

Промисловість
“Антонов” відновлює виробництво трьох літаків без російських деталей
Державне підприємство “Антонов” у 2019 році збирається відновити серію випуску літаків Ан-148, Ан-158 і Ан-178. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.
“Державне підприємство “Антонов” у 2019 році планує продовжити реалізацію програми імпортозаміщення (заміни російських комплектуючих на українські аналоги і комплектуючі з Канади, Китаю і США) і відновити серію випуску літаків Ан-148, Ан-158, Ан-178″, – йдеться в повідомленні.
Читайте також: “Антонов” виготовлятиме найбільші вантажні літаки в світі
Зазначається, що підприємства сфери літакобудування були звільнені від сплати ввізного мита та ПДВ на технічні прилади та обладнання для виробництва авіатехніки.
6 млрд чистого доходу
Уряд 7 лютого затвердив фінансовий план ДП «Антонов» на 2019 рік. Згідно з документом у поточному році ДП “Антонов” планує отримати близько 6,1 млрд чистого доходу від реалізації продукції, з яких 5,9 млрд грн – на зовнішніх ринках та 200 млн грн – в Україні. Серед основних статей запланованого доходу 263 млн грн також надійдуть від надання інжинірингових послуг, 73 млн грн – від науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт і 32,5 млн грн – від роялті.
У 2019 році держпідприємство планує сплатити на користь держави понад 1 млрд гривень, зокрема податків, зборів, включаючи відрахування 30% чистого прибутку ДП “Антонов”, на суму 214,5 млн грн.
Читайте також: “Антонов” за 450 мільйонів доларів виготовить літаки для МВС
Крім того, фінплан ДП “Антонов” передбачає збільшення чистого доходу від реалізації продукції на 21% відносно 2018 року. У тому числі на 22,1% за напрямком “вантажний авіаційний транспорт” та на 312,7% за напрямком “виробництво літальних і космічних літальних апаратів, супутнього устаткування”.
Підприємство також планує у 2019 році підвищити зарплати на підприємстві. Середня зарплата зросте до 15,7 тис. грн, тобто на 57,3% порівняно з 2018 роком.
Що варто знати про підприємство?
“Антонов” – державне підприємство, що об’єднує дослідно-конструкторське бюро, завод з виробництва авіаційної техніки та льотно-випробувальний комплекс.
В активі діяльності ДП “Антонов” 22 типи нових літаків понад 110 спеціалізованих модифікацій різного військового та цивільного призначення. ДП “Антонов” виготовило близько 22 тисячі літаків, з них понад 1,5 тисячі продано в 50 країн світу.
Коментарі
Промисловість
Свіжа й корисна: як роблять вінницьку олію з конопель і малини

Ігор Мудрик з Вінниці робить “сиру” олію з малини, кокосу та абрикосових кісточок. Вінничанин на своєму підприємстві “Ecoliya” переробляє навіть коноплі. А із залишків виготовляє смачну пасту.
Чоловік полюбляє корисну їжу. У Швейцарії навчився робити “правильну” олію.
“В олії при нагріванні вбивається уся користь, а наша зберігає усі вітаміни”, – каже Ігор Мудрик.
Читайте також: Вінничанин робить олію з кокоса, малини і конопель
Чоловік замовив прес для себе і друзів. А потім його вмовили перетворити хобі на бізнес і показати олію на фестивалі. Продажі одразу пішли, й Ігор взявся оформлювати сертифікати. А до співробітників має особливі вимоги.
“Та у нас тут як в лікарні, бачите, усі у формі і бахілах”, – розповідає Ігор Мудрик. Продукцію довіряє лише маленьким магазинчикам. “Е ні, а раптом у супермаркеті моя олія місяць стоятиме на складі? Я продаю лише свіже!” – говорить Ігор Мудрик.
Коментарі
Промисловість
У Херсоні вирощуватимуть найдорожчі у світі гриби

Херсонський державний аграрний університет навесні запускає проект з вирощування дубового трюфеля. Про це розповів ректор університету Юрій Кирилов, пише agro-yug.com.ua.
Унікальний проект з вирощування дорогих грибів — дубових трюфелів на базі лабораторії грибівництва запускає біолого-технологічний факультет ХДАУ.

“У нас є міцелій трюфеля дубового, який імплантується в кореневу систему дуба. І у нас також є дендропарк “Дубовий гай”. Ось хочемо навесні зайнятися цим процесом імплантації. І через три роки будемо їсти вже дорогою гриб”, — розповів Юрій Кирилов.
Виробнича база при кожному факультеті
Крім цього, університет запускає ще два проекти — наукову пасіку і міні-перепелину ферму. Створення таких навчальних проектів полягає в потреби університету мати свої бази для проходження студентами практик.
Читайте також: Екзотичний бізнес: у Херсоні вирощують австралійських раків
“Зараз поставлено завдання: при кожному факультеті повинна бути своя міні-виробнича база”, — наголосив ректор ХДАУ.
Окрім цього, в рамках спеціальності “Водні біоресурси та аквакультура” університет планує відкрити курс навчання фахівців з вирощування мідій та устриць.
Читайте також: Херсонські науковці вирощують перли
2000 євро за кілограм
Трюфель – це найбільш коштовний гриб у світі, ціною від 2000 євро за кілограм. Трюфелі вважаються одним з найдорожчих делікатесів та належать до тих рідкісних сезонних продуктів, якими можна поласувати тільки в короткий проміжок часу раз на рік – восени, коли вони набувають максимальних ароматичних властивостей.
Читайте також: На Львівщині фермер заклав плантацію найдорожчого у світі гриба
Ростуть трюфелі у дубових, дубово-грабових лісах, або у розріджених лісових насадженнях на вапнякових ґрунтах. Найчастіше поодинці або групами з 2-7 плодових тіл на глибині до 30 сантиметрів. Збір трюфелів – складний процес, що вимагає підвищеної акуратності і тривалої підготовки. Трюфелі ростуть по одному, кожен клубень розташований окремо і повинен бути вилучений з кореня дерева так, щоб не пошкодити його. Збиральники шукають місця із земляними грибами завдяки диким свиням, які чутливі до їхнього запаху. Також для цього використовують спеціально навчених собак. Над місцем, де в землі росте трюфель, завжди рояться специфічні жовті мухи.

У світі існує дев’ять видів трюфелів. Найбільшою популярністю у споживачів користуються трюфелі, які ростуть у Франції, Італії, Швейцарії, а ще в Україні. В Карпатах найбільше білого, так званого істрійського, трюфелю у лісах Закарпаття – Воловецього, Тячівського, Березнянського і частково Перечинського та Мукачівського районів. Також великі “родовища” трюфелю знаходяться на Вінниччині та навіть – на Київщині.
Коментарі
Промисловість
Державний завод почав ремонтувати літаки Boeing

Держпідприємство “Завод 410 цивільної авіації” почав ремонтувати Boeing. Нині на заводі в ремонті два літаки Boeing 737-500. Після отримання всіх сертифікатів підприємство стане повноправним гравцем на міжнародному ринку обслуговування сучасної авіаційної техніки, повідомляє Ukraine Now.
У рамках співпраці з компанією Boeing силами підприємства та із залученням інвесторів завод проводитиме обслуговування та фарбування літаків сімейства Boeing-737.
Читайте також: “Антонов” відновлює виробництво трьох літаків без російських деталей
“Після завершення етапу підготовки спеціалістів та сертифікації виробництва, підприємство зможе значно розширити свої можливості, самостійно виконуючи роботи з обслуговування сучасної авіаційної техніки як повноправний гравець на міжнародному ринку”, – йдеться у повідомленні.
Ще у серпні 2017 року підприємство оголосило про заплановані обсяги технічного обслуговування у 5 літаків Boeing-737 на рік з поступовим збільшенням до 2024 року до 40 літаків на рік.
Що відомо про завод?
“Завод 410 цивільної авіації” — державне підприємство авіаційної промисловості України, розташоване в Києві. Підприємство здійснює діагностику, ремонт, технічне обслуговування, переобладнання та модернізацію літаків та гелікоптерів.
Читайте також: Український завод почав експортувати бронеавтомобілі
Входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.
15 червня 2015 року у відповідності з постановою Кабінету міністрів України завод увійшов до складу державного концерну “Укроборонпром”.
Що варто знати про Boeing?
Компанія Boeing — одна з найбільших світових аерокосмічних та оборонних корпорацій. Заснована Вільямом Боїнгом у Сієтлі, США. У 1997 році об’єдналась з МакДоннел Дуглас.
З 2001 року міжнародна штаб-квартира компанії розташована у Чикаго.
Коментарі
Промисловість
У Черкасах запускають конвеєрне виробництво холодильників

KTD Group, що випускає в Україні побутову техніку під торговельними марками Saturn, ST і Laretti, планує за один-два місяці розпочати конвеєрне виробництво холодильників на заводі в Черкасах, передає interfax.com.ua.
300 тисяч холодильників у рік
Тут вже запустили дослідне виробництво холодильників, і за місяць-два запускають конвеєрне складання на 300 тис. холодильників на рік.
Спочатку запуск заводу з поступовим виходом на випуск 300 тис. холодильників щорічно намічався на літо 2017 року, проте терміни змістили на 2018 рік внісши до проекту зміни з урахуванням енергозбережних технологій. Планується випускати енергозбережні холодильники класу “А++” та “А+++”.
Читайте також: Українці вигадали радіокеровану “розумну” розетку
Потім запуск переносився з огляду на необхідність вирішення всіх виниклих технічних питань, зокрема з урахуванням складності виробництва.
Українські виробники можуть замінити європейським компаніям китайські заводи, оскільки розміщення в Україні виробництва дає змогу скоротити терміни доставки, уникнути мита завдяки зоні вільної торгівлі з ЄС.
Що відомо про KTD Group?
KTD Group працює на ринку побутової техніки понад 20 років. Є великим постачальником побутової техніки різних торговельних марок на європейському ринку, частину продукції виготовляє на фабриках Китаю, Туреччини і Тайваню. За даними на її сайті, за цей період відкрито офіси в 13 країнах світу, зокрема в ОАЕ і Тунісі. Інвесткомпанія “Драгон Капітал” оцінювала частку групи на українському ринку побутової техніки в 14%.
Читайте також: На Дніпропетровщині будують найбільший в країні холодильник для яблук
KTD Group у 2009 році відкрила в Каневі завод напівавтоматичних пральних машин Kupava, потім асортимент заводу було розширено завдяки випуску різної дрібної побутової техніки під торговельною маркою Saturn. Другий завод групи розташований у Черкасах, де на сьогодні випускають конвектори, обігрівачі, електричні печі.
В Україні найбільшим виробником холодильників був завод “Норд” у Донецьку, який у 2016 році вимушено припинив роботу через неможливість здійснювати виробничу діяльність в умовах, що склалися, і переніс виробництво холодильників до Китаю.
Нагадаємо, у Вінниці відкрили потужний завод з виробництва холодильного обладнання. Відкрила завод компанія “UBC Group”, яка є одним з найбільших виробників промислового холодильного обладнання в Східній Європі. Клієнтами холдингу “UBC Group” є відомі торгові марки та великі корпорації, які розташовані як в Україні, так і за кордоном: Coca-Cola, Pepsi, Carlsberg, Heineken, Nestlé та інші. Це один із найпотужніших промислових холдингів України, який працює в сфері холодильної техніки.
Коментарі
Промисловість
Український завод виробляє найдовшу дощувальну машину

В Україні виробляють найдовшу дощувальну машину “Фрегат”. Завод розташовано у місті Первомайськ Миколаївської області. Такі конструкції збільшують врожаї на 50%
Це найдовша в Україні машина для поливу. Довжина дощувальної машини “Фрегат” – 792 м. А виготовляють такі у Первомайську на заводі “Фрегат”. Покататися з комфортом не вийде, а от полити поле – запросто.
Читайте також: Житомирська ферма запрошує роботів працювати на полях
Полив такими машинами збільшує врожаї на 50%. А з керуванням 4-х пристроїв впорається одна людина. Фрегати не бруднять рослини, адже мають електропривід. Машина навіть потрапила у Книгу рекордів України. А Миколаївські виробники вже налагоджують поставки у Африку.
Читайте також: Харківський завод випустив нове покоління тракторів
Використання дощувальних машин дає в середньому збільшення врожаю на 50%: наприклад, з зрошуваного поля ріпаку збирають 46 ц/га, з незрошуваних – 30. А в посушливі роки, яким був рік 2012-й, різниця врожайності збільшується в рази.
Коментарі
Промисловість
Українські трамваї почали експортувати до Єгипту

Українська компанія “Татра-Юг” виконала поставку свого першого трамвая, виробленого для Єгипту. Вагон вже прибув до Олександрії, де і буде експлуатуватися.
Про це повідомляє ЦТС з посиланням на інформацію Одесько-дніпровського підприємства.
Всього в єгипетську Олександрію має бути поставлено 15 трамваїв, випущених в Дніпрі. Відзначається, що вагон з України відправили ще в період новорічних свят.
Що це за трамваї?
Вагони для Єгипту – високопольні, їх довжина – 22 м. Вироблений для Єгипту трамвай тестували на мережі трамвайних маршрутів у Дніпрі, починаючи з літа минулого року.
Читайте також: “Богдан” виготовив для Євросоюзу першу українську електровантажівку
“Татра-Юг” виграла тендер на поставку в Олександрію (Єгипет) 15 трамваїв на початку 2017 року. Поставка повинна бути виконана протягом 2,5 років з моменту внесення передоплати єгипетською стороною. Спочатку перша поставка планувалася на червень 2018 року. Завод в Дніпрі приступив до виконання замовлення пізно, оскільки єгипетська сторона довго не вносила передоплату.

Що варто знати про компанію “Татра-Юг”?
ТОВ “Татра-Юг” — український виробник трамвайних вагонів з 1993 року. Компанія в Дніпрі виробляє сучасні трамвайні вагони, які за своїми технічними, ергономічними параметрами та дизайном стоять в одному ряду з кращими світовими зразками.
Протягом багатьох років компанія “Татра-Юг” займає провідне місце серед виробників трамвайних вагонів у Східній Європі, будучи при цьому повністю українським виробником. Підприємство досягло локалізації виробництва до 95%.