Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Бібліотека Конгресу США офіційно запровадила використання назви Kyiv

Опубліковано

Бібліотека Конгресу США офіційно запровадила використання назви Kyiv, повідомляє Міністерство закордонних справ України у рамках своєї онлайн-кампанії #CorrectUA.

«Друзі, щойно отримали неймовірні новини з Вашингтону! Бібліотека Конгресу офіційно запровадила використання назви нашої столиці як #Kyiv! Без сумніву, позитивні перетворення світового масштабу потребують часу, але крок за кроком, ми дійдемо до мети», – заявили в МЗС.

Нагадаємо, що на початку жовтня 2018 року Міністерство закордонних справ України розпочало онлайн-кампанію #CorrectUA, в рамках якої звертається до іноземних ЗМІ й іноземних аеропортів із метою коригування правопису міста Київ латинкою (#KyivNotKiev). Чимало європейських столиць і міст вже підтримали цю ініціативу.

 

Читайте також: ЮНЕСКО змінила англійське написання Києво-Печерської лаври на коректне

Під час перебування України в складі СРСР в англомовних засобах інформації закріпилася транслітерація назви української столиці у спосіб, який відповідав російській вимові, тобто Kiev. Українська влада наполягає, що нині правильно передавати назву близько до вимови, властивої українській мові, тобто Kyiv.

Суспільство

Для Українського товариства сліпих виготовили мапи Львівщини шрифтом Брайля

Опубліковано

Українське товариство сліпих у Львові отримало примірники карт за новим адміністративно-територіальним устроєм області.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

Карти виготовили за спеціальним шрифтом, призначеним для людей з інвалідністю по зору.

 

На карті розмістили сім районів, кожен з яких має свій візерунок, що відрізняється на дотик.

Людина зможе дізнатись про межі області, визначити терени того чи іншого району. Вони також відрізняються між собою яскравими кольорами, які легше сприймати, якщо людина має порушення зору.

Читайте такожВсі айтівці живуть на Балі? Співзасновник IT-Camp про безкоштовне навчання діток і попит на хороших фахівців

На виготовлення карт знадобилось три тижні. Їх виробництвом зайнялась спеціалізована організація у Києві. До слова, ще один такий примірник карти передали в Ресурсний центр Львівської політехніки.

Довідка

УТОС – це всеукраїнська добровільна громадська організація людей з інвалідністю по зору. Товариство проводить заходи з соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації людей. Також УТОС забезпечує працевлаштування, медичний та соціальний захист громадян, які мають інвалідність по зору.

Нагадаємо, активісти підібрали топ-5 додатків, корисних для людей з інвалідністю.

Як ми повідомляли раніше, на Вінниччині відкрили Сенсорно-інтеграційний простір для дітей з важкими формами інвалідності.

Усі фото: loda.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Будівлі «Квіти України» надали охоронний статус

Опубліковано

Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав будинку «Квіти України» статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини Києва.

Про це у телеграм повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Тепер упродовж місяця власник повинен укласти охоронний договір щодо будівлі та не має права проводити на ній будь-які роботи без наявності письмового дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини та без погодженої науково-проєктної документації.

 

Копію наказу вже направили до Мінкульту, щоб внести «Квіти України» до державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Читайте такожЧому будинок із химерами називають дивом на Волині? (ВІДЕО)

Відзначимо, що у липні у центрі Києва на вулиці Січових Стрільців почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону «Квіти України». Згодом Шевченківський районний суд Києва заборонив власнику будівлі «Квіти України» демонтаж на час судового процесу щодо порушення немайнових авторських прав архітектора.

Про будівлю

«Квіти України» – модерністична будівля, розташована в Києві на вулиці Січових Стрільців, 49.

Будинок п’ятиповерховий. Головний фасад вирішений у вигляді каскаду трьох засклених об’ємів на висоту другого, третього і четвертого поверхів, що забезпечує оптимальну інсоляцію приміщення будь-якої пори року за принципом оранжереї. Зовні стіни облицьовані травертином.

Фото: zn.ua

Над входом нависає ступінчастий ризаліт із трьома уступами-карнизами. Над вхідною групою розміщено кругле вікно.

Центром внутрішнього планування будинку є атріум, оточений відкритими ярусами галерей.

Автор проєкту квіткового магазину-оранжереї «Квіти України» – народний архітектор України Микола Левчук. Проєкт, який переміг на конкурсі 1979 року, здобув премію Спілки архітекторів України як «будівля року» (1986).

Від часу введення в експлуатацію (1985) до 2000-х років у споруді, крім найбільшого в Києві магазину квітів, містилися оранжерея, виставкова зала, дослідна база, кімнати для культурно-освітньої роботи (гуртки з флористики), адміністративні й складські приміщення.

Нагадаємо, львівський студент розробив проєкт благоустрою автостанції і подарував місту.

Як ми повідомляли раніше, дизайнер показав квартиру-мазанку у київській висотці.

Головне фото: focus.ua.

Читати далі

Суспільство

Збройні Сили отримали партію відремонтованих БМП-2 (ФОТО)

Опубліковано

Державне підприємство «Житомирський бронетанковий завод» передало відремонтовану військову техніку армійцям.

Про це повідомили у фейсбуці заводу.

Збройні сили України отримали партію капітально відремонтованих бойових машин піхоти БМП-2.

 

Ремонт цієї техніки відбувся згідно з нормативними документами та відповідно до до технологічного процесу капітального ремонту під контролем служби управління якістю підприємства та військовою прийомки.

Читайте такожВетеран війни на Сході України виготовляє тортики та арахісову пасту (ВІДЕО)

Нагадаємо, Морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: facebook.com/dp.zhbtz.

Читати далі