Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Блокноти, скриньки та пляшки. Як на Волині майстриня декорує речі, які розлітаються Європою

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

В селі Заріччя, що на Волині, майстриня опанувала 14 видів технік декоративно-прикладного мистецтва. Приводом для цього стала реабілітація після операції, яку їй зробили через помилку лікаря. Жінка не впала духом навіть після розлучення з чоловіком і згадала свою дитячу мрію — бути художницею. Сьогодні вона декорує все, що потрапляє під руку, — щоденники, шкатулки, пляшки, фужери. Їх купують не лише поціновувачі ручної роботи в Україні — вироби ще й розлітаються Європою.

Валентина Борусевич,
Валентина Борусевич

майстриня декоративно-прикладного мистецтва з села Заріччя Волинської області.
Очолює громадську організацію «Стимул осіб з інвалідністю»

 

Писанка стала розрадою під час хвороби

Я з самого дитинства любила малювати, мабуть, у мене до цього був талант. Але оскільки ми жили в селі далеко від міста, я не ходила до художньої школи — у батьків не було часу мене возити. Тож хоча я з дитинства мріяла стати художницею або модельєркою, пішла зовсім іншим шляхом. Я вступила до педагогічної академії на факультет психології, хотіла працювати з людьми. Однак і в цьому з’явилася перешкода — навчання довелося залишити. Через помилку лікаря мені зробили операцію, потреби у якій не було, і я отримала інвалідність. Як наслідок, ще й розлучилася з чоловіком, бо стала йому непотрібною.

Коли я проходила курси реабілітації, захотілося якось відволіктися від хвороби та особистих проблем. Й от мені спало на думку, чи не спробувати намалювати писанку, тим паче, що мій син це вміє. Хоча я не стала художницею, я дуже тішуся, що він продовжив мій шлях більш професійно. Й от я йому кажу: «Сашко, а покажи, як ту писанку малювати, я хочу спробувати». Він спочатку відповідав, що це не так вже й легко. Та одного разу таки показав. Я намалювала одну писанку до Великодня, потім другу, третю, четверту… А потім спробувала себе ще в декоративно-прикладному мистецтві. Спочатку дивилася в інтернеті майстер-класи, як хтось робить. А потім вже почала пробувати щось своє, таке, яке ніхто не робить. Мистецтво стало для мене розрадою у період моєї реабілітації, і це дійсно допомогло мені знайти сили жити далі. Ось так вже у дорослому віці й почався заново мій шлях до мистецтва.

Перші «мистецькі» кошти отримала з лотка яєць

Перед Великоднем я написала цілий лоток яєць, і мій тато вирішив винести їх на базар і продати. Люди скупили все, і мене так тішило, що мої роботи комусь подобаються. Це був мій перший заробіток як майстрині. З того кошика я отримала приблизно 150 гривень, але і це було дуже радісно. Сьогодні, звісно, я заробляю вже більше, оцінюю час, який я приділяю створенню виробу.

Загалом я вже опанувала понад 14 видів технік декоративно-прикладного мистецтва. Найважчі — вітражний розпис, розпис по склу та точковий розпис. Для того, щоб з ними працювати, потрібно мати ідеальний зір та психологічний спокій, щоб не трусилися руки. Багато вишиваю та плету бісером, працюю з джутовою філігранню — це створення легких і витончених виробів зі шпагату або товстого шнура.

Я малюю писанки в стилі артишок з річними узорами — це така досить скрупульозна робота. Для цього складаються атласні стрічки, ріжуться і клеяться. Також використовую техніку точкового розпису. Створюю ляльки-мотанки, різні скриньки з ниточок та паперової лози, декорую блокноти, пляшки й фужери — та й взагалі все, що попадається під рукою.

Старі речі не йдуть на смітник, а оживають знову

Поки мої односельці викидають використані речі на смітник, я навпаки все перетворюю на шедеври, даю їм друге життя. Наприклад, викинули якусь пляшку від коньяку, вина чи парфумів, я тихенько її забираю, фарбую і прикрашаю. З усього можна зробити красу. Тільки бачу якусь коробочку, я вже знаю, яку шкатулку зможу з неї зробити. Навіть той же дезодорант — я розріжу пляшку, обмотаю її ниточками й зроблю органайзер для канцелярії.

Навіть колись ми з сином йшли через базар, і там стояла дуже гарна оригінальна пляшка. І я так подивилась на неї, захотіла забрати. А син каже: «Мамо, не здумай! Ще скажуть, що ти пляшки збираєш». Мені так шкода стало тієї пляшки,  я вже встигла придумати, що я б могла з неї зробити. Не забрала я її тоді, а потім жалкувала. Після цього все гарненьке одразу ж тягаю додому.  

Читайте також: Робимо домашній декор зі сміття. Як працює франківський екопроєкт RE: laboratory

Декоровані вироби розлітаються Європою

Свої вироби я продаю через Facebook. Просто виготовляю щось, фотографую, публікую — і це купують. Знайомі ж частенько заходять до мене додому й обирають на місці. Наприклад, коли їм треба привітати зі святом людину, в якої й так все є. Багато є поціновувачів ручних виробів, тому попит на такий продукт досить сильний.

А ще мої роботи купують ті, хто мешкають у Європі — декоровані речі їхали в Польщу, Італію, Білорусь, Німеччину, Ірландію тощо. Люди через знайомих дізнаються про мене або бачать в інтернеті. Наприклад, один наш заробітчанин замовив декорування пляшки вина як подарунок для своєї сеньйори в Італії. Він наперед надіслав мені в доларах кошти на карту, а я вже йому поштою переслала виріб. У заклади громадського харчування цієї ж країни поїхали й орнаментовані пляшки. А для молодят в Ірландії я декорувала вінчальні фужери та свічки.

Вартість кожної роботи залежить від часу, який я на нього витрачаю, тож тут потрібно уточнювати. Наприклад, декорований бісером щоденник може коштувати приблизно 400 гривень, залежно від вартості самого базису — купленого щоденника. Іноді люди приходять зі своїм блокнотом, тоді у вартість входить лише оплата матеріалів та роботи — десь 250 гривень.

З виробами знайомлю через виставки та майстер-класи

Всі вироби я виготовляю вдома. Коли хтось заходить, в мене наче музей: і ляльки-мотанки, і шкатулки, і вітражі. Я завжди намагаюся навчатися чомусь новому. В одній кімнаті я тримаю готові вироби, а в іншій — матеріал. Там в мене фарби, стрічки, бусинки — все закидано. Мистецтвом переважно займаюся вночі, адже вдень завжди досить багато домашніх справ. А також чимало громадської роботи, адже я очолюю організацію «Стимул осіб з інвалідністю». До слова, створили ми її, щоб такі громадяни мали можливість збиратися, допомагати один одному, проводити, якісь майстер-класи чи спортивні змагання — щоб вони не сиділи на самотності зі своїми проблемами.

Також я часто беру участь у різних фестивалях творчості, куди з усієї країни з’їжджаються майстри. На таких виставках я маю змогу показати свої роботи та продавати їх. А ще проводжу різні майстер-класи, зокрема в школі-інтернаті для глухонімих діток і центрі зайнятості для людей. Останні мають змогу опанувати нову техніку, щоб знайти собі роботу. На моїх заняттях були люди, в яких одразу ж виходили ідеальні речі (можливо, вони розуміються в мистецтві). А були й ті, в кого ніяк не виходило, казали, що це не їхнє. Я розумію, що не у всіх мистецтво — це покликання душі, але якщо це розвивати, багато хто може досягнути успіху. Також я намагаюся брати участь у різних тренінгах, щоб розвивати себе в нових сферах. Шкода, звісно, що я не маю освіти художника, однак це не завадило мені зараз займатися тим, чим я вмію, і тішити українців ручною роботою.

Зараз планую більше зайнятися просуванням своїх виробів, адже бачу, що попит на них зростає, й одного Facebook вже недостатньо. Хочу пройти тренінг, який відкриє для мене можливості розвитку бізнесу через інші платформи. Також прагну досягти офіційного результату — визнання мене майстринею народної творчості. Для цього ще потрібно чимало попрацювати й ще більше розвинутися у цій сфері. Але я вірю, що й цього зможу досягнути.

Суспільство

Українець захистив титул найсильнішої людини планети на Strongman Classic 2021 (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянин Олексій Новіков у Лондоні захистив свій титул Найсильнішої людини планети у світовому турнірі Strongman Classic 2021.

Змагання відбулися на найпрестижніший арені королівства «Royal Albert Hall».

Понад 6000 глядачів і фанатів стали свідками боротьби за найвищий титул стронгмену у світі серед 11 професійних атлетів.

 

Цей титул здобув для України Олексій Новіков.

Читайте такожТернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Нагадаємо, у березні 2021 року українець переміг на турнірі богатирів World’s Ultimate Strongman у Бахрейні.

Також найсильніша людина світу Олексій Новіков встановив рекорд України.

Читати далі

Суспільство

Активісти підібрали топ-5 додатків, корисних для людей з інвалідністю

Опубліковано

Активісти із Dostupno.ua врахували різні типи порушень і зібрали топ-5 додатків для смарфонів, корисних для людей з інвалідністю.

Про це ШоТам повідомили організатори ідеї.

Зазначається, що такі застосунки можна легко завантажити у смартфон або мати під рукою.

 

Open Sesame Phone

Open Sesame Phone пропонує відповідь на вічне запитання: чим корисні відеоігри? Розробники застосували аналіз жестів для ігор на приставках у створенні додатку, що дозволяє перейти на повне керування смартфоном голосом та жестами.

Читайте також«Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами

Додаток розпізнає обличчя та слова свого власника, зчитуючи мінімальні рухи кінцівками чи головою через фронтальну камеру — саме так він допомагає рухати курсор та працювати з програмами.
Його придумали шість років тому ізраїльські винахідники: розробник ігор та інженер-електротехнік з порушенням опорно-рухового апарату.

Читайте такожДивовижна історія незрячого масажиста, який не бачить світ, але бачить ціль (ВІДЕО)

Девайс працює на Android та фіксує активність на відстані 40-60 см.

Talkitt

Додаток Talkitt створений для прокладання мостів у комунікації: він зчитує нечітке мовлення та перетворює його у зрозумілий текст чи аудіо. Найцікавіше у цій програмі — її здатність працювати будь-якою мовою. Спершу алгоритм просить вимовити кілька стандартних фраз, щоб проаналізувати мовлення та мову.

Потім — створює особистий словник і розпізнає слова, виводячи їх аудіодоріжкою чи текстом. Щоб уявити, як це виглядає — пригадайте, як працює Siri. Застосунок розробляється ще з 2016 року, та зараз на стадії beta-тестування.

Transcence

Для людей з порушеннями слуху та для тих, хто обирає переписки замість розмов, група студентів із Сан-Франциско розробила програму Transcence, що перетворює мовлення у текстову інформацію на екрані.

А ще розрізняє репліки різних людей та позначає кожну своїм кольором, що фактично формує своєрідний груповий чат, лише в офлайні. Молодим вченим вдалось створити по-справжньому унікальний винахід, адже кожен із його творців має порушення слуху з різних причин — додаток об’єднує їх усіх.

Finger Reader

Не обов’язково шукати видання книг зі шрифтом Брайля, щоб мати змогу прочитати їх. Для людей з порушенням зору винайшли портативний девайс Finger Reader, який значно спрощує ситуацію: він читає книги за вас.

Як це працює? Пристрій з маленькою вмонтованою камерою одягається на палець та зчитує текст, перетворюючи його, фактично, в аудіокнигу. А ще підказує вібрацією, коли час перейти на наступний рядок. Не можемо не згадати функцію перекладу: корисно в подорожах, щоб перекладати меню на українську.

Dostupno

Куди піти поїсти, де комфортно почитати, де зручно оформити документи та де зняти готівку? У додатку Dostupno знайдете локації на будь-який смак та запит.

Він корисний не лише для людей з інвалідністю: ви батьки маленької дитини? Їздите на велосипеді і втомились шукати парковки? Гуляєте з тваринкою і не знаєте, де вам будуть раді? Додаток легко підкаже, як спланувати безбар’єрний маршрут, а фільтр #ДоступноРекомендує покаже одразу всі топові заклади.

Нагадаємо, у Києві запрацював цілодобовий сервіс зв’язку з медиками для людей із порушеннями слуху.

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині відкрили Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності.

Читати далі

Суспільство

Українець готується встановити світовий рекорд, перепливши океан на морському велосипеді

Опубліковано

Одеський мандрівник Руслан Верин готується встановити світовий рекорд, перетнувши Атлантичний океан на морському велосипеді.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Я хочу встановити рекорд Гіннесса і рекорд України! Це буде абсолютна одиночна подорож на 4-5 місяців (залежить від вітрів, течій, штормів), де супутниковий зв’язок, сонячні панелі, опріснювач води, риба, запаси субліматів і відеокамера», – написав Руслан.

 

Одесит планує збирати океанічне сміття і показувати на камеру, скільки його та чому важливо дбати про довкілля. Під час мандрівки вестиме відеоблог.

Читайте такожЯк майстер з Волині встановив два світові рекорди (ВІДЕО)

Руслан Верин

«Для мене важливо брати участь у питаннях захисту навколишнього середовища. Питання «забруднення океанів» обране ООН як одне із 14 глобальних питань 21 століття. Зібране сміття наочно має продемонструвати, як йдуть справи в океані», – написав Руслан.

Читайте такожПодорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

У майбутньому українець планує перетнути всі океани на Землі.

Відзначимо, що Руслан Верин став першим мандрівником, який дістався до вулкана в Болівії на велосипеді в 2020 році. Одесит відомий своїми подорожами. На ровері він вже перетнув чотири континенти.

Нагадаємо, під час пандемії українець облетів 50 країн світу і встановив рекорд.

Як ми повідомляли раніше, українці взяли участь у найбільшому забігу в історії Wings for Life World Run.

Головне фото: facebook.com/ruslanverin.

Читати далі