Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Аргументи на захист фермерських тварин: важливість гуманізації птахівництва

Опубліковано

  • Кури в інтенсивному виробництві живуть у середньому 1,5 років – це в 7 разів менше, у порівнянні з птахами в природному середовищі (10 років). 
  • Через великі норми виробництва, кальцій вимивається з організму курей, і при найменших рухах їхні кістки ламаються. 
  • А надто тісні умови утримання призводять до того, що у птахів розвиваються ментальні розлади. 

Ці та інші факти можна почути від зоозахисників, що виступають за права сільськогосподарських тварин, зокрема курей, яких разом з нами в Україні проживає понад 125 млн, і кури – це ті тварини, яких найбільше серед усіх інших (окрім морських тварин), що проживають на Землі. Україна посідає 10-те місце у світі за кількістю вироблених яєць. 

Чому українське виробництво яєць потрібно гуманізувати?

Найпоширенішим способом утримання курей на об’єктах інтенсивного виробництва є кліткове, так зване, батарейне утримання, яке визнане найбільш негуманним у світі. Часто, на відео з ферм можна побачити умови утримання курей. До прикладу, в одному курнику може міститись 7, так званих, “батарей” у них – 30912 кліток та 309120 голів птиці, на площу 2584 м кв. Надто тісні умови утримання та обмеження природних потреб, висока концентрація аміаку через фекалії та пил викликають низку захворювань, в тому числі й психічних. Важливо, що основною діяльністю курки у природних умовах є дослідження місцевості та дзьобання ґрунту, “купання в піску”. Відсутність відповідно обладнаних сідал та гігієни призводить до бактеріального артриту – набряку гомілкового суглоба, ніг та кігтів, що спричиняє сильний біль. Обмеження руху та постійне висиджування яєць спричиняє розвиток остеопорозу – захворювання, що викликає гострий хронічний біль кісток, перелом хребців і, як наслідок, параліч. 

На об’єктах інтенсивного виробництва кожна курка протягом року зносить до 320 яєць, у той час як у природних умовах її дика родичка зносить один раз на рік до дев’яти яєць задля продовження роду. Штучне збільшення несучості часто призводить до розриву матки. 

Маленьких пташенят з перших днів життя чекає дебікування – процедура із часткової ампутації дзьоба, що є  дуже болісною, оскільки дзьоб – основний орган взаємодії птахи із навколишнім світом та має велику кількість нервових закінчень. 

А курчата-хлопчики живцем підправляються на перероблювання, бо визнані непридатними для яєчної промисловості.

А як щодо бройлерів?

Бройлери – спеціально виведений гібрид з надмірною м’язовою масою. Завдяки генетичній селекції темп росту збільшується на 300%, тож курча досягає убійної ваги менш ніж за 40 днів. Оскільки така швидкість росту та вага є не природними, тварини страждають від проблем зі скелетом, тому абсолютно всі курчата-бройлери страждають від кульгавості. Швидкий ріст давить на внутрішні органи, що призводить до серцево-судинних захворювань, найпоширеніші – асцит та синдром раптової смерті. Серце не витримує навантаження, а ноги й м’язи – ламаються та рвуться.

В Україні бройлери також найчастіше утримуються в клітках, на відміну від інших країн, де їх утримують в амбарах без кліток. 

Чому курям потрібно емпатувати?

Кури володіють достатнім рівнем інтелекту: вони здатні запам’ятовувати  до 100 осіб (інших курей та людей), а отже, можуть запам’ятовувати тих, хто ставиться до них добре чи погано. А вже щойно вилуплені курчата вміють розрізняти числа до п’яти та мислити логічно: якщо A більше B, а B більше C, то A більше, ніж C. 

Також кури – дуже соціальні тварини, у їхніх групах панує чітко визначена ієрархія, а їх “кудкудакання”, поділяється на  близько 30 різних за змістом фраз. Кури бачать сни та здатні до співчуття, емпатії та навіть трауру.

Чому ця тема важлива? 

Варто додати, що однією із вимог євроінтеграції для України є підвищення рівня добробуту в аграрному секторі до мінімальних стандартів ЄС, що означає заборону найжорстокішого типу утримання курей – батарейних кліток. У ЄС вони є незаконними ще з 2012 року. 

Відповідно до Всеохоплюючої стратегії імплементації законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів, затвердженої Розпорядженням КМУ № 228-р від 24.02.2016 Україна має адаптувати в національне законодавство в тому числі Директиви ЄС щодо добробуту тварин у промисловій сфері. 

Серед нормативів для адаптації  Директива Ради 1999/74/ЄС від 19 липня 1999 р. щодо встановлення мінімальних стандартів для захисту курей-несучок та Директива Комісії 2002/4/ЄС від 30 січня 2002 р. про реєстрацію підприємств, що утримують курей-несучок, відповідно до вимог Директиви Ради 1999/74/ЄС. 

Строк підготовки – 2016 рік, строк адаптації – 2018 рік. Тобто строки вже порушені.

Навіщо ми про це говоримо? 

Тема “безкліткових” яєць в Україні, активізувалась 3 роки тому, з появою першої зоозахисної організації “Відкриті клітки Україна”, тоді як у світі ці питання вперше підіймались давно, до прикладу, в США ще з 80-тих. 

В Україні, як і у світі росте попит на яйця від курей, що не утримуються у клітках (cage-free). На цей момент, у деяких виробників вже є в наявності продукція від курей вільного випасу (free-range) та планується продовження поступового збільшення безкліткового виробництва яєць, щоб задовольнити попит споживачів у майбутньому.

Міжнародні бренди сьогодні свідомо відмовляються від використання яєць із кліток. Україна також в цій тенденції – за 2 роки 8 великих брендів публічно заявили, що вони зобов’язуються використовувати яйця кейдж фрі та мінімізувати страждання тварин (серед підписантів зобов’язання – Metro, Danone, Hilton та ін.). 

У 2020 році був створений Cage-Free Alliance Українського Бізнесу, який націлений на допомогу налагодження контактів між виробниками безкліткових яєць та ритейлерами.

Участь в Альянсі – це можливість приєднатися до глобального тренду усім “гравцям” яєчного ринку: виробникам яєць та яєчних продуктів, ритейлерам, харчовим виробникам та ресторанам.

Авторка статті: Ольвія Ємець, представниця ГО “Відкриті клітки Україна”

Суспільство

У Карпатах стоматологи полікували зуби бурим ведмедям

Опубліковано

На Закарпатті у реабілітаційному центрі бурих ведмедів Національного природного парку «Синевир» фахівці провели загальний ветеринарний огляд тварин, двом клишоногим полікували зуби та провели вакцинацію. 

Про це пише Укрінформ.

Читайте такожЗакінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

“У Реабілітаційному центрі бурих ведмедів національного природного парку «Синевир» провели загальний ветеринарний огляд тварин, зокрема, двом клишоногим полікували зуби та провели вакцинацію”, – йдеться в повідомленні.

Читайте такожКілька слів про персонал. Поради, як сформувати сильну команду від керівника UFuture talents

Як зазначається, профілактичні та лікувальні заходи здійснили:

  • ветеринар центру Михайло Маслей,
  • волонтери з ветклініки «Олвет» (місто Івано-Франківськ).

Наразі в Центрі реабілітації бурих ведмедів в Синевирі перебуває понад три десятки тварин.

Нагадаємо, Київський зоопарк показав рідкісних парчевих коропів.

Як ми повідомляли раніше, в Одеському зоопарку з’явився чотириметровий динозавр.

Усі фото: facebook.com/NacionalnijPrirodnijParkSynevir.

Читати далі

Суспільство

У Києві на «Героїв Дніпра» запрацював перехоплюючий паркінг

Опубліковано

В українській столиці біля станції метро «Героїв Дніпра» запрацював перехоплювальний паркінг у рамках муніципально-приватного партнерства.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

За інформацією, паркінг із охороною та камерами відеонагляду вміщає 93 автомобілі.

Відомо, що раніше в рамках партнерства запрацював аналогічний паркінг на 250 автівок на станції метро «Академмістечко».

Читайте такожКілька слів про персонал. Поради, як сформувати сильну команду від керівника UFuture talents

Також влітку місто відкрило перехоплювальний паркінг біля станції метро «Видубичі». На сьогодні він працює на безоплатній основі в режимі дослідної експлуатації.

Наголошується, що на цих паркінгах водії можуть залишати автомобілі та рухатися містом альтернативними видами транспорту, що допоможе розвантажити центр від заторів.

Читайте такожЗакінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

Нагадаємо, у Київському фунікулері з’явилися піктограми для велосипедистів.

Як ми повідомляли раніше,  у Києві відкрили новозбудований паркінг у зоопарку.

Усі фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Вийшов офіційний постер фільму «Фортеця Хаджибей»

Опубліковано

Одеська кіностудія представила офіційний постер фільму Костянтина Коновалова «Фортеця Хаджибей».

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

«У широкий кінотеатральний прокат стрічка виходить 15 жовтня 2020 року», – нагадали у пресслужбі.

18 вересня Одеська кіностудія презентувала офіційний трейлер фільму «Фортеця Хаджибей».

Події фільму відбуваються в період російсько-турецької війни за території Північного Причорномор’я. Козак Андрій має передати важливу інформацію у Стамбул. Для цього йому треба визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми. Молоді люди наважуються на ризиковану операцію.

Виробництво фільму здійснила Одеська кіностудія за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Фільм знято у копродукції: Georgian International Film (Грузія), AISI film (Туреччина), Національна кіностудія ім. О.Довженка (Україна), Тернопільська кінокомісія (Україна), кінокомпанія «ІнсайтМедіа» (Україна).

Читайте такожКілька слів про персонал. Поради, як сформувати сильну команду від керівника UFuture talents

Режисер-постановник – Костянтин Коновалов. Сценарій – Євген Тимошенко, Костянтин Коновалов, за участі Мірзи Давітая. Креативний продюсер – Заза Урушадзе (Грузія). Оператор-постановник – Володимир Гуєвський. Художник-постановник – Володимир Філіппов. Композитор – Мустафа Язиджіолу. Генеральний продюсер – Андрій Осіпов (Україна). Продюсери – Юрій Калиновський (Україна), Мірза Давітая (Грузія), Ердал Кучук (Туреччина), Ондер Асру (Туреччина). Виконавчий продюсер – Олександр Омельянов (Україна).

В ролях: Олександр Соколов, Дерен Талу, Іраклій Маруашвілі, Катерина Шевченко, Юрдаер Окур, Олег Симоненко, Олександр Половець, Георгій Делієв, Дмитро Рибалевський, Денис Фалюта, Сюхан Самьєлі, Вячеслав Український, Володимир Міняйло, Ігор Волосовський, Анатолій Дриженко, Ірина Новосьолова.

Читайте такожЗакінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

Зйомки фільму відбувались на натурному майданчику та в павільонах Одеської кіностудії, у Білгород-Дністровській фортеці, на березі Чорного моря та на річці Дунай.

Нагадаємо, в Україні покажуть світовий кінохіт «Медова земля».

Як ми повідомляли раніше, вийшов у прокат: художній фільм про Тараса Шевченка покажуть на 145-ти екранах.

Усі фото: usfa.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Черкасах СБУ провела антитерористичні навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

Бійці Служби безпеки України у Черкаській області провели навчання з протидії терористичним загрозам у регіоні на території однієї з виправних установ.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

У заходах взяли участь:

  • регіональні підрозділи СБУ,
  • Національної поліції,
  • Держслужби з надзвичайних ситуацій,
  • Національної гвардії.

За легендою навчань умовні «терористи», які перебували у виправній установі, взяли в заручники працівників охорони.

Читайте такожКілька слів про персонал. Поради, як сформувати сильну команду від керівника UFuture talents

За умови не виконання своїх вимог, «зловмисники» погрожували підірвати «вибуховий пристрій», який їхні спільники нібито заклали у місці масового перебування людей.

Після безрезультатних перемовин ухвалили рішення щодо проведення силової фази антитерористичної операції.

Під час штурму було захоплено «терористів», звільнено заручників і нейтралізовано умовну «вибухівку».

За підсумками тренувань Координаційна група проаналізувала кожен етап, а також рівень готовності та міжвідомчої взаємодії підрозділів. Адміністрації виправної установи було надано інструкції дій щодо вдосконалення антитерористичної захищеності режимного об’єкту.

Читайте такожЗакінчив університет і одразу став керівником. Як Антон Синицький став менеджером-керівником в компанії “АШАН”

Нагадаємо, моряки України і США провели у Чорному морі спільні навчання.

Як ми повідомляли раніше, прикордонники взяли участь в антитерористичних навчаннях.

Усі фото: ssu.gov.ua.

Читати далі
Суспільство3 години тому

У Карпатах стоматологи полікували зуби бурим ведмедям

Суспільство4 години тому

У Києві на «Героїв Дніпра» запрацював перехоплюючий паркінг

Суспільство5 години тому

Вийшов офіційний постер фільму «Фортеця Хаджибей»

Суспільство6 години тому

У Черкасах СБУ провела антитерористичні навчання (ВІДЕО)

Суспільство7 години тому

У Києві з’явилася найдовша алея сакур в Україні (ФОТО)

Суспільство8 години тому

В Україні покажуть світовий кінохіт «Медова земля»

Суспільство9 години тому

В Україні оголосили конкурс на ескіз великого Державного Герба

Суспільство10 години тому

Київський зоопарк показав рідкісних парчевих коропів (ВІДЕО)

Суспільство11 години тому

У Києві на Осокорках будують нову поліклініку (ФОТО)

Суспільство12 години тому

Стартував конкурс проєктів регіонального розвитку

Економіка12 години тому

На трасі Дніпро-Решетилівка стелять новий шар бетону: як це виглядає (ФОТО)

Економіка13 години тому

До Полтави вирушила нова партія тролейбусів

Суспільство13 години тому

На Дніпропетровщині для атовців придбають 19 квартир

Суспільство14 години тому

У Києві почали приймати на переробку бутлі з-під води і компакт-диски

Суспільство14 години тому

Українцям дають до 25 000 грн на добрі справи

Суспільство4 дні тому

Як волонтер самотужки перетворив село на казку (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як зробити бізнес на фрешах з… пшениці (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як священник сам пече хліб і роздає нужденним (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Обираємо пальта від українських виробників (ВІДЕО)

Суспільство5 днів тому

Як український пенсіонер продав майно і став яхтсменом (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Полтавець створив власну копію Tesla (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

У Львові влаштували спецоперацію зі спасіння дерева: чому воно особливе (ВІДЕО)

Суспільство6 днів тому

Де купатись восени: найкращі термальні озера України (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українські книжки-вімельбухи для дітей завойовують ринок (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Студент-історик проводить безкоштовні екскурсії на підтримку рідного міста (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як батько зробив доньці самокат із електродвигуна (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як на Вінниччині люди з інвалідністю вирощують квіти, зелень та овочі (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як виглядатиме новий бібліохаб на Нивках в Києві (ФОТО)

Суспільство2 тижні тому

На Закарпатті ферма милосердя готує щодня по 1000 обідів для нужденних (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як ветеран розпочав бізнес у перший день повернення з війни (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.