

Суспільство
Болгарія готує перший пакет військової допомоги для України
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Болгарія готує перший пакет військової допомоги для України. До нього увійдуть боєприпаси та легке озброєння.
Про це пише Reuters з посиланням на тимчасового міністра оборони Болгарії Дімітара Стоянова.
Список допомоги наразі є засекреченим, однак болгарські урядовці зазначили, що країна надішле здебільшого легке озброєння та боєприпаси. Як пояснив тимчасовий міністр оборони Дімітар Стоянов, Болгарія не може дозволити собі передачу зенітно-ракетних комплексів або винищувачів. Натомість країна готова надати легке озброєння та боєприпаси.
«Мій підхід був консервативним, тому що мені потрібно забезпечувати обороноздатність Болгарії. Допомога повністю відповідає пріоритетам України, але ми не надсилаємо системи С-300 і літаки Міг-29 чи Су-25», – сказав Стоянов.
Читайте також: «Наша ціль – розвал недоімперії». Активіст Роман Сініцин про війну, волонтерство, чортів та супутник для ЗСУ
Зазначимо, Болгарія залишалася однією з небагатьох країн Європейського Союзу, яка не надсилала Україні військову допомогу впродовж 9 місяців повномасштабної війни. Подібні пропозиції в попередньому уряді країни блокувала дружня до окупантів Соціалістична партія.
Утім сьогодні, 9 грудня, у Болгарському парламенті переважною депутатською більшістю було підтримано рішення про надання військово технічної допомоги Україні. Про це повідомив посол України в Болгарії Віталій Москаленко. За його словами, поставки розпочнуться найближчим часом.
Напередодні ми повідомляли, що Словаччина налагоджує виробництво боєприпасів, які передаватиме Україні.
Крім того, Німеччина оголосила про новий пакет озброєння для України, до якого увійшли бронетранспортери Dingo та самохідні артилерійські установки RCH-155.
Фото: pixabay.com.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили російський розвідувальний БПЛА на підльоті до Миколаївщини.
Про це повідомив спікер Оперативного командування «Південь» Владислав Назаров.
За його словами, окупанти спрямували у напрямку Миколаївської області БПЛА «Орлан-10». Однак ворожий дрон успішно приземлили воїни ППО.
«02 лютого, при спробі проведення повітряної розвідки на півдні країни, силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” ліквідовано черговий російський БпЛА оперативно-тактичного рівня «Орлан-10» над Чорним морем на підльоті до Миколаївщини», – йдеться в повідомленні.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські військовослужбовці з артилерії розгромили позицію російських окупантів неподалік Бахмута.
Про це ШоТам повідомили у добровольчому підрозділі «Хартія».
Зазначається, що бійці харківського підрозділу коригували вогонь, а артилерія – завдала влучних ударів по закинутій споруді, зайнятій російськими окупантами.
«Нічне коригування вогню від аеророзвідки Добровольчого підрозділу Хартія вдало доповнене роботою суміжної артилерії на Бахмутському напрямку. Результат в кінці відео», – зазначили військові.
Про підрозділ
«Хартія» – добровольче формування Харківської громади, входить до складу 127 бригади ТРо. У батальйоні переважно служать харків’яни, але є й уродженці Луганська, Маріуполя та Бердянська. Наприкінці квітня – на початку травня 2022 року підрозділ брав участь у звільненні села Руська Лозова біля Харкова.
У вересні «Хартія» звільняли Харківщину в рамках Слобожанського контрнаступу ЗСУ У листопаді батальйон брав участь у боях поблизу села Коломийчиха на Сватівському напрямку на Луганщині. Командир підрозділу – Всеволод Кожемяко, засновник і генеральний директор агропромислової групи «Агротрейд». Почесний консул республіки Австрія в Харкові.
Раніше ми розповідали, як бійці добровольчого підрозділу «Хартія» знищили штурмову групу ворога у Бахмуті. Згодом підрозділ «Хартія» зірвав просування окупантів на тому ж напрямку.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Закарпатті 11-річний школяр купив на подаровані на день народження гроші дрон та передав його військовим.
Про це повідомили в телеграм-каналі Закарпатської ОВА.
Зазначається, що школяр зі Сваляви Іван Данайканич придбав і передав військовим професійний дрон. 11-річний хлопчик купив техніку за гроші, які йому подарували на день народження.
Іван – наймолодший волонтер у ГО «Допоможи Україні – Сьогодні». Він активно бере участь в акціях на підтримку захисників, власноруч виготовляє патріотичні браслети, а зароблені гроші передає на армію.
Раніше ми писали, що на Рівненщині діти з Пласту організували «фабрику» солодощів і самотужки виготовляють енергетичні батончики для військових. Уже зробили першу партію із 300 смаколиків.
Крім того, школярка продає картини, щоб підтримати українських військових. Її роботи вже є в різних містах України, а також у Німеччині та Туреччині. Загалом дівчинці вдалося заробити понад 50 тисяч гривень. І ці кошти вона спрямувала на потреби ЗСУ.
Фото: t.me/zoda_inform.