Суспільство
Алкогольні цукерки з Харкова підкорили Нідерланди
А знаєте, що об’єднує Австралію, Японію, Великобританію і Україну? Унікальний десерт – желейні цукерки з алкоголем.
Здавалося б, ідея не складна, проте саме в Україні 25-річні Вадим та Єлизавета Пономаренко із Харкова заснували експериментальну кондитерську. Тепер п’янкі солодощі бренду “Ponko” – впізнають навіть у Нідерландах.
Вадим розповів про те, скільки грошей треба мати для старту такого бізнесу та чому в Україні підприємцям легше експериментувати.
Патентовані желейки
В Україні ми зараз єдині офіційні виробники желейних п’янких солодощів. Дізналися про це, коли патентували виробництво у 2016 році.
Тоді ж у бюро нам повідомили, що схожі підприємства є у Японії (там було понад 400 патентів на желейні алкогольні маси). А також у Нідерландах, Великобританії та Австралії.
Сп’яніти від чотирьох цукерок
Желейні цукерки робимо з віскі, джином і ромом. Для тих людей, які мало вживають алкоголю, відчуття сп’яніння може настати від однієї цукерки. Досвідчені поціновувачі спиртного сп’яніють після чотирьох цукерок. А якщо з’їсти шість мармеладок – прирівнюю це до випитих 50 мл міцного напою.
Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти
Цукерки продаємо коктейльними колекціями. Коробка коштує 160 гривень. Замовлення можна робити на сайті або в групі Facebook.
“Ponko” люблять в Нідерландах
Днями здійснили масштабну експортну доставку в Нідерланди. До цього відправляли цукерки туди в грудні 2018 року. Фірма, яка купує – вказує, що це український виробник і нашу адресу. А звідти цукерки прямують до Німеччини, Франції та навіть Марокко.
Там теж роблять алкогольні цукерки, але випускають “ведмедиків гаммі”, зі смаком вина. У нас же в основі міцні алкогольні напої.
Процес виробництва “випивки+закуски”
Коктейльні солодощі готуються за особливою технологією, яка дозволяє зберігати достатньо великий відсоток алкоголю в кожній цукерці. Кожна алкогольна колекція має два смаки, які поєднують у собі якісний алкоголь, натуральні есенції фруктів чи ягід, та пряних спецій. Саме прянощі посилюють смак та виразність коктейльного напою.
Що до самого виробництва цукерок – їх шлях від інгредієнтів до полиць магазинів займає близько 3-х днів. Стільки потрібно часу, щоб отримати одну партію свіжих цукерок.
Друзі підштовхнули на перший крок
Желе з темного рому, гранатового та вишневого соку ми робили вдома, для гостей, як десертне блюдо. Але воно “зайшло” друзям. Жартома питали, чи продаватиму.
У 2015 році наважився на експеримент. Зварили в домашніх умовах желе. Тоді ще не готували на продаж. Усе роздавали друзям і знайомим. Дегустували. Шукали ідеальну формулу і рецепт.
Спершу найбільшою проблемою алкогольних цукерок було те, що вони танули при кімнатній температурі. Рецепти і співвідношення інгредієнтів – було чистою імпровізацією моєї дружини Єлизавети. Над якістю працювали щодня. Єдине, що підглянули в інтернеті на англомовних сайтах – як стабілізувати цукерки, аби вони не танули.
Назва “Ponko” прийшла від нашого прізвища Пономаренко, скорочено – “Понко”.
Стартував з $2 тисяч
У 16-му році орендували приміщення під виробництво. Щоб обладнати простір – витратили до $2 тисяч. Придбали столи, побутову варочну поверхню, встановили витяжку, купили деякі меблі і стелажі для продукції.
Читайте також: Купальники made in Ukraine. Де купити
Одразу після желейного бенефісу – запустили виробництво маршмелоу (зефір). Докупили обладнання, бо там інша специфіка приготування. Спочатку варимо сироп. І його ще гарячим потрібно міксером збити до стану пінки. Звичайна побутова техніка таке не витримає. Треба професійне обладнання, яке коштує від 12 тисяч гривень.
Нас часто запитують: “Чи містить він алкоголь?” – Ні. Маршмелоу робимо безалкогольним, тому його можна їсти дітям.
На роботу не візьмуть курця
Дуже прискіпливо з дружиною обираємо персонал. Крім нас, на виробництві, працює ще троє працівників.
Коли приходять люди влаштовуватись на роботу – обов’язково запитую чи палить цигарки. Вважаю, що курці халатніше ставляться до своїх обов’язків, весь час відволікаються на перекури.
Другий момент шкідливої звички – цигарковий дим. У нас чутливе до сторонніх запахів виробництво. Хоча приміщення обладнано гарною вентиляцією, запах сигарет може сочитися в цех, якщо відкривати двері. Та й коли від працівника пахне димом – це може передаватися інгредієнтам. Жоден спецзахист не допоможе.
При грамотному сейлзі – “п’янкі десерти” не лежать на складі
Зазвичай робимо цукерки під замовлення. Підтримуємо партнерство із українськими сувенірно-подарунковими крамницями. Вони найбільше замовляють солодощів. Продукцію купують і кав’ярні. Найчастіше – маршмелоу. А набори желейок- ідеально на подарунки.
Читайте також: Як варення врятує Карпати. Підприємиця придумала дієве ноу-хау
Не готуємо цукерки у великих об’ємах заздалегідь, щоб лежали. Прагнемо, щоб клієнти ласували свіжим.
Плани
Через три тижні має завершитися ребрендинг. На фінальній його стадії запустимо виробництво цукерок, у яких буде 50% вино і 50% – горілка з виноградної лози. Вийде менш алкогольна колекція, ніж та, яку продаємо зараз.
Запустимо “п’янкі льодяники із топпінгами”, але вона буде без спирту, хоча здаватиметься такою. І ще випускатимемо рідкий маршмелоу.
Плануємо відкрити невелику крамницю у Харкові, щоб там можна було знайомити клієнтів з десертами.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі