Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Час планувати! Шість незвичайних планерів від українських брендів

Опубліковано

Вже час задуматись про те, щоб написати плани на Новий рік та підбивати підсумки Старого. А для цього вам потрібен крутий блокнот. Але де ж купити планери, які виглядатимуть стильно та ще й прослужать довго. У нас є відповідь — в українських виробників. Ми підібрали для вас шість варіантів наших крутих брендів, де ви можете купити планер. Повірте, у таких щоденниках хочеться писати кожного дня.

1. Tse Tobi – особливі планери з чорними сторінками

Це український бренд канцелярії, який справді створює особливі речі. Тут можна придбати креативний блокнот для планування та підвищення власної ефективності. У Tse Tobi ви не знайдете нудних планерів — лише креативна та зручна канцелярія. Блокнот бренду допомагає планувати і кидати собі виклики — тут є і списки подорожей і книг, щоденний планер, трекер щоденних звичок, челенджі на 21 день., SWOT-аналіз особистості. А найголовніше — стильні чорні сторінки, біла гелева ручка та футляр у подарунок.

Крім того, у Tse Tobі можна придбати відривні календарі. Але це не такі, які висіли у кожній хаті ще 10 років тому, а справжні корисні помічники. Бренд виготовляє корисні календарі, які мають 365 сторінок з особливою фразою на кожен день та стильними ілюстраціями.

Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні

Уявіть собі, що на створення одного проєкту йде 6 місяців. Засновниця бренду Ірина Пурицька детально працює над текстом, підбирає ілюстрації в єдиному стилі та продумує верстку. Так і з’являються особливі речі.

Де купити: Інстаграм, сайт

Ціни: планер – 500 грн, календар 325 грн.

2. Nuka – вічний блокнот

Де купити планер, який прослужить вам вічно? Так-так, такий є в українського бренду Nuka, засновниками якого є школярі Катя Михалко, Микита Владикін та студент Євген Шило. Вони 9 місяців розробляли вічну канцелярію у гаражі батьків. А на початку 2019 року їм вдалось зібрати на Kickstarter $20 000.

Блокнот не рветься та не намокає при контакті з вологою, а всі записи можна стерти спеціальними серветками чи антисептиком. Зручно, правда? Записи з блокнота можна сканувати за допомогою додатку nuka та зберігати у цифровому вигляді. А у комплекті до такого планера йде олівець, який зроблений зі сплаву 5-ти металів, не тупиться і не списується. В такому блокноті можна писати плани не на один рік!

Де купити: сайт

Ціни:1500 грн

3. Планер-конструктор від BilkaBook

Це український виробник блокнотів, планерів та скетчбуків. Свою історію бренд розпочав з виготовлення софтбуку — блокнота у м’якій обкладинці. А тепер тут можна вибрати різні обкладинки — шкіра, італійська екошкіра, водовідштовхувальна тканина. Крім того, ви можете обрати і сторінки — тижневі чи щоденні, чисті чи в лінію, для цілей чи важливих дат, список книг чи трекер звичок.

Бренд BilkaBook створила Олена Ткаченко у 2014 році. Опинившись у декреті, жінка власноруч зробила для сина фотоальбом у стилі скрапбукінг. А потім вирішила перетворити улюблену справу у бізнес.

Де купити: сайт

Ціни: 500 грн.

4. Блокноти “Gifty” від українських ілюстраторів

Усі ж знають найпопулярнішого в Україні Гуся? Він є і у метро, і на білбордах, і на чашках, і на блокнотах. У Gifty можна придбати яскраві та зручні планери, де достатньо місця для запису всіх ваших зустрічей і справ протягом дня. Улюблений персонаж прикрасив планер “Гусь організований” – це і блокнот-конструктор, і записна книжка, і трекер звичок. Три в одному від ілюстратора Надійної та українського виробника подарунків Gifty. А у подарунок до планера йдуть наліпки для оптимізації розділів та набір стікерів.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

“Основна місія нашого магазину подарунків — зробити мистецтво доступним! Художні роботи повинні прикрашати твій день, твій простір і радувати тих, кого ти любиш. Саме так ми хочемо популяризувати українських ілюстраторів, тому що вони нереально круті!”, – кажуть засновники бренду Gifty.

Крім того, тут можна придбати календарі, екосумки, фартухи, чашки, постери, наклейки, листівки з гарними ілюстраціями, наповненими душею, гумором та змістом.

Де купити: сайт

Ціни: в середньому, 400 грн.

5. Планери на 180 градусів від Manuscript

Це перший в Україні виробник скетчбуків та блокнотів з відкритим сплетінням. Тобто усі вироби можна розкривати на 180 градусів і вони не закриваються у непотрібні моменти.

“Максимальна зручність у використанні та естетичне задоволення — ось два правила яких ми дотримуємось при створенні своєї продукції”, – кажуть засновники бренду Manuscript.

Естетичне задоволення, про яке кажуть засновники, досягається шляхом підбірки та осмислення творів видатних майстрів мистецтва у тематичній серії. Кожна серія має свою історію, сюжет і посил. Блокнот від Manuscript служить прекрасним робочим інструментом для дизайнерів та програмістів, а також є модним аксесуаром.

Де купити: сайт

Ціни: 100-300 грн.

6. Orner – інстаграмні блокноти

Ці планери ви точно бачили на просторах Інстаграму. Адже вироби українського бренду Orner виглядають дуже стильно та яскраво. На сторінці бренду можна придбати три види недатованих щоденників – Just plan it, I HAVE A PLAN і т I HAVE A PLAN міні формату А5. Такий яскравий планер подарує гарний настрій та натхнення своєму власнику, адже має безліч кольорів — рожевий, лавандовий, м’ятний, чорний.

Читайте також: Купуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

У блокноті від Orner можна писати не тільки свої плани та розклад, а й планувати подорожі та походи в кіно, заповнити дошку бажань та пройти анкету з питаннями про себе. А доповнюють це все картинки від топових українських ілюстраторів та кумедні наліпки.

Де купити: сайт

Ціни: 249–499 грн.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі