Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Американські інвестори зібрали $30 млн для фінансування українських стартапів

Опубліковано

Нью-йоркська компанія FF Venture Capital створила фонд із $30 млн для підтримки українських стартапів.

Про це пише The Kyiv Independent.

Повідомляється, що фонд Blue & Yellow Heritage є першим західним фондом венчурного капіталу, орієнтованим суто на український ринок стартапів.

Упродовж наступних 5-10 років фонд інвестуватиме в 15-20 стартапів на ранній стадії, заснованих українськими підприємцями або в яких працюють українські біженці.

Для цього FF Venture Capital має на меті залучити ще $20 млн, щоб загальна підтримка досягла $50 млн.

«Коли почалася війна, ми хотіли з’ясувати, як ми можемо максимально змінити ситуацію в Україні та втрутитися, щоб заповнити раптову втрату ліквідності в країні», — розповів український венчурний партнер фонду Денис Гурак.

Відзначається, що це вкрай необхідна підтримка для українських технарів, чий бізнес підірвали війна та світова фінансова криза. Понад 90% українських стартапів заявили , що шукають фінансової підтримки для продовження роботи та розширення.

Значна частина фінансування для українських стартапів нині доступна у формі грантів, наданих технологічними гігантами США, такими як Google і Amazon, а також українським державним фондом стартапів, який надає гранти військово-технічним стартапам.

Читайте також: Викорінюємо російське. Як ІТ-компанія з Краматорська переводить підприємців на український софт

FF Venture Capital, який називає себе ffVC, підкреслює, що це прибутковий фонд, а не донор. Він надає інвестиції в обмін на акції та очікує отримати прибуток від своїх інвестицій.

Українська технологічна індустрія має хороший імунітет до криз – для бізнесу в Україні не було легких часів, і все ж українські стартапи змогли отримати $832 млн фінансування лише у 2021 році.

Інтерес до України

FF Venture Capital був заснований британським інвестором Джоном Франкелем і американцем Алексом Катцом у 2008 році в умовах світової економічної кризи. Протягом наступних 12 років фонд інвестував у 140 компаній, заробивши $15 млрд.

Фонд зосереджується на стартапах, які працюють у сферах фінансових технологій, технологій нерухомості, штучного інтелекту, дронів і робототехніки. Його середня інвестиція становить $700 тис.

Blue & Yellow Heritage — восьмий фонд ffVC. Фонд планує інвестувати в стартапи із середнім обсягом інвестицій від $500 тис. до $2,5 млн.

Раніше компанія вже інвестувала в українські технологічні стартапи. У 2019 році ffVC інвестував у київський стартап Respeecher, який створює голоси, згенеровані штучним інтелектом для ігор, фільмів, аудіокниг і подкастів. Технологія Respeecher була використана для відтворення голосу юного Люка Скайвокера в епізоді «Мандалорця», додаткового серіалу у всесвіті «Зоряних воєн».

Читайте також: Знову починаємо все з нуля. Луганський завод «Аеромех» створює унікальні сепаратори для аграріїв

Щоб бути ближче до східноєвропейських стартапів, у 2019 році ffVC відкрила офіс у Варшаві з 12 спеціалістами з інвестицій. Саме досвід, отриманий у регіоні, спонукав ffVC заснувати фонд для інвестицій лише в українські стартапи.

«Ми зрозуміли, що можемо запропонувати багато цінності та фінансування українським підприємцям, коли вони цього найбільше потребують», — сказав Гурак.

За словами Гурака, фонд уже перевірив понад 250 компаній, з яких визначив близько 50, які можуть отримати фінансування.

Пережити кризу

Багатьох українських стартапів війна не збентежила, і вони продовжують розвивати свій бізнес. Їм допомогло те, що експерти та стартапи називають «глобальним мисленням».

Більшість українських стартапів зареєстровані в США та мають офіси по всьому світу. Кожен п’ятий український стартап вважає своїм головним ринком саме світовий ринок.

Люди за межами України можуть навіть не знати, що деякі відомі стартапи, такі як Affirm, Grammarly, Revolut і GitLab, були засновані українцями, і зазвичай основна команда працює в Україні.

Читайте також: Підтримати своїх. Це 20 українських бізнесів, що допомагають ЗСУ та переселенцям

«(В Україні) ми бачимо можливість не лише заповнити поточну прогалину у фінансуванні, але й продовжувати допомагати талановитим командам розвиватися та ставати великими успішними міжнародними компаніями», – йдеться в заяві компанії.

Нагадаємо, український стартап YouScan отримав $2 млн інвестицій.

Раніше ми повідомляли, як українська IT-компанія Grammarly відкриває хаб у Берліні та запрошує на роботу українців.

Фото: kyivindependent.com.

Економіка

Україна отримала грант від Японії та Норвегії на $760 млн

Опубліковано

Україна отримала фінансову підтримку на 760 мільйонів доларів від Японії та Норвегії через програму Світового банку PEACE. Ці кошти будуть спрямовані на часткову компенсацію видатків держбюджету, що не стосуються сфери безпеки та оборони.

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

«Загалом до державного бюджету України надійшло 760 мільйонів доларів США у вигляді безвідмовної допомоги, що є другим етапом грантового фінансування в рамках проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine)», — йдеться в офіційній заяві.

Обсяг додаткового фінансування складається з грантів урядів Японії та Норвегії (відповідно 465 мільйонів доларів та 295 мільйонів доларів).

Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Отримані гроші використають для часткового покриття видатків державного бюджету, що не пов’язані зі сферою безпеки та оборони, зокрема на виплату пенсій, компенсації працівникам Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та оплату праці вчителів.

«З початку російської агресії уряди Японії та Норвегії продемонстрували постійну підтримку та солідарність з Україною. Міжнародна допомога від наших партнерів є надзвичайно важливою для фінансування соціальних програм в умовах війни», – зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Нагадаємо, напередодні Європейський парламент схвалив виділення пакета макрофінансової підтримки України обсягом 50 мільярдів євро. Перший транш Україна може отримати вже у березні.

Окрім того, МВФ нещодавно погодив новий транш допомоги Україні на $880 мільйонів.

Фото: АР.

Читати далі

Економіка

Україна долучилась до групи найбільших аграрних експортерів Світової організації торгівлі

Опубліковано

Україна приєдналася до Кернської групи, яка є частиною Світової організації торгівлі (СОТ) та об’єднує прибічників лібералізації міжнародної торгівлі сільськогосподарськими товарами.

Новину оголосили після засідання міністрів сільського господарства в Абу-Дабі 25 лютого, йдеться у заяві Кернської групи.

«Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи та відзначаємо спільну нашу підтримку відкритої, справедливої та ринково орієнтованої системи торгівлі сільськогосподарською продукцією», — йдеться в офіційному заявленні.

Процес приєднання України до групи великих експортерів сільськогосподарської продукції в межах СОТ розпочався ще в кінці 2009 року, і з 2020 року країна мала статус спостерігача в Кернській групі.

Кернська група була створена в 1986 році країнами-членами СОТ і складається з країн, що становлять 30% світового експорту сільськогосподарської продукції.

Читайте також: Насіння згоріло від удару ракети, але землю вона не покине. Фермерка з Харківщини повернулася на поля та розширює бізнес за 40 км від росії

Група декларує свою мету в досягненні вільної та справедливої торгівлі в сільському господарстві, яка приносить реальні та стійкі вигоди країнам, що розвиваються. На практиці вона підтримує відмову від будь-яких експортних субсидій та державної підтримки аграріїв.

До складу групи також входять Канада, Південно-Африканська Республіка, Пакистан, Австралія, Нова Зеландія, Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни, Аргентина, Болівія, Бразилія, Гватемала, Колумбія, Коста-Рика, Парагвай, Перу, Уругвай і Чилі.

Нагадаємо, в Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві.

Раніше українські науковці виростили новий сорт конопель, із яких можна робити порох і бронежилети.

Фото: twitter.com/CairnsGroupWTO.

Читати далі

Економіка

Європарламент схвалив виділення Україні €50 млрд

Опубліковано

Європейський парламент на пленарному засіданні у вівторок, 27 лютого, схвалив виділення пакета макрофінансової підтримки України обсягом 50 мільярдів євро.

Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.

«Європейський парламент переважною більшістю голосів (536 «за», 40 «проти», 39 «утрималися») схвалив виділення Україні 50 мільярдів євро», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що гроші підуть на гранти, позики і гарантії, демонструючи, що ЄС підтримує Україну та підтримуватиме стільки, скільки потрібно. 

Про те, яких покращень досягли євродепутати під час переговорів з Радою від 6 лютого, можна переглянути в пресрелізі щодо угоди.

На сторінці європейських парламентарів EPP Group привітали це рішення і вказали, що перші виплати Україна може отримати вже в березні.

«Ми хочемо, щоб Україна якомога швидше отримала цю вкрай необхідну допомогу. Після сьогоднішнього голосування Україна потенційно може отримати першу виплату вже в березні», — йдеться у повідомленні.

Читайте також«Не підходь, не чіпай, дзвони 101»: як у громаді на Київщині місцевих навчають ризикам вибухонебезпечних предметів

Нагадаємо, що 1 лютого 27 лідерів ЄС домовилися про додатковий пакет підтримки України розміром 50 мільярдів євро в рамках бюджету ЄС. Програма розрахована на чотири роки.

6 лютого Європарламент та Рада ЄС досягли попередньої угоди про створення нового інструменту для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України Ukraine Facility.

Фото: twitter.com/EuroParlPress.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

Як отримати психологічну допомогу в сімейного лікаря

Аби отримати психологічну допомогу, українці можуть звернутися до своїх сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів. Так,...

Суспільство18 години тому

Як у громаді організувати тренінги з домедичної допомоги

Територія прифронтових областей України все ще забруднена вибухонебезпечними предметами. Наприклад, згідно з даними ДСНС, близько...

Суспільство20 години тому

Між втраченим життям і майбутнім: «Безпечний табір» приймає у Львові підлітків з прифронтових територій

14-річний Віктор стоїть у вітальні й розказує кільком десяткам дітей і дорослих, що вміє складати...

Суспільство2 дні тому

Асистенти вчителя та ресурсна кімната: як в Україні працює інклюзивна освіта під час війни

«Ми були в окупації, в оточенні. У цей час дитина пережила дуже багато страхів», –...

РЕКЛАМА: