здоров’я
Гомеопатія – вкрай популярний і водночас доволі дорогий метод лікування, що складає левову частку прибутку фармацевтичного бізнесу. Утім дієвість таких ліків – відверто сумнівна. Про історію появи, небезпеку та ризики вживання гомеопатичних препаратів розповіла завідувачка відділу профілактики неінфекційних хвороб Центру громадського здоров’я Ірина Сорока.
Діюча речовина – щонайменше в кожній десятій пігулці
За словами Ірини Сороки, гомеопатія – зовсім не новий напрям у медицині. Його появу відносять до XVIII століття та пов’язують із німецький лікарем Самуелем Ганеманом.
«Він застосував метод “подібне лікується подібним”. Тобто основний принцип гомеопатії — те, що призводить до появи симптомів у здорової людини, може в дуже малій кількості лікувати хворобу з подібними симптомами та викликати природний захист організму», – пояснює Ірина Сорока.
До складу таких препаратів входять мінерали, речовини рослинного або тваринного походження, які розводять водою та спиртом. Концентрація діючих речовин може бути від 0,1 % до 0,000001 %. І чим більшим є розведення – тим менша ймовірність знайти бодай одну молекулу в одиниці лікарської форми (пігулка чи флакон із розчином). В інструкції ступінь розведення позначається літерами: D, X, CH, C, LM, Q тощо.
Від нульової ефективності до небезпеки
Недієвість таких препаратів – не єдине вразливе місце гомеопатії. Ці препарати можуть ще й нашкодити людському організму, адже часом містять потенційно небезпечні речовини, запевняє Сорока.
«Деякі речовини, які використовуються в гомеопатії, потенційно небезпечні. Серед них — культури мікробів, патогенних організмів та збудників. Матеріали тваринного або людського походження також можуть містити токсичні, патогенні речовини. Важливо не займатися самолікуванням та упевнитися, що наявні в складі препарати не нашкодять вам», – додає завідувачка відділу профілактики неінфекційних хвороб Центру громадського здоров’я.
Виписали гомеопатію – зверніться до іншого лікаря
Через сумнівну ефективність гомеопатію відносять до недоказової медицини, тож гарантувати позитивний ефект після прийому таких «ліків» – просто неможливо. У разі, якщо лікар призначає вам гомеопатичний препарат, найкраще рішення – додаткова консультація з іншим спеціалістом.
«У світі гомеопатія вважається альтернативною, тобто недоказовою медициною, а відповідні препарати — засобами з недоведеною ефективністю. Наукові дослідження не підтверджують дієвість гомеопатичних препаратів при лікуванні захворювань. Будьте уважними! Не втрачайте дорогоцінний час на бездієві препарати, що при неправильному використанні тільки шкодять. Якщо ваш лікар призначає лікування гомеопатією, краще проконсультуватися з іншим спеціалістом», – додає лікарка.
Як пояснити рідним, що це «розвод»
Найпопулярніші міфи про «ефективність» гомеопатичної продукції розвіяли у новому епізоді українського комедійно-освітнього вебсеріалу «Яся знає краще» виробництва Shotam Production.
У серії «Розвод» фанатка доказової медицини Яся коротко та зрозуміло пояснює, що спільного між спробами врятувати пересолений салат перцем, чайним пакетиком в океані і гомеопатичними препаратами. Переглянути епізод можна в ютубі, фейсбуці чи інстаграмі.
Нагадаємо, у Калуській центральній лікарні Івано-Франківської області відкрили сучасне відділення радіології, оснащене рентгенівською ангіографічною системою.
Крім того, у Бориспільській багатопрофільній лікарні на Київщині створили Центр судинної хірургії, де зможуть проводити понад 800 судинних операцій на рік.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
- від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
- від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.
Коментарі
Суспільство
У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.
Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.
Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)
Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.
Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik.
Коментарі