

Суспільство
Благодійна акція у Києві: обміняй старе взуття на нове
У одному з київських магазинів можна обміняти старе взуття на нове та долучитися до благодійної акції.
Про це пише Великий Київ.
Таку ініціативу започаткував бренд «Хай! Легс», що означає «Привіт! Ніжки» і схоже на привітання босим ногам, які потребують капців. За час існування бренду «Хай! Легс» кияни передали на благодійність більше як 5 тисяч пар взуття.
Концепція така: у більшості людей вдома є взуття, яке взували декілька разів, але воно їм не підходить або не подобається.

У рамках благодійної акції є можливість обміняти такі моделі на нові від згаданого вище бренду зі знижкою 25% та долучитися до хорошої справи.
Все зібране взуття ми віддаємо благодійним організаціям як Карітас, Життєлюб, а ще людям, які заповнюють анкету на нашому сайті. Писали з Дніпра з магазину, де безкоштовно віддають дітям та родинам, які постраждали в АТО», – розповідає засновник благодійного бренду, представник відомого українського виробника взуття Андрій.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
Оскільки магазин жіночого та чоловічого взуття має власне виробництво та сучасне обладнання для роботи, до пандемії отримане від благодійників б/в взуття брали на ремонт та проводили профілактику, щоб мало більш товарний вигляд – мили, шліфували та реставрували. Над оновленням б/в капців працювало 7 людей. У період карантину проти Covid-19 виробництво відпочиває, тому беруть тільки такі пари, у яких одразу можна ходити, без реконструкції.
Якщо у вас є старі туфлі, черевики, сандалі або кеди у хорошій якості, але яким ви не можете знайти застосування (вони вам не подобаються, не підходять по розміру, набридли) – ви можете стати чиїмось Героєм. Ми обмінюємо взуття будь-яких брендів. Воно може бути як новим, так і ношеним, мати незначні пошкодження або відклеєну підошву, але просимо розуміння, приносьте взуття чистим. Для обміну не підходять моделі з неякісних шкірзамінників, домашні капці, шльопанці, в’єтнамки або будь-яке інше дешеве взуття, яке не підлягає реставрації. Але взагалі люди віддають взуття у гарному стані, яке не потребує реставрації», – розповідає Андрій.
Читайте також: Велосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною
Щоб взуття не потрапило до шахраїв, у магазині планують ставити на підошвах власне кліше, щоб не можна було перепродати на OLX. А от ті, хто індивідуально звертається до магазину через сайт та просить капці для себе, може вибрати з кількох моделей стиль та розмір.

Благодійники приносять багато чобіт та туфлів з «квадратними» носками. Але вони якраз входять у моду, тому актуальні. Є на високих підборах і з пласкими підошвами. Коли замовники на сайті заповнюють заявку та вказують розмір, ми відправляємо фото взуття, яке можемо запропонувати. Якщо їх усе влаштовує – надсилаємо поштою безкоштовно. Охочих досить багато», – говорить засновник магазину.
Ініціатори благодійного збору кажуть, що власною платформою намагаються заохочувати людей допомагати іншим.
Читайте також: В Одесі художній музей випустив шкарпетки з відомими картинами
Нагадаємо, український бренд випустив шкарпетки, дизайн яких створили діти-сироти.
Головне фото: mida.style.
Суспільство

Учителька фізики та математики Наталія Шило провела чотири роки в полоні на окупованих територіях. Завдяки спецоперації Головного управління розвідки жінку вдалося повернути на підконтрольну територію України.
Про це повідомили в ГУР МО за матеріалом «Ми — Україна».
Російські окупанти затримали Наталію у 2021 році, коли вона прямувала до хворої матері в Горлівку. Жінку звинуватили у шпигунстві та утримували в тюрмі без права на виїзд. Увесь цей час Наталія залишалася в камері з іншими жінками, які також стали жертвами репресій.
«2216 ― це камера “політичних”. Коли я потрапила в ту камеру, Наталя вже там була. Дуже позитивна жінка. Вчителька математики й фізики, розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивились крізь ту решітку», — розповіла Юлія, яка зустріла Наталію на вокзалі в Києві.
Читайте також: У Криму відбулася масштабна акція «Жовтої стрічки» (ФОТО)
Урешті Наталію звільнили з в’язниці, але заборонили виїзд. Тоді українська розвідка почала готувати план евакуації. Представниця ГУР МО України Гайде Різаєва розповіла:
«Ми врахували психологічний стан Наталії Шило, врахували всі фактори, які свідчать про її психотип. Ми підібрали унікальну, на мій погляд, операцію, яка дозволила цьому статися».
На київському вокзалі Наталію зустріли подруги, з якими вона пройшла полон. Деталі порятунку української вчительки ГУР не розголошує.
Нагадаємо, що UNITED24 зібрали 23 тисячі доларів завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя.
Фото обкладинки: ютуб-канал «Ми — Україна»
Суспільство

29-та Українська антарктична експедиція завершила свою річну місію на станції «Академік Вернадський» та 4 квітня 2025 року повернулася до Києва. Полярники працювали над дослідженнями у сферах геофізики, метеорології та біології.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Унікальні дослідження науковців
Разом із зимівниками додому повернулися й учасники сезонної експедиції, які працювали на станції від кількох тижнів до кількох місяців. Українські науковці провели низку нових досліджень, серед яких:
- вперше запустили аргобуї для вивчення Південного океану (проєкт OCEAN ICE, «Горизонт Європа»);
- вперше здійснили одночасне радіозондування атмосфери з «Вернадського» та судна «Ноосфера»;
- вперше відібрали зразки талої льодовикової води для аналізу на мікропластик.
Повернення додому
Експедиція провела два тижні у дорозі. Спершу судно «Ноосфера» доставило команду з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас, перетнувши бурхливу протоку Дрейка. Потім команда дісталася Варшави кількома літаками, а звідти — автобусом до України.
«Найщемнішим моментом була зустріч лікарки 29-ї УАЕ Іванни Котурбаш та її чоловіка Романа — він служить військовим анестезіологом на фронті. Перед від’їздом Іванки в Антарктику Роман навіть не зміг її провести, адже був дуже потрібен в госпіталі в Кураховому. Тож моменту обійняти одне одного кохані чекали понад рік», — написали в НАНЦ.

В Україну повернувся і Юрій Лишенко, який відправився у сезонну антарктичну експедицію після того, як отримав тяжке поранення на фронті. Чоловік пережив ампутацію та навчився ходити на протезі.






Нагадаємо, у березні на «Вернадському» відбулася перезмінка річних експедицій. Тепер на станції працює команда 30-ї УАЕ.
Раніше ми писали, що латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка НАНЦ
Суспільство

До Великодня «Укрзалізниця» призначила додатковий швидкий фірмовий потяг №291/292 Київ – Львів – Київ. Ці рейси відбудуться 18 квітня.
Про це повідомили в УЗ.
18 квітня потяг №291/292 курсуватиме за таким розкладом:
- відправлення з Києва о 08:57, прибуття до Львова — 17:04;
- зі Львова поїзд відправиться о 13:30, а прибуде до Києва о 20:51.
Наразі квитки на ці рейси вже можна придбати онлайн або в касах вокзалів.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Також ми писали, що УЗ додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ