Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Час планувати! Шість незвичайних планерів від українських брендів

Опубліковано

Вже час задуматись про те, щоб написати плани на Новий рік та підбивати підсумки Старого. А для цього вам потрібен крутий блокнот. Але де ж купити планери, які виглядатимуть стильно та ще й прослужать довго. У нас є відповідь — в українських виробників. Ми підібрали для вас шість варіантів наших крутих брендів, де ви можете купити планер. Повірте, у таких щоденниках хочеться писати кожного дня.

1. Tse Tobi – особливі планери з чорними сторінками

Це український бренд канцелярії, який справді створює особливі речі. Тут можна придбати креативний блокнот для планування та підвищення власної ефективності. У Tse Tobi ви не знайдете нудних планерів — лише креативна та зручна канцелярія. Блокнот бренду допомагає планувати і кидати собі виклики — тут є і списки подорожей і книг, щоденний планер, трекер щоденних звичок, челенджі на 21 день., SWOT-аналіз особистості. А найголовніше — стильні чорні сторінки, біла гелева ручка та футляр у подарунок.

Крім того, у Tse Tobі можна придбати відривні календарі. Але це не такі, які висіли у кожній хаті ще 10 років тому, а справжні корисні помічники. Бренд виготовляє корисні календарі, які мають 365 сторінок з особливою фразою на кожен день та стильними ілюстраціями.

Читайте також: Екологічна канцелярія для школяра: де купити в Україні

Уявіть собі, що на створення одного проєкту йде 6 місяців. Засновниця бренду Ірина Пурицька детально працює над текстом, підбирає ілюстрації в єдиному стилі та продумує верстку. Так і з’являються особливі речі.

Де купити: Інстаграм, сайт

Ціни: планер – 500 грн, календар 325 грн.

2. Nuka – вічний блокнот

Де купити планер, який прослужить вам вічно? Так-так, такий є в українського бренду Nuka, засновниками якого є школярі Катя Михалко, Микита Владикін та студент Євген Шило. Вони 9 місяців розробляли вічну канцелярію у гаражі батьків. А на початку 2019 року їм вдалось зібрати на Kickstarter $20 000.

Блокнот не рветься та не намокає при контакті з вологою, а всі записи можна стерти спеціальними серветками чи антисептиком. Зручно, правда? Записи з блокнота можна сканувати за допомогою додатку nuka та зберігати у цифровому вигляді. А у комплекті до такого планера йде олівець, який зроблений зі сплаву 5-ти металів, не тупиться і не списується. В такому блокноті можна писати плани не на один рік!

Де купити: сайт

Ціни:1500 грн

3. Планер-конструктор від BilkaBook

Це український виробник блокнотів, планерів та скетчбуків. Свою історію бренд розпочав з виготовлення софтбуку — блокнота у м’якій обкладинці. А тепер тут можна вибрати різні обкладинки — шкіра, італійська екошкіра, водовідштовхувальна тканина. Крім того, ви можете обрати і сторінки — тижневі чи щоденні, чисті чи в лінію, для цілей чи важливих дат, список книг чи трекер звичок.

Бренд BilkaBook створила Олена Ткаченко у 2014 році. Опинившись у декреті, жінка власноруч зробила для сина фотоальбом у стилі скрапбукінг. А потім вирішила перетворити улюблену справу у бізнес.

Де купити: сайт

Ціни: 500 грн.

4. Блокноти “Gifty” від українських ілюстраторів

Усі ж знають найпопулярнішого в Україні Гуся? Він є і у метро, і на білбордах, і на чашках, і на блокнотах. У Gifty можна придбати яскраві та зручні планери, де достатньо місця для запису всіх ваших зустрічей і справ протягом дня. Улюблений персонаж прикрасив планер “Гусь організований” – це і блокнот-конструктор, і записна книжка, і трекер звичок. Три в одному від ілюстратора Надійної та українського виробника подарунків Gifty. А у подарунок до планера йдуть наліпки для оптимізації розділів та набір стікерів.

Читайте також: Топ-10 стильних українських еко-брендів

“Основна місія нашого магазину подарунків — зробити мистецтво доступним! Художні роботи повинні прикрашати твій день, твій простір і радувати тих, кого ти любиш. Саме так ми хочемо популяризувати українських ілюстраторів, тому що вони нереально круті!”, – кажуть засновники бренду Gifty.

Крім того, тут можна придбати календарі, екосумки, фартухи, чашки, постери, наклейки, листівки з гарними ілюстраціями, наповненими душею, гумором та змістом.

Де купити: сайт

Ціни: в середньому, 400 грн.

5. Планери на 180 градусів від Manuscript

Це перший в Україні виробник скетчбуків та блокнотів з відкритим сплетінням. Тобто усі вироби можна розкривати на 180 градусів і вони не закриваються у непотрібні моменти.

“Максимальна зручність у використанні та естетичне задоволення — ось два правила яких ми дотримуємось при створенні своєї продукції”, – кажуть засновники бренду Manuscript.

Естетичне задоволення, про яке кажуть засновники, досягається шляхом підбірки та осмислення творів видатних майстрів мистецтва у тематичній серії. Кожна серія має свою історію, сюжет і посил. Блокнот від Manuscript служить прекрасним робочим інструментом для дизайнерів та програмістів, а також є модним аксесуаром.

Де купити: сайт

Ціни: 100-300 грн.

6. Orner – інстаграмні блокноти

Ці планери ви точно бачили на просторах Інстаграму. Адже вироби українського бренду Orner виглядають дуже стильно та яскраво. На сторінці бренду можна придбати три види недатованих щоденників – Just plan it, I HAVE A PLAN і т I HAVE A PLAN міні формату А5. Такий яскравий планер подарує гарний настрій та натхнення своєму власнику, адже має безліч кольорів — рожевий, лавандовий, м’ятний, чорний.

Читайте також: Купуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

У блокноті від Orner можна писати не тільки свої плани та розклад, а й планувати подорожі та походи в кіно, заповнити дошку бажань та пройти анкету з питаннями про себе. А доповнюють це все картинки від топових українських ілюстраторів та кумедні наліпки.

Де купити: сайт

Ціни: 249–499 грн.

Суспільство

Перо з фільмів Антоніо Лукіча продали за півмільйона гривень: кошти передали на ППО (ФОТО)

Опубліковано

На благодійному аукціоні, який організували на заході до 15-річчя компанії Uklon, продали перо рахівського крижня із фільмів українського режисера Антоніо Лукіча за 500 тисяч гривень. Усі кошти передали на збір «Підсвіти ворога».

Про це повідомили в Uklon.

Історія пера

Перо рахівського крижня використовували у двох роботах Антоніо Лукіча — дебютному фільмі «Мої думки тихі» та короткометражці «Найлегший пасажир в історії».

В останньому фільмі режисер розповів власну історію. У стрічці водій таксі подолав безліч викликів на своєму шляху, щоби вчасно доставити на знімальний майданчик «Мої думки тихі» перо рахівського крижня.

«Саме по собі перо нічого не коштує. А ось тільки в нього зʼявляється історія, його минуле — воно відразу набуває змісту та вартості, стає особливим. Колись ця пірʼїнка зіграла вирішальну деталь в моєму першому фільмі і я вирішив, що збережу його. Але тоді ще не знав для чого саме. І ось в нинішніх реаліях дізнався, коли його продали на благодійному аукціоні за півмільйона гривень, які підуть на те, аби захистити наше небо від ворожих обстрілів», — розповів Антоніо Лукіч.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Перо рахівського крижня в рамці з підписом Антоніо Лукіча
Кадр із короткометражного фільму Антоніо Лукіча «Найлегший пасажир в історії»

Разом із пером на заході продали диптих картин сучасного українського художника Олексія Сая за 90 тисяч гривень, а також ексклюзивне ігристе «Артемівське», виготовлене у Бахмуті, за донат у 120 тисяч гривень.

Кошти передали на спільний збір фонду Сергія Притули та Uklon «Підсвіти ворога». У межах цього проєкту бійці ППО отримають відстежувально-навідні комплекси для захисту українських міст.

Нагадаємо, що UNITED24 розігрує стяг із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA.

Фото: Uklon

Читати далі

Суспільство

У Києві створять мікроклініку з протезування за підтримки Франції

Опубліковано

Нову мікроклініку з протезування створять на базі Київської обласної лікарні. У закладі забезпечать повний цикл відновлення, тому пацієнтам не потрібно буде звертатися до інших установ. Проєкт втілюватимуть за підтримки Франції.

Про це повідомив очільник Київської ОВА Микола Калашник.

Що відомо про проєкт

Мікроклініку оснастять високотехнологічним обладнанням для виготовлення індивідуальних протезів за новітніми стандартами. Пацієнти зможуть отримувати якісні протези, які адаптовані саме під їхні потреби.

Заклад забезпечать усім необхідним для повного циклу відновлення. Пацієнти проходитимуть весь процес реабілітації в одному місці, тому людям не потрібно буде звертатися до інших медичних установ.

«Мікроклініка стане справжнім осередком повернення до активного життя для жителів Київщини, які втратили кінцівки. Це не просто медичний проєкт. Це можливість для людей заново навчитися ходити, бігати, обіймати рідних. Це про їхню гідність, свободу та право на майбутнє без бар’єрів. Дякуємо Франції за підтримку!» — зазначив Микола Калашник.

Читайте також: Військовому врятували ногу від ампутації завдяки надскладній операції

Угоду про створення мережі мікроклінік у Києві, Львові та Полтаві підписали міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та уповноважений президента Франції з питань допомоги та відновлення України П’єр Ельброн.

Партнером проєкту стала компанія Schiller Medical, яка профінансує створення закладів на суму 4,1 мільйона євро.

Нагадаємо, що у шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі