Суспільство
Археологи передали музею на Одещині знайдені в середньовічній фортеці артефакти
Археологи передали артефакти Білгород-Дністровського краєзнавчого музею.
Про це повідомив у фейсбуці співорганізатор експедиції Інституту археології НАНУ Андрій Красножон.
За його словами, цінні знахідки виявили учасники наукової експедиції на території середньовічної Акерманської фортеці під час польових досліджень у 2020 році.
«На зберігання будуть прийняті сотні знахідок», – зазначив доктор історичних наук Красножон.
Ві наголосив, що всі артефакти неможливо помістити на кількох знімках у соцмережі, тому він проілюстрував передання цінних знахідок лише деякими найбільш примітними.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
Учасники експедиції виявили цінні знахідки під залишками турецького будинку – казарми з вигрібними ямами і льохами 18 століття.
Красножон констатував, що є серйозні підстави вважати, що в цій частині фортеці ХV століття будівельники звели стіни на лінії оборонних укріплень стародавньої Тіри.
Читайте також: На околицях Дніпра виявили курган із давнім похованням (ВІДЕО)
Учений додав, що роботи ведуться під керівництвом кандидата історичних наук Олега Савельєва за участю колег і студентів історичного факультету Південноукраїнського національного університету імені Ушинського, а також небайдужих жителів Білгорода-Дністровського.
Нагадаємо, у полі під Києвом знайшли артефакт, якому кілька тисяч років.
Як ми повідомляли раніше, на Тернопільщині розкопали гробницю з артефактами 5 тис. років.
Усі фото: фейсбук-сторіка Андрей Красножон.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі