Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кава, яку не знищили ворожі снаряди. Бренд Minelly вижив в окупації і масштабувався

Опубліковано

До повномасштабної війни Ірина Ланцова займалася розвитком брендів та працювала в сфері реклами, а її чоловік Олександр разом з бізнес-партнером Володимиром вже понад 15 років тому заснували кавове виробництво та кілька років вели успішний кавовий бізнес бренду Minelly в Гостомелі. 

Після ворожого вторгнення Олександр став до лав ЗСУ, Ірина з дітьми евакуювалась в інше місто, а склади в Гостомелі зруйнували окупанти. Коли місто звільнили, то дивом вціліло обладнання та партія кави, хоча пакування зберегло запах горілого через вибухи. Ірина повернулась в Гостомель та вирішила розвивати кавовий бренд чоловіка.

Тепер жінка відповідає за Minelly в соцмережах і займається роздрібним продажем. Про те, як вдалось відновити роботу бренду кави, про підтримку від клієнтів та першу в світі ароматичну каву в дріпах Ірина розповіла ШоТам.

Ірина Ланцова

Співзасновниця українського бренду кави Minelly

Ми створили власний бренд після розмови на кухні

Здається, за кожним брендом має стояти неймовірна історія успіху. Наш бізнес – виключення з правил. Мій чоловік Олександр довго працював найманим працівником, аж доки 15 років тому не заснував власне кавове виробництво. А чотири роки тому з’явився бренд кави Minelly. Назву, до речі, вигадали, поки вдвох сиділи на кухні

Мій чоловік і Володимир знались на каві та хотіли створити крутий продукт за демократичною ціною, щоб якість стала доступною. Саша мріяв зробити так, аби його мама могла спокійно прийти в магазин та купити смачну каву. Крім Minelly, на виробництві ми створюємо каву «Don Paulo» та «Смачна кава».

Світлину надала героїня тексту

Більше місяця ми не знали, що з нашим виробництвом в Гостомелі

Напередодні ворожого вторгнення в нашому домі в Гостомелі гостювала мама. Тоді ми розуміли, що може бути велика війна, але сподівались на краще. О 4 ранку того дня ми прокинулись та спустились в підвал разом з мамою та дітьми. 26 лютого вранці ми повертали кошти людям через те, що не могли надіслати замовлення. Деякі відмовлялись приймати і казали, що чекатимуть на замовлення стільки, скільки треба.

Ми ж вирішили їхати в Хмельницький до родичів, але через певні обставини опинилися в католицькому монастирі у Кам’янеці-Подільському. Мій чоловік пішов записуватись добровольцем в тероборону, а далі пішов служити в складі ЗСУ. Тоді ми не знали, що відбувається з нашим виробництвом у Гостомелі, лише знали, що в Києві з шоу-румом все добре. 

А згодом наш партнер Володимир розповів, що окупанти знищили приміщення, побили техніку, але обладнання вціліло і партія продукції готова на наших складах. В квітні я приїхала в Гостомель і зрозуміла, що потрібно або щось робити, або з того нічого вже не буде. Чоловік на той час рідко виходив на зв’язок, але я зверталась в соціальних мережах до його читачів і повідомляла, що з ним все гаразд. 

Знищений склад кави Minelly

Жодна людина не попросила повернути кошти за каву в пакуванні з горілим запахом

Коли я дізналась, що в нас вціліла партія кави, то запустила її продаж ще до того, як приїхала на склади. Виявилось, через те, що поруч були вибухи і саме приміщення майже повністю розбомбили, на пакуванні залишився запах горілого. Я зрозуміла, навіть якщо ми перевеземо каву в інше місце, то запах нікуди не зникне. Цю каву вже давно забронювали і оплатили, тому я відразу записала історії в Instagram про ситуацію і сказала, що поверну всім кошти. Жодна людина не попросила про це, всі чекали на каву.

Коли Гостомель звільнили від окупантів, то наші працівники вийшли на роботу в той же день. Ми тоді ще не розуміли, чи буде в нас можливість платити зарплатню, але це нікого не зупинило. А ще виручала донька, яка стала моїм власним відеографом та знімала всі розважальні відео зі мною. Я почала відповідати за роздрібний продаж та ведення соцмереж, просувати продукт та робити його впізнаваним. 

Генератор є, а паливо?

Завдяки заробленим коштам з проданої вцілілої партії за кілька тижнів ми запустили наше виробництво. А далі нас чекало нове випробування – вимкнення електроенергії. Ми їздили по всьому Києву та шукали бензин. На щастя, нам не довелося витрачати космічні гроші на генератор, адже ми його придбали ще задовго до повномасштабного вторгнення.  

Думаю, варто сказати, що мій чоловік взагалі дуже далекоглядна людина. Наш будинок всередині врятувало те, що ми встановили броньовані вікна. Раніше я не розуміла, навіщо він їх встановив та для чого вкладати в це кошти. Але ці вікна вберегли наш будинок всередині від вибухів та уламків. Так само раніше було невигідно користуватись генератором, але коли були блекаути, то він врятував наше виробництво.

Клієнти підтримували мене своїми повідомленнями

До повномасштабної війни бренд Minelly вже був успішною торговою маркою. Значну частину складали гуртові продажі, роздрібні ще не були такими популярними. Каву закупляли дилери та продавали в профільних магазинах по всій країні. Вийти назад на той же рівень роботи нам вдалось лише нещодавно, коли ми випустили ароматичну каву. Тепер більшу частину продажів дає роздрібна торгівля. Це вдалося організувати завдяки роботі в соціальних мережах. 

Клієнти та їхні відгуки підтримували нас завжди. Коли я виїхала з дітьми до Кам’янця-Подільського, то не взяла з собою каву Minelly. Наші клієнти, які закупили її перед початком російського вторгнення, написали мені та надіслали її на мою адресу. А ще якось мені надіслали ікону, вишиту бісером і взагалі за адресою надсилали багато виробів ручної роботи, аби підтримати. Дуже багато людей писали слова підтримки і це відіграло дуже велику роль і в житті, і в роботі.

Кава Minelly в пірамідках

Розвагу і освіту варто чергувати

До великої війни я займалася розвитком брендів, працювала в сфері реклами і генерувала ідеї для різних відео. Я мала власну команду, працювала віддалено, мінімально контактувала з іншими людьми і це мене влаштовувало. Я була мозком в команді, чиї ідеї реалізовував хтось інший. Понад рік тому мені довелось вийти зі своєї зони комфорту та робити все самостійно, бути і мозком, і виконавцем. Хоча досі для мене є стресом зйомки в людних місцях та спілкування з великою кількістю людей.

Крім розважальних відео, я знімаю освітній контент про каву, аби вибудовувати лояльність клієнтів до нашого бренду. Я не можу бути весь час тільки веселою та розважати людей, потрібно показувати свою експертність в сфері. В мене не було вибору, адже чоловік живе цією справою, тому я теж дізнавалася щось нове, а під час повномасштабної війни дізналася набагато більше. Тепер я ці знання транслюю читачам в Instagram, аби вони розуміли, що купують продукт в людини, яка добре в ньому тямить. 

Пишаюсь, що ми створюємо нові продукти навіть під час війни

Зараз я пишаюсь тим, що вдалось повернути всіх людей на роботу. А ще тим, що навіть в такий час ми створюємо нові вражаючі продукти, наприклад, ароматичну каву в дріпі. Вона є єдиною в світі і я дійсно пишаюся тим, що ідея народилась в саме моїй голові. Якось ми сиділи на кухні і я сказала чоловікові, що не люблю сиропів, але хотілося б, аби існувала фільтр-кава зі смаками без цукру. І ми це зробили. 

Ми створили багато нових кавових продуктів під час повномасштабної війни. Я хочу, аби бренд мого чоловіка був на полицях супермаркетів усіх міст України, назва Minelly була відомою, а люди обирали якісний український продукт. А ще хочу, аби представники бізнесу в Україні мали можливість розвиватись та займатись своєю справою без перешкод, а держава допомагала бізнесу рости та поширювати класні продукти за межі нашої держави.

Ірина на тлі знищеного складу

Кава – це історія, яка стала справою життя

Коли мене питають, яка кава найсмачніша, то я завжди кажу, що та, яку ви обрали серед сотень інших кав. Особисто в нас з чоловіком вдома постійно суперечки за кавомашинку, бо я п’ю Bruno, а чоловік – Oro. 

Кава – це продукт, який має свою філософію і є набагато складнішим, ніж всім здається. Щодня я дізнаюсь щось нове про неї. Наприклад, всі говорили, що від кави жовтіють зуби, а насправді – навпаки, натуральна кава допомагає вирішити цю проблему. Зараз розробляють навіть ліки від раку на основі кави і я сподіваюсь, що це вдасться. Факти про каву ніколи не завершуються, щодня можна дізнаватись нове.

Для мене кава – не лише смачний напій, але й теплі спогади. Саме з неї почалась наша з чоловіком спільна історія, бо на першій зустрічі він подарував мені кілограм зернової кави. За останні півтора роки кава кардинально змінила моє життя. Раніше вона була справою життя лише мого чоловіка, а тепер стала і моєю. 

Коментарі

Суспільство

Психологічна підтримка для переселенців: в Україні запустили новий проєкт

Опубліковано

Проєкт для психологічної підтримки ВПО із Донецької області запрацював у трьох центрах: у Рівному, Тернополі та Івано-Франківську.

Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Ініціативу запустив благодійний фонд «ЯМаріуполь». Організатори вказують, що у межах проєкту люди зможуть покращити свій психологічний та емоційний стан і краще адаптуватися у нових регіонах.

У центрах переселенці зможуть відвідувати групові сесії, заняття з арттерапії та музикотерапії, а також приєднуватися до виїздів на природу.

Читайте також: Психологічна підтримка в ЗСУ: Міноборони оголосило про впровадження нової програми

Разом із тим фахівці проводитимуть культурні й освітні заходи для ВПО, а також майстер-класи з технік саморегуляції та розвитку емоційної стійкості.

Організатори очікують, що проєкт може охопити понад десять тисяч людей різного віку.

Ініціативу реалізує БФ «ЯМаріуполь» у межах проєкту «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства» спільно з БФ «Крила надії» й за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці».

Раніше ми писали про те, що «Громади зобов’язані допомагати переселенцям»: як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі