Колонки
Чіткий запит, впертість та «план Б». Як українським фондам знайти партнерів за кордоном
Вектор благодійних організацій на іноземні внески під час війни в країні – це, звичайно, ідеальний план. Та як цього домогтися на практиці? Як переналаштувати роботу, до кого стукатися?
Громадяни багатьох країн ЄС звикли до того, що благодійні внески місцевим організаціям конвертуються в податкову знижку. Роблячи ж пожертву напряму в українську організацію, право на податкову знижку не виникає, а багато людей не зацікавлені його втрачати.
Тому, щоб залучати значні іноземні кошти, варто або зареєструвати фонд в ЄС, або ж домовитися про співпрацю з місцевими фондами, які фінансуватимуть ваші проєкти чи передаватимуть гуманітарну допомогу. Тут зацікавлені обидві сторони, бо суттєвою проблемою неприбуткових організацій в Європі є дефіцит людських ресурсів, в Україні ж – брак коштів.
Спробуйте краудфандингові платформи
Краудфандингові платформи – дієвий інструмент для благодійних фондів. Завдяки GlobalGiving та benevity «Запорука» зібрала в минулому році 370 тисяч доларів.
Тут можна залучати донейти з будь-якого куточка світу, зручно управляти проєктами, звітами. Є можливість витрачати зібрані кошти на адміністративні функції, проходити навчання з фандрейзингу та організаційного розвитку.
GlobalGiving допомагає зокрема розширювати коло донорів. Для цього достатньо постійно робити оновлення, публікувати посилання на платформу, регулярно дякувати донорам й брати участь у кампаніях ресурсу.
Розсилка листів працює, але є умова
Ще один спосіб пошуку партнерства – розсилка листів. Спершу варто створити базу з даними потенційних спонсорів. Після цього надсилайте листи. Не зупиняйтеся навіть, якщо на 100 листів отримаєте 2 відповіді. Це вже успіх.
Що конкретніший запит – то більший шанс. Це ваша візитівка як професіоналів. Пропозиція вирішення в листі завжди має бути об’ємнішою за опис проблеми. Поділіться баченням змін, які відбудуться у житті ваших підопічних завдяки потенційній співпраці.
Наприклад, коли ми шукали партнера для будівництва 30 мініквартир для вимушених переселенців у Львівській області, ми розповідали історії майбутніх мешканців, записували відеозвернення безпосередньо від них. Гарантували, що через 3 місяці у цих людей зміниться життя, в них буде дім, де можна починати нове життя. І ми виконали всі зобов’язання.
Не реанімобіль для фронту, а рівний доступ до медичних послуг
Грантові програми – те, що допомагає перейти на якісно новий рівень роботи й отримати довгострокове партнерство. Зазвичай раз на три місяці грантодавців оголошують конкурс. Але є й такі, які постійно переглядають заявки. Моніторинг можливостей має стати корисною звичкою.
Спонсори мають свої вимоги до заповнення проєктних заявок. Дотримуватися їх і НЕ надсилати інформацію, якої не просять, відповідати на всі запитання – основні правила оформлення грантів, яких треба дотримуватися неухильно. Портфоліо медіапроявів вашої організації, рекомендаційні листи інших установ і приватних осіб – це визнання вашої роботи, ваш авторитет.
У заявці варто зосередитися на позначенні проблеми та мети, чітко декларувати, хто саме отримуватиме допомогу в межах проєкту.
Це працює так. Якщо ви допомагаєте евакуюватися хворим із прифронтових зон і є потреба в авто, фокусуємо увагу на порушенні права людини отримати рівний доступ до медичних послуг. Пояснюємо, що таким людям важче, а іноді неможливо самостійно виїхати і звернутися за допомогою. Ось і проблема, яку ви маєте на меті вирішити і шукаєте фінансування.
Додаткові докази на підсилення – статистичні дані, цитати з виступів авторитетних людей, навіть короткі огляди наукових робіт з цієї проблематики. Це покаже, що ваша організація супервмотивована.
Не забудьте про «план Б»
Щоправда, жоден спонсор не фінансуватиме вас постійно. Організація, яка вирішить підтримати ваш проект, хоче з самого початку мати гарантію того, що діяльність, яку ви розпочали, продовжиться й надалі. Ви повинні мати «план Б» – джерела донацій після закінчення проєкту. Не обов’язково грантові, це можуть бути і місцеві приватні чи державні установи, готові до партнерства.
Попередня колонка Наталії Оніпко: «Запорука» залучає пожертви за кордоном, а не в Україні. І ось чому
Колонки
Статистика проєкту
- за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
- на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
- ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Коментарі