Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Американські інвестори зібрали $30 млн для фінансування українських стартапів

Опубліковано

Нью-йоркська компанія FF Venture Capital створила фонд із $30 млн для підтримки українських стартапів.

Про це пише The Kyiv Independent.

Повідомляється, що фонд Blue & Yellow Heritage є першим західним фондом венчурного капіталу, орієнтованим суто на український ринок стартапів.

Упродовж наступних 5-10 років фонд інвестуватиме в 15-20 стартапів на ранній стадії, заснованих українськими підприємцями або в яких працюють українські біженці.

Для цього FF Venture Capital має на меті залучити ще $20 млн, щоб загальна підтримка досягла $50 млн.

«Коли почалася війна, ми хотіли з’ясувати, як ми можемо максимально змінити ситуацію в Україні та втрутитися, щоб заповнити раптову втрату ліквідності в країні», — розповів український венчурний партнер фонду Денис Гурак.

Відзначається, що це вкрай необхідна підтримка для українських технарів, чий бізнес підірвали війна та світова фінансова криза. Понад 90% українських стартапів заявили , що шукають фінансової підтримки для продовження роботи та розширення.

Значна частина фінансування для українських стартапів нині доступна у формі грантів, наданих технологічними гігантами США, такими як Google і Amazon, а також українським державним фондом стартапів, який надає гранти військово-технічним стартапам.

Читайте також: Викорінюємо російське. Як ІТ-компанія з Краматорська переводить підприємців на український софт

FF Venture Capital, який називає себе ffVC, підкреслює, що це прибутковий фонд, а не донор. Він надає інвестиції в обмін на акції та очікує отримати прибуток від своїх інвестицій.

Українська технологічна індустрія має хороший імунітет до криз – для бізнесу в Україні не було легких часів, і все ж українські стартапи змогли отримати $832 млн фінансування лише у 2021 році.

Інтерес до України

FF Venture Capital був заснований британським інвестором Джоном Франкелем і американцем Алексом Катцом у 2008 році в умовах світової економічної кризи. Протягом наступних 12 років фонд інвестував у 140 компаній, заробивши $15 млрд.

Фонд зосереджується на стартапах, які працюють у сферах фінансових технологій, технологій нерухомості, штучного інтелекту, дронів і робототехніки. Його середня інвестиція становить $700 тис.

Blue & Yellow Heritage — восьмий фонд ffVC. Фонд планує інвестувати в стартапи із середнім обсягом інвестицій від $500 тис. до $2,5 млн.

Раніше компанія вже інвестувала в українські технологічні стартапи. У 2019 році ffVC інвестував у київський стартап Respeecher, який створює голоси, згенеровані штучним інтелектом для ігор, фільмів, аудіокниг і подкастів. Технологія Respeecher була використана для відтворення голосу юного Люка Скайвокера в епізоді «Мандалорця», додаткового серіалу у всесвіті «Зоряних воєн».

Читайте також: Знову починаємо все з нуля. Луганський завод «Аеромех» створює унікальні сепаратори для аграріїв

Щоб бути ближче до східноєвропейських стартапів, у 2019 році ffVC відкрила офіс у Варшаві з 12 спеціалістами з інвестицій. Саме досвід, отриманий у регіоні, спонукав ffVC заснувати фонд для інвестицій лише в українські стартапи.

«Ми зрозуміли, що можемо запропонувати багато цінності та фінансування українським підприємцям, коли вони цього найбільше потребують», — сказав Гурак.

За словами Гурака, фонд уже перевірив понад 250 компаній, з яких визначив близько 50, які можуть отримати фінансування.

Пережити кризу

Багатьох українських стартапів війна не збентежила, і вони продовжують розвивати свій бізнес. Їм допомогло те, що експерти та стартапи називають «глобальним мисленням».

Більшість українських стартапів зареєстровані в США та мають офіси по всьому світу. Кожен п’ятий український стартап вважає своїм головним ринком саме світовий ринок.

Люди за межами України можуть навіть не знати, що деякі відомі стартапи, такі як Affirm, Grammarly, Revolut і GitLab, були засновані українцями, і зазвичай основна команда працює в Україні.

Читайте також: Підтримати своїх. Це 20 українських бізнесів, що допомагають ЗСУ та переселенцям

«(В Україні) ми бачимо можливість не лише заповнити поточну прогалину у фінансуванні, але й продовжувати допомагати талановитим командам розвиватися та ставати великими успішними міжнародними компаніями», – йдеться в заяві компанії.

Нагадаємо, український стартап YouScan отримав $2 млн інвестицій.

Раніше ми повідомляли, як українська IT-компанія Grammarly відкриває хаб у Берліні та запрошує на роботу українців.

Фото: kyivindependent.com.

Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: