Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Було 200 грн у кишені, а тепер успішний бренд». Історія майстрині, яка створює прикраси з сушених квітів

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

Переїхала до Києва з 200 грн у кишені, а зараз має успішний бренд Kohaniy.jewelry. Карина Марініченко у власній квартирі створює прикраси ручної роботи з епоксидної смоли та сушених квітів. Клієнти навіть приносять їй свої рослинки, і майстриня робить із них неймовірні речі. Її творіння розлітаються Україною та світом. Кулони наповнені неймовірною енергетикою, адже рослини привезені з різних куточків планети: з подорожей і походів у гори. Зараз засновниця бренду шукає в команду однодумця, який зможе розділити її любов до творчості.

Карина Марініченко
Карина Марініченко

Засновниця бренду прикрас ручної роботи Kohaniy.jewelry
Закінчила музичне училище, працювала нянею та музичною керівницею у дитячому садку

Переїхала до Києва з 200 грн в кишені

До створення прикрас я майже завжди працювала з дітками. Ще приблизно в 17 років я вперше стала нянею в одній з родин у Черкасах. Закінчила музичне училище, й мене одразу взяли музичною керівницею в дитячий садочок. Це було 5-6 років тому. Досвіду роботи не було, але чомусь в мене повірили. Хоча зарплата там була мізерна — 1200 гривень на місяць. У якийсь момент Черкаси перестали мене надихати, і я захотіла якихось змін. Я там була дуже самотньою, і всередині відчувала, що зараз це вже не моє місце. І тут мене друзі покликали до себе в Одесу попрацювати нянею три місці. 

Повертатися додому потім я не захотіла, тому вирішила їхати в Київ. Навіть домовилася з однією родиною, що буду працювати в них нянею. Знайшла квартиру, ніби все гаразд. Аж раптом напередодні переїзду мені дзвонить ця сім’я і каже: «Вибачте, ми передумали, нам допоможе бабуся». Вони шукали няню для ще ненародженої дитини. Я розумію, що для батьків чим ближче цей «день Х», тим їм страшніше. 

Коли я переїжджала, в мене було лише 200 гривень з собою. Цього було достатньо, щоб просто купити булку, витратити на проїзд, та й все. Батьки мені фінансово не допомагали вже дуже давно, але треба було якось крутитися. Вирішила шукати нову роботу. Поїхала за першим оголошенням. Ми зустрілися з мамою і дитинкою, я чітко розповіла про своє бачення виховання. Домовилися, вийшла на роботу. Я попросила, щоб зарплату мені виплачували щодня, аби я могла якось виживати.

З прикрасами познайомилася завдяки «терміновому замовленню»

Після одного з робочих днів я йшла повз творчий магазин «Shtuki.ua» і побачила там пробник епоксидної смоли, затверджувачів і фурнітури. Й думаю: це ж саме те, що мені потрібно. Й от за одні з перших коштів, зароблених у Києві, я купила собі цих дрібниць. І з того моменту я не припиняла щось створювати. Взагалі я ще з дитинства була досить творчою: завжди щось малювала, крутила. Одне з моїх тодішніх захоплень — панно з цвяхів і ниток. Це було дуже цікаво. Але на жоден професійний рівень я не вийшла, хоча декілька таких картин маю.

Фото: www.facebook.com/kohaniy.jewelry

Перше моє знайомство зі смолою сталося ще в Черкасах. Моя подруга почала займатися цими прикрасами. Коли я їх побачила, у мене просто відпала щелепа: це було так гарно. Одного разу вона поїхала в похід і попросила мене пожити в її квартирі, доглядаючи за котиком. А я на той час жила в страшному гуртожитку, і для мене це було щось дуже класне. Через кілька днів вона мені телефонує й каже: «Карино, у мене тут термінове замовлення, можеш, будь ласка, зробити?». Я була дуже здивована, у мене ж «руки-крюки» і все таке. Подруга заспокоїла, мовляв, це все дуже просто. І вона мені дистанційно розповіла, як усе робити, і я таки віддала замовлення.

Роблю виклик дорогоцінним металам

Винятково прикрасами я вже займаюся два роки. А до цього досить успішно працювала нянею у сім’ях, і коли я йшла з однієї родини, то 5 інших хотіли мене забрати до себе. Свої творіння я у вихідні дні продавала на ярмарках. І коли помітила, що там заробляю більше, ніж нянею, то вирішила повністю йти у цю сферу. Першим покупцем у мене був сусід по квартирі. Він бачив, що я роблю, як експериментую, і запитав, чи можу я зробити йому кулон. Те, що я створила, йому сподобалося, і він взагалі його не знімав дуже довго. Гривень 70 тоді я отримала. Це було дуже приємно.

Коли я вже зробила не одну прикрасу, я зібрала все у пакет. І коли йшла до когось у гості або на день народження, брала його з собою, щоб показати. І на місці в мене його розбирали. «Сарафанне радіо» теж почало працювати. Людям подобаються прикраси, тому що в них є душа. А ще вони можуть бути класним антистресом. При гарному освітленні можна годинами розглядати ці прожилки у рослинах. Ми живемо у такому галасливому світі, де хочеться заземлитися. І мої прикраси є чимось на кшталт «точки заземлення», яка завжди біля тебе. Для мене це кайф.

Багато хто сконцентрований на дорогоцінних металах: сріблі чи золоті. Але в більшості виробів я використовую медичну сталь, яка є трохи бюджетнішою й підходить більшому сегментові людей. Срібло й золото вже мають такий культовий бренд, а якщо щось дешевше, то у розумінні людей це гірше. Але це зовсім не так, і я зараз просуваю в маси ідею купівлі прикрас з гіпоалергенної сталі з частинкою природи.

Через необережність зі смолою травмувала руки

Спочатку я назвала свій бренд «Natural decorates». Я намалювала вивіску. Але наші люди почали проходити повз неї на ярмарках і читати «Натурал декоратес». У мене щоразу сіпалось око, і я зрозуміла, що треба щось простіше. Ходила, думала місяць, два. Назвала «Green grass» («Зелена трава»). Провела ребрендинг, зробила візитки. Але от минулої весни мені зробили пропозицію. У мене таке гарне дівоче прізвище — Коханій, і мені не хотілося його змінювати. Але чоловік дуже цього просив, та й для мене сім’я має бути під одним прізвищем. І я зрозуміла, що це вихід: назву бренд «Kohaniy.jewelry». І це вийшло дуже влучно й неочікувано. Тепер усі асоціюють, що це прикраси для коханих і близьких, зроблені з любов’ю. Отак я прийшла до своєї теперішньої назви й не планую її змінювати.  

Фото: www.facebook.com/kohaniy.jewelry

Прикраси я виготовляю вдома, в окремій кімнаті. Епоксидна смола насправді дуже токсична, і з нею важко працювати. Я перед Днем Незалежності робила дуже багато заливок і не завжди була в рукавицях, то у мене дуже сильно пооблазили руки. Вже все загоїлось, але треба бути дуже обережним. А ще смола — дуже вибаглива штука. Якщо занизька температура, вона може не застигнути, бути в’язкою чи мутною. А ще на неї впливають будь-які протяги. Навіть маючи 5 років досвіду, я досі вчуся. Буває дуже багато невдач, які ти не можеш виправити. І потім то все гарненько летить у смітничок. Шкода, звісно, але без цього ніяк.

Зроблю прикрасу з вашими спогадами

У прикрасах Kohaniy.jewelry я використовую рослини з різних куточків України. Серед них — незабудки, спірея японська, конвалії, дельфінії, гортензії, тисячолітник тощо. Я люблю подорожувати й щось збирати в блокнотик. Друзі мені неодноразово з подорожей замість сувенірів привозять засушені квіти. Я робила прикраси з рослинками з Греції, Індії, Кіпру, Туреччини, Єгипту, Польщі та Чехії. Є рослинки, які я зібрала, піднімаючись на Говерлу. Вони для мене про силу і свободу. Мені нещодавно моя підписниця, яка має кулон з карпатською рослиною, надіслала відео, як вона на високій горі тримає цей кулон і каже, що принесла показати йому Батьківщину. Це було дуже мило.

Читайте також: Від прокурорки до майстрині. Історія засновниці бренду La Chica, яка навчає українок вишивки прикрас

А ще клієнти можуть самі принести якусь квітку, яка їм близька, і я зроблю з неї прикрасу. Я собі завжди з подорожей такі створюю, бо це значно краща згадка, ніж якийсь магнітик. Колись мені дівчинка принесла крихітний п’ятилистковий клівер. І я їй зробила дуже маленький кулон. Вона була просто в захваті. Але дуже важливо правильно засушити рослину. Наприклад, у мене можуть сушитися 20 пелюсток, але з них вийдуть лише дві вдалі. Це дуже кропіткий процес.

Прикраси поїхали у Грецію завдяки «ШоТам» 

На вихідних мої прикраси зазвичай можна знайти на Андріївському узвозі. Також 11-12 вересня я буду на Контрактовій площі на фестивалі «Свій до Свого по Своє», а 17-19 вересня — на фестивалі «Гешефт» в Одесі. Можна придбати й через соцмережі. Там я виставляю фото прикрас, які є в наявності. Відправляю в будь-який куточок України та світу. Мої прикраси вже їхали в Канаду, Грецію, Ізраїль, Польщу та Німеччину. До речі, в Грецію я відправляла завдяки «ШоТам», яке робило про мене відео. Ось так за кордоном про мене й дізналися. 

У Kohaniy.jewelry є прикраси на будь-який смак для чоловіків і жінок. Зокрема, каблучки, сережки, кулони, браслети, шпильки для волосся, запонки для сорочок, брошки. Найбільший вибір саме сережок: від мінімалістичних і до більш нарядних. Більшість із них підходять для чутливих вушок, щоб їх носили не лише на Новий рік та день народження, а щодня. Ціни починаються від 250 гривень і до 1000, хоча бували прикраси й дорожчі. За мінімальну вартість можна обрати як сережки, так і кулон.

Шукаю однодумця в команду, щоб розділити любов до творчості

Думаю, ви вже зрозуміли, що я просто закохана у свою роботу і в Kohaniy.jewelry. Я дуже люблю те, чим займаюся. Перед карантином у мене були думки, що набагато легше працювати «на когось», коли тобі платять гроші, й не треба думати, що робити. Але мені майже щоночі снилося, як я перебираю свої прикраси, з’являлися нові ідеї. Тому викинула з голови ті сумніви.

Зараз я все роблю самостійно, але дуже хочеться знайти людину, яка полюбить цю справу так само як і я. У мене набралися три тисячі підписників, у честь чого я хочу подарувати комусь безкоштовний майстер-клас. Вірю, що його отримає людина, яка закохається в цю справу й захоче працювати зі мною в команді. Більше жодного масштабування поки не розглядаю, бо тоді зазвичай втрачається те, що ти доносиш людям. А я не хочу втратити цю любов. 

Суспільство

Фестиваль «Миколайчук Open» оголосив переможців міжнародної та національної програм

Опубліковано

У Чернівцях оголосили переможців національного та міжнародного конкурсів кінофестивалю «Миколайчук Open». Визначення переможців відбувалося шляхом глядацького голосування, а команди фільмів-переможців отримали грошові винагороди та статуетки фестивалю.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з церемонії закриття кінофестивалю.

У міжнародному конкурсі перемогу здобув фільм «Кріпачка», режисерів ДК (Дорота Кобєла) та Гʼю Велчман.

Друге місце посіла стрічка української режисерки Анни Бурячкової «Назавжди-назавжди».

Читати також: Нова пошта показала свій перший Boeing для виконання польотів

У національному конкурсі найкращим був визнаний короткометражний фільм «Нюанс», режисерів Маргарити Воронової та Олега Кібальника. Спеціальну відзнаку від партнерів фестивалю компанії «AMO Pictures» отримав фільм «Сонечко» режисера Сергія Кулибишева.

Команда фільму, що переміг у міжнародному конкурсі, отримала грошову винагороду в розмірі 1000 доларів. Переможці національного конкурсу були нагороджені по 500 доларів кожен.

Нагадаємо, що українці створили платформу, де можна розрахувати ймовірність вступу на бюджет.

Також ми повідомляли, що назву Броварів хочуть дерусифікувати: як саме.

Фото: Миколайчук Open

Читати далі

Суспільство

Які міста України найпопулярніші для відпочинку в 2024 році: опитування

Опубліковано

Львів став одним із найпопулярніших міст для відпочинку українців у 2024 році, згідно з дослідженням «Опитування українців про відпочинок в Україні», проведеним компаніями Gradus Research та Ribas Hotels Group.

Це дослідження виявило, як українці планують свої подорожі в умовах війни.

«Популярність Львова як місця для літнього відпочинку зросла на 3% порівняно з 2023 роком», – зазначають дослідники. До десятки найпопулярніших напрямків також увійшли Закарпаття, Одеса, Львівська область і Київ.

фото: Ribas Hotels Group

На літо 2024 року 80% опитаних українців планують відпустку. Більшість обирають відпочинок з партнером або сім’єю. Респонденти віддають перевагу сімейним готелям, апартаментам та котеджам в лісі або біля гір. Найпопулярніші активності на відпочинку – піші прогулянки, відвідування ресторанів, екскурсії та огляд пам’ятних місць.

фото: Ribas Hotels Group

Читати також: Укрпошта анонсувала марки про жителів Чорного моря

Найважливіші критерії вибору місця для відпочинку включають:

  • вигідну ціну;
  • чистоту місця проживання та відпочинку;
  • комфортні умови та прибирання в номері;
  • рекомендації друзів, колег, родичів та знайомих;
  • власний позитивний досвід.

Більшість респондентів позитивно ставляться до відпочинку навіть під час воєнного стану, включаючи поїздки за кордон.

Нагадаємо, що в Харкові будують перші в країні підземні школи для захисту дітей (ВІДЕО).

Фото: photo-lviv.in.ua.

Читати далі

Суспільство

Кінопроєкт «Мед мінних полів» отримав нагороду на Каннських левах 2024 року

Опубліковано

Український проєкт «Мед мінних полів» здобув визнання на престижному фестивалі Каннських левів, отримавши бронзову нагороду в категорії Outdoor: Promotional Items & Printed Media.

Про це повідомляє Saatchi & Saatchi Україна.

Лімітований продукт «Мед мінних полів» був створений компанією Saatchi & Saatchi Ukraine у співпраці з агрокомпанією Kernel, МЗС України, Спілкою пасічників України та Dronarium Ukraine. Мета цієї кампанії – привернути увагу до проблеми замінованості України.

Читати також: Укрпошта анонсувала марки про жителів Чорного моря

У рамках проєкту дрони засівали поля медоносними рослинами, з яких бджоли збирали мед. Вулики розміщували поблизу полів, де немає мін, але спеціально розроблені у формі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.

«Мед мінних полів» розсилатимуть дипломатам і впливовим особам з метою залучення міжнародних партнерів до процесу розмінування України.

Команда Saatchi & Saatchi Ukraine вже чотири роки поспіль отримує нагороди на Каннських левах, підтверджуючи свою майстерність і відданість важливим суспільним проєктам.

Нагадаємо, що в Україні запускають програму навчання жінок-водіїв для вантажівок.

Також ми повідомляли, що назву Броварів хочуть дерусифікувати: як саме.

Фото: Saatchi & Saatchi Україна.

Читати далі