Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Чому гомеопатія – це гроші на вітер? Пояснює Центр громадського здоров’я

Опубліковано

Гомеопатія – вкрай популярний і водночас доволі дорогий метод лікування, що складає левову частку прибутку фармацевтичного бізнесу. Утім дієвість таких ліків – відверто сумнівна. Про історію появи, небезпеку та ризики вживання гомеопатичних препаратів розповіла завідувачка відділу профілактики неінфекційних хвороб Центру громадського здоров’я Ірина Сорока.

Діюча речовина – щонайменше в кожній десятій пігулці

За словами Ірини Сороки, гомеопатія – зовсім не новий напрям у медицині. Його появу відносять до XVIII століття та пов’язують із німецький лікарем Самуелем Ганеманом.

«Він застосував метод “подібне лікується подібним”. Тобто основний принцип гомеопатії — те, що призводить до появи симптомів у здорової людини, може в дуже малій кількості лікувати хворобу з подібними симптомами та викликати природний захист організму», – пояснює Ірина Сорока.

До складу таких препаратів входять мінерали, речовини рослинного або тваринного походження, які розводять водою та спиртом. Концентрація діючих речовин може бути від 0,1 % до 0,000001 %. І чим більшим є розведення – тим менша ймовірність знайти бодай одну молекулу в одиниці лікарської форми (пігулка чи флакон із розчином). В інструкції ступінь розведення позначається літерами: D, X, CH, C, LM, Q тощо.

Від нульової ефективності до небезпеки

Недієвість таких препаратів – не єдине вразливе місце гомеопатії. Ці препарати можуть ще й нашкодити людському організму, адже часом містять потенційно небезпечні речовини, запевняє Сорока.

«Деякі речовини, які використовуються в гомеопатії, потенційно небезпечні. Серед них — культури мікробів, патогенних організмів та збудників. Матеріали тваринного або людського походження також можуть містити токсичні, патогенні речовини. Важливо не займатися самолікуванням та упевнитися, що наявні в складі препарати не нашкодять вам», – додає завідувачка відділу профілактики неінфекційних хвороб Центру громадського здоров’я.

Виписали гомеопатію – зверніться до іншого лікаря

Через сумнівну ефективність гомеопатію відносять до недоказової медицини, тож гарантувати позитивний ефект після прийому таких «ліків» – просто неможливо. У разі, якщо лікар призначає вам гомеопатичний препарат, найкраще рішення – додаткова консультація з іншим спеціалістом.

«У світі гомеопатія вважається альтернативною, тобто недоказовою медициною, а відповідні препарати — засобами з недоведеною ефективністю. Наукові дослідження не підтверджують дієвість гомеопатичних препаратів при лікуванні захворювань. Будьте уважними! Не втрачайте дорогоцінний час на бездієві препарати, що при неправильному використанні тільки шкодять. Якщо ваш лікар призначає лікування гомеопатією, краще проконсультуватися з іншим спеціалістом», – додає лікарка.

Як пояснити рідним, що це «розвод»

Найпопулярніші міфи про «ефективність» гомеопатичної продукції розвіяли у новому епізоді українського комедійно-освітнього вебсеріалу «Яся знає краще» виробництва Shotam Production. 

У серії «Розвод» фанатка доказової медицини Яся коротко та зрозуміло пояснює, що спільного між спробами врятувати пересолений салат перцем, чайним пакетиком в океані і гомеопатичними препаратами. Переглянути епізод можна в ютубі, фейсбуці чи інстаграмі.

Нагадаємо, у Калуській центральній лікарні Івано-Франківської області відкрили сучасне відділення радіології, оснащене рентгенівською ангіографічною системою.

Крім того, у Бориспільській багатопрофільній лікарні на Київщині створили Центр судинної хірургії, де зможуть проводити понад 800 судинних операцій на рік.

Фото: з відкритих джерел.

Коментарі

Суспільство

У Києві захищають хвойні дерева від незаконних вирубок перед святами (ФОТО)

Опубліковано

У Києві стартувала кампанія із збереження хвойних дерев у передноворічний період. Комунальні служби посилять охорону ялин, сосен, туй і ялівців за допомогою патрулювань і спеціальних хімічних обробок.

Про це повідомляє КМДА.

Захист дерев включає в себе оброблення репелентами. Він є безпечними для рослин, але у приміщенні виділяють неприємний запах. Крім того, будуть застосовувати клеєво-крейдяну суміш, яка дає дереву «брудний» вигляд. Оброблені зони будуть позначені попереджувальними табличками.

Читати також: У Києві відкриють виставку з новорічними прикрасами 19 та 20 століть

За самовільну вирубку хвойних дерев передбачені значні штрафи:

  • від 510 до 5 100 гривень за незаконну вирубку в межах міста;
  • від 17 000 до 25 500 гривень або навіть позбавлення волі до трьох років за вирубку в лісових зонах.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: виставлені КМДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві очистили озеро та демонтували незаконну дамбу (ФОТО)

Опубліковано

У Дарницькому районі Києва очистили озеро Зариваха, а незаконну дамбу, яка перекривала водойму, демонтували.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція Столичного округу, інспектори отримали звернення про засмічення прибережної смуги. На місці вони побачили стихійне звалище, дамбу, зведену з мішків та шин, а також трубу, встановлену без дозволу.

Читати також: На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Співробітники КП «Плесо» розчистили прибережну зону озера та демонтували незаконну конструкцію. Завдяки спільним зусиллям вдалося відновити природний вигляд прибережної території та покращити її екологічний стан.

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Дві українки увійшли до рейтингу «100 жінок року» від BBC

Опубліковано

Українки Ольга Олефіренко та Ольга Руднєва увійшли до списку «100 жінок 2024 року» від BBC. Це перелік найвпливовіших жінок, які надихають та змінюють світ.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Ольга Олефіренко: від мрії до власної ферми

Ольга Олефіренко вирішила втілити мрію свого батька — створити ферму, проте перша спроба виявилася невдалою. Фінансові труднощі змусили її продати першу худобу.

Усе змінилося минулого року, коли Ольга склала бізнес-план і отримала фінансування від Українського фонду ветеранів. Цього разу вона зробила акцент на модернізації своєї ферми, використанні сучасних агротехнологій та створенні нових робочих місць.

Читати також: Українські бійці дзю-дзюцу здобули 274 медалі на чемпіонаті світу

Ольга Руднєва: засновниця центру Superhumans

Ольга Руднєва створила у Львові травматологічний центр Superhumans. Він спеціалізується на протезуванні кінцівок для ветеранів російсько-української війни. Центр також надає реабілітаційні послуги.

За перші два роки роботи понад тисяча людей отримали допомогу в Superhumans. Це стало важливим кроком у відновленні як фізичного, так і психологічного стану українських захисників.

Про премію «100 жінок року»

Проєкт «100 жінок» заснований у 2013 році.

Він звертає увагу на те, яким непростим був цей рік для жінок, і відзначає тих, хто завдяки своїй стійкості прагне до змін. Як і у попередні роки, проєкт приділяє особливу увагу зміні клімату, і отже, до списку увійшли жінки, які борються з наслідками кліматичної кризи та допомагають своїм громадам подолати її вплив та адаптуватися до нього.

Минулоріч до переліку потрапили письменниця Оксана Забужко, захисниця прав дітей Олена Розвадовська й експертка з клімату Ірина Ставчук.

Повний список найвпливовіших жінок року доступний на сайті BBC.

Нагадаємо, що у столиці відкрили інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).

Фото: сайт ВВС Україна.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Освіта4 дні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес6 днів тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура2 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура4 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...