Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
w3ms27mak7c w3ms27mak7c

Суспільство

Антибіотики без рецепта більше не продаватимуть

Опубліковано

Уряд затвердив Національний план дій боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, який зокрема передбачає продаж антибіотиків лише за рецептом. Як повідомили у МОЗ, розроблений план має внести низку змін до 2020 року.

Це означає, що протягом найближчих років Україна зробить кроки для забезпечення раціонального використання протимікробних препаратів у медицині, ветеринарній медицині, харчовій промисловості відповідно до кращих світових та європейських практик.

Читайте також: В українському виші розроблятимуть ліки від раку

Зазначається, що обмеження продажу антибіотиків необхідне, бо українці застосовують їх, не порадившись з лікарем, через що віруси адаптуються до препаратів.

Що зміниться?

  • Антибіотик лише за рецептом — буде посилено контроль відпуску антибіотиків в аптеках;
  • Обмежено застосування антибіотиків в сільському господарстві (в якості стимуляторів росту у тваринництві, птахівництві та рослинництві);
  • Медичні працівники отримають чіткі інструкції, що допоможуть мінімізувати ризики невиправданого використання антибіотиків;
  • Впроваджено систему епідеміологічного нагляду за антимікробною резистентністю, водночас Україна долучиться до загальноєвропейської мережі. Всі методи досліджень для визначення стійкості антибіотиків відповідатимуть стандартам ЄС;
  • Буде здійснюватися моніторинг резистентності ВІЛ-інфекції/СНІД;
  • Українські науковці разом з європейськими колегами проводитимуть дослідження аспектів протимікробної резистентності та сучасних методів діагностики.

Чому це важливо?

За інформацією МОЗ, антибіотики, протигрибкові препарати та інші протимікробні засоби перестають діяти, бо через надмірне і необґрунтоване вживання таких ліків мікроорганізми виробляють своєрідний “імунітет”: вони змінюються і стають нечутливими до ліків. Фактично з’являються нові модифікації збудників інфекцій, які неможливо вилікувати протимікробними препаратами. Внаслідок цього вже сьогодні гинуть люди у всьому світі. Ця проблема уже визнана однією із загроз людству.

Читайте також: Доступні ліки за е-рецептом: як і коли це запрацює

Одними з основних причин такої ситуації є самолікування (коли люди лікуються протимікробними препаратами, зокрема антибіотиками, коли їх не потребують) та використання антибіотиків у тваринництві. Тобто  безвідповідальне та необґрунтоване використання таких ліків викликає розвиток стійкості мікроорганізмів до протимікробних препаратів. Наприклад, опитування ВООЗ показало, що 64% людей помилково вважають, що застуди і грип можна лікувати антибіотиками. Насправді антибіотики не лікують від інфекцій, що викликані вірусами. Їх застосовують лише при вторинній бактеріальній інфекції.

Суспільство

Батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя

Опубліковано

Літом 2023-го російська ракета вбила біля Запоріжжі співачок Крістіну Спіцину та Світлану Семєйкіну. Тоді відео з їх виступів та благодійних концертів летіли всіма соцмережами. І днями рідні дівчат здійснили їхню мрію – випустили авторську пісню Світлани “Вогонь уже не горити”, виконану голосом Крістіні. Цю пісню дівчата посвятили Маріуполю…

Для їхніх батьків дуже важливо, аби ця пісня, як і пам’ять про них, лунала Україною та світом. І ми запрошуємо всіх вас послухати її додати до своїх плейлистів. А також ми просимо кожного, хто прочитає цей допис, тегнути у коментарях під відео свою улюблену радіостанцію, аби привернути увагу і здійснити мрію батьків дівчат – почути пісню “Вогонь уже не горить” по радіо. Пісня та кліп доступні на Sportify, Apple Music, Instagram, Facebook, TikTok, Deezer та багатьох інших платформах.

Історії життя дівчат

Крістіна і Світлана загинули від російської ракети. Днями батьки дівчат випустили їхню авторську пісню. Дівчата присвятили її подіям у Маріуполі, і для рідних важливо, аби пісню почуло якомога більше людей. Адже це памʼять про Крістіну і Світлану, яка має жити.

Крістіна навчалася співу з дитинства. У 18 років твердо вирішила, що хоче стати співачкою та мріяла про групу. Світлана грала на гітарі з 13 років та мріяла присвятити себе музиці. Дівчата знали одна одну зі школи, а після одного зі спільних концертів вирішили створити гурт.

Концерти та збори

Співали на вулицях у рідному Запоріжжі, а також Києві та Дніпрі, та проводили трансляції виступів у соцмережах. Батько Крістіни – військовий і для дівчат було важливо завдяки виступам збирати гроші для захисників та цивільних.

“А далі хочемо присвятити наступну пісню для усіх наших захисників і захисниць України. Хочемо ім подякувати за кожний їх крок, за кожний подих. Дякуємо Вам”, – казали на виступах музикантки.

Часто після концертів до музиканток підходили військові.

“Підходили і казали, що “були навіть такі ситуації, коли не хотілося жити, а слухаючи вас посміхалися і відпочивали разом з вами”, – каже мама Крістіни.

Трагедія на дитячому майданчику

Коли російська ракета вбила їх обох, ЗСУ помстилися за них і продовжують робити це досі! Вони загинули 9 серпня 2023 року. Того дня дівчата співали на вулицях Запоріжжя. Це була їхня остання пісня…

Після виступу Крістіна та Світлана пішли відпочити на дитячий майданчик, і саме туди влучила ракета…

“Мені здається, що це десь в 3 метрах від них прилетіло, в них не було шансів”, – розповідає мама Крістіни.

Спільна мета

До того дня батьки дівчат не були знайомі, але у горі стали один для одного найбільшою підтримкою. І разом вони вирішили втілити мрію доньок – записати їхню авторську пісню на професійній студії.

Сама пісня була написана Светою на честь загиблих у Маріуполі, коли відбувалися дії 22-го року. Света дуже хотіла, щоб Крістіна її виконувала, саме її голос вона чула в цій пісні. Саме ця мета допомогала батькам триматися у найважчі моменти.

“Воно не давало нам розслаблятися і впадати, як я для себе це називаю, “в мінус” – коли ти все, в тебе руки опускаються. І ти нічого не хочеш. Але “потрібно, хочу, дівчата цього хотіли”, – згадує Галина Спіцина.

Читати також: “У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Реалізація мрії

Рідні взяли оригінальні голоси дівчат з відеовиступу та записали пісню на професійній студії. А в кліпі використали 100 фотографій військових та цивільних, які загинули через росію. Батьки мріють якось почути “Вогонь вже не горить” по радіо та хочуть записати на студії другу авторську пісню доньок. А мати Крістіни хоче порадити всім втілювати свої мрії тут і зараз, не відкладаючи на потім

Послухати пісню можна на Spotify, Apple Music, YouTube та інших музичних платформах.

Нагадаємо, що за добу українці в “Дії” придбали військових облігацій на понад 30 млн грн.

Також ми повідомляли, що сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол.

Читати далі

Суспільство

“У пошуках Нікі”: в Україні відбулася премʼєра фільму про порятунок тварин під час війни

Опубліковано

В Україні вийшов документальний фільм “У пошуках Ніки” режисера Станіслава Капралова. Ця стрічка розповідає про дії росіян щодо тварин та порятунок чотирилапих під час повномасштабного вторгнення. 

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська.

фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Про кінострічку

Історія створення

На початку повномасштабної війни ідея зняти стрічку прийшла до Станіслава Капралова. Під час евакуації його собаки Ніки, коли вона злякалася вибухів і втекла, режисер особисто переконався, наскільки багато злочинів щодо тварин вчинила російська армія на Київщині.

Це вразило його, і Капралов вирішив зосередитися на документуванні цих подій по всій країні через історію невинних істот, щоб показати світу нелюдяність російських дій.

Документальна стрічка

Знімальна група зафіксувала понад 50 годин унікальних та складних матеріалів. Вони були першими, хто прибув з камерами на звільнені території Бучі та Ірпеня, а також організували евакуацію тварин під час обстрілів на Харківщині. Самі зйомки виявилися надзвичайно важкими, оскільки знімальна група декілька разів опинялася під обстрілом російських окупантів.

Фільм “У пошуках Ніки” розкриває жахливі історії про вбитих домашніх собак, коней, яких згоріли живцем, та розстріляних страусів, кого окупанти вбивали заради розваги. Одночасно стрічка також розповідає про героїзм українців. Разом з волонтерами знімальній групі вдалося врятувати сотні тварин і евакуювати десятки з них за кордон.

Читатати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Премʼєра фільму

У листопаді фільм “У пошуках Ніки” вперше з’явився на екранах у Нью-Йорку під час фестивалю DOC NYC, а в березні його презентували на програмі швейцарського фестивалю FIFDH Geneva. Цього літа стрічку планують показати на великому азійському з’їзді Green Asia Network у Південній Кореї, де зберуться провідні зоозахисники та екологи світу.

Права на показ фільму вже придбали Латвія, Південна Корея, Японія, Швейцарія, Фінляндія, Іспанія, Норвегія, Австрія, Франція, Бельгія та країни Середнього Сходу. Зараз також триває фінальний етап переговорів з однією з найбільших стрімінгових платформ.

Українці ж зможуть подивитися фільм “У пошуках Ніки” безоплатно. Стрічка доступна до перегляду в ютубі.

Нагадаємо, що стартує Всесвітній тиждень імунізації: як долучитися до подій.

Також ми повідомляли, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Фото: з фільму “У пошуках Ніки”

Читати далі

Суспільство

В Києві пройде фестиваль українських писанок: коли саме

Опубліковано

Під час заходу організатори представлять писанки з різних регіонів України, а митці проведуть майстер-класи. Крім того, на фестивалі заплановано встановлення Світового рекорду з масового розпису писанок, а також благодійний аукціон з писанками від зірок шоу-бізнесу.

Про це повідомляє МКІП.

Деталі про подію

Писанки, створені під час події, передуть на передову нашим захисникам через Міжнародний штаб допомоги українцям. Цей захід є значущою складовою національної культурної програми та спрямований на популяризацію української традиції та мистецтва писанкарства.

Читати також: В Міноборони відповіли на питання про впровадження роботизованих систем та дронів у військо

Він відбудеться 30 квітня.

Подія триватиме з 14:00 до 18:00. 

Адреса: м. Київ, вул. Дорогожицька, 3.

Його організували МКІП у співпраці з ГО “Інститут культури України” та UNIT.CITY. Щоб взяти участь у події необхідно заповнити реєстраційну форму.

Нагадаємо, що українка потрапила в книгу рекордів Гіннеса за найдовше волосся.

Також ми повідомляли, що Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними.

Фото: Добропарк

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: