Суспільство
Буська громада влаштовує сеанси агротерапії для переселенців (ВІДЕО)
Ягідний коопертив «Як бджола» у Буській громаді влаштовує агротерапію для дітей-переселенців і військовослужбовців.
Про рецепт покращення емоційного стану розповідає ШоТам.
Буська громада дарує дітям-переселенцям ягідне життя. У кооперативі «Як бджола» влаштовують масове поїдання малини та спілкування з тваринами. Саме так тут лікують українську малечу від травм війни.
«Як бджола» народилася 4 роки тому та має 100 га землі з ягодами на будь-який смак.
«Це малина, суниця, полуниця, ожина, шипшина, бузина, троянда», — каже співзасновник ягідного кооперативу «Як бджола» Тарас Баландюк.
Із початком війни до громади почало приїжджати багато родин зі сходу. Засновники кооперативу бачили, які сумні та пригнічені переселенці.
Їм хотілося, щоб діти військовослужбовців і малеча знову усміхалися. Тому разом із благодійним фондом імені Святого Володимира започаткували безкоштовні екскурсії. Керівництво громади підтримало ідею та забезпечило гостей транспортом до плантацій.
«Діти сідають у бджоловіз і їдуть по наших полях. Екскурсовод буде розказувати, як ми вирощуємо ягоди, і будуть їсти діти прямо з куща ягідки сунички, малинки», — розповідає співзасновник ягідного кооперативу Тарас Баландюк.
Читайте також: «Дах над головою». Пенсіонерка з Алчевська організувала прихисток і роботу на фермі для переселенців
Ще дітки знайомляться із найбільшою в районі кобилкою Майєю. Годують овець, волохатих свиней і можуть подоїти кізок. А далі — катання на поні, батут і майстер-клас із приготовування піци у печі.
«Тісто розкачуємо по кругу, бортики не рухаємо руками, можете спробувати!», — каже працівник ягідного кооперативу Михайло Чучман.
Але головна родзинка дня — дегустація ягідного варення.
«Ми почали виготовляти варення зі своїх ягід, з органічних ягід, які ми вирощуємо на своїх плантаціях, і тих, які збираємо в лісі навколо», — каже співзасновник ягідного кооперативу «Як бджола» Тарас Баландюк.
Тепер хлопці активно продають ягідну смакоту через сторінки в соцмережах. І, незважаючи на кінець сезону, не залишать дітей без вітамінів узимку. Будуть і надалі дарувати їм добрі емоції та ягідне життя навіть під час війни.
Нагадаємо, молодь Зборівської громади зібрала для ЗСУ ₴1 млн завдяки розважальним івентам.
Також ШоТам розповідав, як переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині.
Суспільство
Суспільство
Наталія Ліщук
спеціалістка з безпеки освітнього середовища Первомайської селищної ради.
У майданчику врахували потреби дітей з інвалідністю
Місцеві волонтери допомогли облаштували майданчик
Валерій Ліщук
заступник начальника Первомайської селищної військової адміністрації з гуманітарних і відновлювальних питань
Коментарі