Економіка і бізнес
Безкоштовний доступ до міжнародних баз даних отримали 135 українських вишів
У 2018 році Міністерство освіти та науки надало доступ 135 навчальним закладам до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету. Це майже вдвічі більше, ніж у 2017-му, пише Громадське.
Зокрема, у 2017-му підключення до Scopus отримали 67 закладів, а у 2018-му — 135. До Web of Science отримали доступ 105 закладів, проти 64 у 2017 році.
Які це виші?
До переліку потрапили виші з усіх регіонів країни. До того ж здебільшого доступ буде у вишах, розміщених не тільки в обласних центрах, а в районних. Наприклад, в таких містах, як Кривий Ріг, Мукачево, Краматорськ, Бердянськ, Глухові, Кам’янець-Подільському, Умані тощо.
Читайте також: У рейтингу найкращих вишів світу – чотири українських університети
За словами очільника директорату науки МОН Дмитра Чеберкуса, українські науковці стали вп’ятеро частіше користуватися Scopus та Web of Science після надання до них безкоштовного доступу. Також він наголосив, що установи, які отримали такий доступ, зобов’язані надавати його у комп’ютерних залах своїх бібліотек всім охочим — незалежно від того, які установи та заклади вони представляють.
Читайте також: Сумський аграрний університет відкриє філію у Китаї
Чеберкус також анонсував, що наступного року МОН планує забезпечити передплату не тільки для своїх вишів та наукових установ, а й для інших закладів — підпорядкованих НАН, галузевим академіям, МОЗ, МВС, Міноборони тощо.
Що це за бази даних?
Scopus — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. База даних індексує 5000 видавців, а також
18 тисяч наукових видань, зокрема наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання з технічних, медичних та гуманітарних наук.
Web of Science — платформа для розміщення бази наукової літератури і патентів. База охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі