Суспільство
БУР втретє провів всеукраїнську толоку в 48 локаціях по всій Україні
ГО «Будуємо Україну Разом» 27 травня об’єднала понад 1000 мешканців міст та маленьких сіл довкола спільної мети – зробити свій населений пункт чистішим.
Про це повідомляє ШоТам.
Всеукраїнська толока з БУР – це вже третя акція прибирання такого масштабу, яку ГО реалізує у партнерстві з організаціями та активістами еконапряму.
За день волонтери провели толоку у 48 локаціях та зібрали 1153 мішки зі сміттям. Ще у 13 локаціях толока була перенесена через погодні умови.
Наймолодшій волонтерці толоки – Аделі 2,5 роки, найстаршому учаснику – Анатолію 73 роки.
«На толоці відчувалася єдність поколінь, та справжня дружня атмосфера. До того незнайомі люди працювали як єдиний механізм, та не переставали дивуватися, що прийшло так багато учасників», – розповів Богдан, координатор толоки в Полтаві, де сотня волонтерів прибрала міську набережну.
Читайте також: Повернулися з Європи, аби волонтерити. Як мати з донькою приєдналися до руху «Будуємо Україну Разом»
Ідея проведення толоки приурочена до Європейського Дня парків. В європейських країнах цей день символізує міжнародну солідарність у питанні охорони природних територій.
«Ми розпочали змінювати простір “Розсадник” кілька років тому. Тоді це була поросла зеленню місцина з купою відходів. У травні 2023 року ми бачимо оновлений простір, який і надалі потребує втручань, догляду та підтримки, але з часом цих зусиль потрібно докладати все менше. Ця толока – одне з наших зусиль на шляху до сталості простору. Вже скоро на місці старої будівлі буде трава, а поле засіємо гарбузами. І так – маленькими кроками, ми будемо рухатись уперед, посилюючи нашу громаду та країну», – розповіла координаторка толоки у Львові та членкиня ГО «Плато» Діана.
Для БУР толока – це можливість об’єднати різних людей в громадах довкола спільної корисної справи та підкреслити важливість турботи про довкілля. Так БУР хоче продемонструвати силу спільної дії та важливість внеску кожного у глобальні зміни через долучення до локальних акцій.
На жаль, такі акції прибирання не є частими, але команда БУР сподівається, що волонтери, спробувавши такий інструмент взаємодії будуть організовувати толоки у своїх населених пунктах на регулярній основі.
Стати волонтером та долучитися до проєктів БУР можна заповнивши реєстраційну форму на сайті.
Про БУР
Будуємо Україну Разом — це всеукраїнська громадська організація, яка вже 9 років залучає молодь до волонтерства та співпрацює з громадами й активістами для реалізації проєктів.
Цього року мета БУР – 120 будівничих таборів та акцій у понад 50-тьох громадах за допомогою 6000 волонтерів та волонтерок.
Нагадаємо, фонд «Солом’янські котики» пропонує киянам посадити персональну сакуру у парку «Відрадний» за донат.
Крім того, волонтери проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» відновлюють фасад унікальної 100-річної садиби в Чернігові.
Фото: надане ШоТам
Суспільство
Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».
Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.
Що відомо про цей проєкт
Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:
- можливість самостійно пересуватися;
- доступ до інфраструктури;
- сприятливі умови для соціальної інтеграції;
- рівні можливості у користування міськими просторами.
Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.
Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я
«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.
Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.
«Рух без бар’єрів»
Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.
Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.
Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).
Фото обкладинки: Freepik
Суспільство
Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.
Про це повідомили в посольстві.
До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.
«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.
Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)
Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.
Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії
Суспільство
У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.
Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:
- охорона здоров’я;
- соціальний захист;
- освіта;
- ветеранська політика;
- культура, мистецтво, релігія;
- молодь та спорт;
- неурядові організації;
- цифрові інструменти;
- інші послуги з ментального здоров’я.
Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)
«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.
Переглянути довідник можна за посиланням.
Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.
Фото обкладинки: Unsplash