Суспільство
Артилеристи ЗСУ отримали комплекс БПЛА «Лелека-100» українського виробництва
Фонд «Повернись живим» передав українським артилеристам комплекс БПЛА «Лелека-100» вітчизняного виробництва.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці фонду.
Загалом фонд замовив 25 таких комплексів від українського виробника DeViRo. Загальна вартість закупівлі склала 36 млн грн, тобто 1,44 млн за один комплекс БПЛА, що складається з двох літаків та наземної станції.
Крім того, у вартість входять запчастини, інструменти, приладдя, розхідники, сервіс та обслуговування, підготовка екіпажів. Цього разу БПЛА «Лелека-100» отримали артилеристи Збройних сил України.
«Важливо, що ми не тільки даємо підрозділу потужний БПЛА. Наші інструктори також навчають пілотів спільно з компанією-виробником та супроводжують екіпаж у бойових діях. Це і називаємо комплексним підходом компетентного фонду допомоги армії», – наголосили у фонді.
Про «Лелека-100»
«Лелека-100» був створений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу.
БПЛА створений українською компанією DeViRo та прийнятий на озброєння Збройних сил України в травні 2021 року. Комплекс пристосований для роботи в умовах складної радіоефірної обстановки, у режимі навмисної постановки радіозавад або блокування систем супутникової навігації.
Нагадаємо, компанія MacPaw передала нашим воїнам український ударно-розвідувальний безпілотник PUNISHER вартістю $50 000.
Також ми повідомляли, що українські військові з антидронової рушниці перехопили та знищили «заблукалий» ударний коптер окупантів.
Фото: facebook.com/backandalive.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі