Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Артилеристи тренувалися з гаубицями «Д-30» та артустановками«Гіацинт-С» (ВІДЕО)

Опубліковано

На одному з південних полігонів України розпочались тренування розрахунків гаубичної артилерії.

Про це повідомляє пресслужба Командування об’єднаних сил ЗСУ.

Йдеться про розгортання батареї і виконання нормативів із підготовки до стрільби, вдосконалення обслуги гаубиць «Д-30» та самохідних артилерійських установок «Гіацинт-С».

Читайте такожГучніше за гармати: як активісти творять культуру в містах поблизу лінії фронту

«Розрахунки гаубичної артилерії відпрацьовують питання приведення артилерійських установок до бою і підготовки до стрільби, а також виконують нормативи зі зміни вогневих позицій», – наголосив командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

За його словами, тренування включають в себе вихід на рубіж відкриття вогню, облаштування позицій, проведення артилерійської розвідки, наведення гармат за цілевказівками корегувальників, дії за ввідними, а також перехід на різні режими ведення вогню.

Гаубиці «Д-30» та САУ «Гіацинт-С»

ВЕЛИКІ КАЛІБРИ На одному з полігонів бойової підготовки, що на півдні України, тривають тренування розрахунків гаубичної артилерії. Практичні навички під час розгортання батареї і виконання нормативів із підготовки до стрільби, вдосконалюють обслуги гаубиць «Д-30» та самохідних артилерійських установок «Гіацинт-С», які знаходяться у підпорядкуванні Командування об’єднаних сил Збройних Сил України.- Розрахунки гаубичної артилерії відпрацьовують питання приведення артилерійських установок до бою і підготовки до стрільби, а також виконують нормативи зі зміни вогневих позицій, – наголосив командувач об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв. За словами Командувача, тренування включають в себе вихід на рубіж відкриття вогню, облаштування позицій, проведення артилерійської розвідки, наведення гармат за цілевказівками корегувальників, дії за ввідними, а також перехід на різні режими ведення вогню. – Під час заходів бойової підготовки велика увага приділяється часу виконання нормативів і злагодженості дій розрахунків, що в реальній та складній обстановці має вирішити успіх бою, – зазначив він. – Щоденні тренування дають впевненість у готовності особового складу до виконання поставлених завдань з вогневого ураження та здатність командного складу здійснювати розрахунки та ефективно управляти підрозділами, – підкреслив командувач. Слід відмітити, що відпрацювання нормативів у підрозділах, які несуть бойову службу на південному напрямку завжди відбувається в умовах наближених до бойових, як в індивідуальному заліку, так й груповому, у складі обслуги гармати та батареї. Слава Україні ! Разом переможемо !Служба зв'язків з громадськістю Командування об'єднаних сил ЗС України#Ukraine #ЗСУ #ArmedForcesofUkraine #КОС #JointForcesCommand #JFC #military #НАЄВ

Geplaatst door Командування об'єднаних сил ЗС України op Woensdag 2 september 2020

Наєв також зазначив, що під час заходів бойової підготовки велика увага приділяється часу виконання нормативів і злагодженості дій розрахунків, що в реальній та складній обстановці має вирішити успіх бою. Щоденні тренування дають впевненість у готовності особового складу до виконання поставлених завдань з вогневого ураження та здатність командного складу здійснювати розрахунки та ефективно управляти підрозділами, підкреслив командувач.

Читайте такожШоТам у війську: накрутіші здобутки армії цього місяця (ВІДЕО)

Він також відзначив, що відпрацювання нормативів у підрозділах, які несуть бойову службу на південному напрямку, завжди відбувається в умовах, наближених до бойових, як в індивідуальному заліку, так й груповому, у складі обслуги гармати та батареї.

Нагадаємо, три дивізіони ВМС України озброять комплексами крилатих ракет «Нептун».

Як ми повідомляли раніше, Житомирський бронетанковий завод передав армії партію бронемашин.

Головне фото: facebook.com/JointForcesCommandAFU.

Коментарі

Суспільство

У Запоріжжі відновили будинок, зруйнований ворожою ракетою (ФОТО)

Опубліковано

У Запоріжжі завершилися роботи з відбудови багатоповерхівки, в яку у жовтні 2022 року влучила російська ракета. Відтепер частина мешканців знову має власний дім — сім родин уже отримали ключі від нових квартир, ще девʼять зможуть заселитися до кінця року.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Що було зроблено

Внаслідок ракетного удару один під’їзд будинку був повністю зруйнований, ще два зазнали серйозних пошкоджень.

У процесі відбудови:

  • звели новий під’їзд із 16 квартирами;
  • відремонтували частково пошкоджені оселі;
  • повністю замінили комунікації — енергопостачання, газ, водопровід і систему опалення;
  • встановили нові вікна замість вибитих ударною хвилею.

Читати також: На Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин

Окрім відновлення самого будинку, в прилеглому дворі висадили парк, облаштували під’їзні дороги та збудували сучасне укриття, розраховане на 90 осіб.

Нагадаємо, що завдяки платформі UNITED24 відновлюють лікарню, пошкоджену на початку 2022 року.

Фото: Запорізька ОДА.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках

Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...

Освіта2 тижні тому

Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати

Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...

Економіка і бізнес2 тижні тому

«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес

Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...

Культура3 тижні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...