

Суспільство
Чехи розробили безпілотник Bivoj і хочуть передати його українській армії (ВІДЕО)
Чеські фахівці розробили та зібрали безпілотник спостереження Bivoj, який незабаром може використовувати українська армія.
Про це пише видання Ceskenoviny.
Зазначається, що українські військові вже пройшли навчання та готові до роботи.
Про безпілотник Bivoj
БПЛА оснащений камерою, ним може керувати лише одна людина. Про те, що чеська сторона хоче передати дрон українцям, сказав під час презентації безпілотника співвласник компанії Jablotron Далібор Дедек.
«Першим завданням безпілотника буде надання точних даних, щоб українська артилерія мала кращі результати», – сказав Дедек, який через українське посольство допомагав із комунікацією конструкторів та українською армією.
Дрон пропонується у комплекті, який стандартно містить три літаки, станцію управління, антену або супутниковий модуль і катапульту.

«Якщо ми говоримо про радіосигнал, то його можна відправити на відстань від 50 до 60 кілометрів. Саме з такої відстані він може збирати дані», — сказав представник компанії-розробника.
Для роботи достатньо навіть однієї людини, якщо у дрона налаштований автопілот, він знає, куди летіти і які його завдання. Конструктори також розробили версію, яка може перевозити боєприпаси. Загальна вага машини – 25 кілограмів, розмах крила – 3,3 метра.
Читайте також: «Привітання» на снарядах, тату та десант фіалколюбів. Як українці креативлять, аби зібрати гроші на ЗСУ
У повітрі машина може збирати дані до шести годин. За словами представників компанії, дрон компактний, легко переміщається і не потребує злітної полоси.
«Зараз він проходить військову атестацію», – сказав Дедек.
Він додав, що Україні ця сертифікація не потрібна.
«Українці сказали, що хочуть перевірити його в реальних бойових умовах. Якщо продукт буде успішним, українська сторона видасть тимчасовий сертифікат, на підставі якого він буде закуплений», — додав Дедек.
Наразі компанія виготовила два розвідувательні безпілотники, які українці зможуть отримати досить швидко. Ці дрони можуть бути доставлені в Україну за кілька тижнів.
Нагадаємо, польський журналіст запустив збір грошей на Bayraktar для ЗСУ.
Як ми повідомляли раніше, компанія Baykar дарує ЗСУ три «Байрактари», гроші на які зібрав фонд Притули.
Фото: forbes.cz.
Суспільство

Єнс із Данії, якому 11 років, завершив свою благодійну ініціативу й зібрав понад вісім тисяч доларів на підтримку українських дітей, які втратили домівки через війну. Хлопчик виготовляв і продавав великодніх курчат із бісеру.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Ідея допомоги з’явилася не вперше: торік Єнс зібрав 28 тисяч данських крон, а цьогоріч у березні він уже збирав понад 12 тисячі крон. Тоді частину цієї суми подвоїла благодійна організація KOLO Nordic.
Наразі на зібрані вісім тисяч доларів Єнс планує придбати шкільні рюкзаки для українських дітей.
Читайте також: «Ви захищаєте весь світ»: Шон Пенн відвідав Україну та зустрівся з військовими (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО).
Фото: Юлія Свириденко в Х
Суспільство

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.
Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.
Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.
Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.
Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво



Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.
Фото: Анастасія Братуха
Суспільство

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.
Про це повідомили в UAnimals.
Що додали на платформу
На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.
Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.
До проєкту долучилися:
- підприємець Андрій Федорів;
- комік Василь Байдак;
- військовий та письменник Остап Українець;
- засновники гурту Tember Blanche;
- лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.
Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.
Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)
«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
Про UAnimals
Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.
За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.
Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).
Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: UAnimals