Суспільство
Батьки легендарного психоаналітика Зиґмунда Фройда — з України (ВІДЕО)
Факт, у який ми не одразу повірили: батьки легендарного Зиґмунда Фройда — з України. Про це свідчать численні дослідження його біографів. До речі, правильно казати та писати саме Фройд, бо Фрейд — російське спотворення
Історію життя Зиґмунда Фройд розповідає ШоТам.
«Сам Зиґмунд Фройд називає себе так. Я слухала його коротку промову, яка транлюється в музеї Фройда в Лондоні, і він там дає дуже короткий опис, і в кінці говорить: “Зиґмунд Фройд”, — Наталія Наливайко, психоаналітик, дослідниця психоаналізу в Україні.
Усім відомо, що Зиґмунд був євреєм, який народився та працював в Австрії. Але рід його батька жив в Україні ще з 18 століття, а рід матері — з 17-го. Українська історія Фройдів починається з міста Бучача, що на Тернопільщині.
«Кладовище в маленькому містечку Бучач… показали 4 покоління поховань Фройдів на тій території. Тобто перше місце, куди вони прийшли жити на Галичину — це був Бучач», — Наталія Наливайко, дослідниця психоаналізу в Україні.
Дивіться відео: Історія українця, ім’я якого закарбоване в музеї NASA
А потім дід Зиґмунда, Соломон, переїхав до Тисмениці, що на Франківщині. Там здобув освіту, одружився і народив сина Якоба — батька Зиґмунда Фройда.
Мама ж Зиґмунда Амалія Натансон родом із міста Бродів, що на Львівщині. Деякі біографи Фройда називають її гарненькою галичанкою. Вона також певний час жила в Одесі.
Мама Зиґмунда Фройда Амалія Натансон до 16 років жила в Одесі. Вже звідти вони поїхали у Відень і там оселилися, — Наталія Наливайко, психоаналітик, дослідниця психоаналізу в Україні.
Так само до Відня перебралася й родина батька Фройда, там майбутнє подружжя й познайомилося. До речі, потім до Одеси повернулися мати й брати Амалії, тобто дядьки та бабуся Зиґмунда.
До речі, потім до Одеси повернулися мати й брати Амалії, тобто дядьки та бабуся Зиґмунда. Відомо, що в Одесі бабуся й померла.
А коли Зиґмунду було вже 27 років, його батько намагався започаткувати в Одесі бізнес. Але справа не пішла.
Сам Зиґмунд Фройд усіляко дистанціювався від свого східноєвропейського походження. Бо в ті часи панували певні стереотипи про відсталість та чужий менталітет вихідців з тих країв.
Однак професійні зв’язки з малою батьківщиною у Зиґмунда все ж були, і доволі відомі. Унаслідок публікації «Тлумачення сновидінь» Фройда в Одесі з’явився центр розвитку психології.
А серед його найвідоміших пацієнтів був одеський поміщик Сергій Панкеєв родом із Каховки. Також у своїх працях Фройд періодично згадував галицьких євреїв, описував їх.
Звісно, росіяни хотіли привласнити легенадарного психоаналітика. Усіляко намагалися довести його «русскость» і затерти зв’язок із Україною.
Але ми їм цього зробити більше не дамо. І хоча досі знайти в Україні живих родичів Фройда не вдалося. Але, можливо, в Одесі, куди повернулися дядьки Зиґмунда, і зараз живуть їхні нащадки.
Нагадаємо, легендарний Ленні Кравіц має українське коріння.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі