

Економіка і бізнес
Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо
На Полтавщині агрофірма відмовилась від газу і перейшла на соняшниково- кукурудзяне біопаливо власного виробництва. Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на poltava.to.
Цех на відходах
У Петрівцях (Полтавська область) агрофірма “Астарта Прихоролля” опалює виробничі приміщення паливними пелетами та брикетами з відходів соняшника та кукурудзи.
Компанія запустила виробництво біопалива та відмовилась від природного газу три роки тому.
Цех з виготовлення пелет та брикетів із сільськогосподарських відходів запустили батько й син – Віталій та Станіслав Шумейки, які дали нове життя екструдеру, облаштували дві лінії та налагодили виробництво.
«Вирішили утилізувати рослинні рештки, виробляючи паливо, – пояснює Віталій Шумейко. – Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети – для потужних твердопаливних».
Читайте також: На Одещині висадили понад 10 га павловнії
Як це – бути без газу
Щорічно виробничий підрозділ “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” переробляє близько 300 тонн відходів рослинництва, зокрема, соняшника та кукурудзи.
Сировину просіюють, подрібнюють, а потім пресують. Із форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети та брикети потрапляють у контейнери, де зберігаються до завантаження і розвезення по виробничих підрозділах.
«Виробництво пелет і брикетів продовжується упродовж опалювального сезону, тому що усі підрозділи “Астарти Прихоролля” перейшли на це паливо, – пояснює директор виробничого підрозділу “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” Олександр Назаренко. – Від газу відмовилися: у Петрівцях – вже третій рік, на інших підрозділах – другий рік – це економічно вигідно».
Куди збувають?
Цех у Петрівцях забезпечує сировиною елеватор у Семенівці. Із тонни сільськогосподарських відходів отримують 900-920 кг пального. За одну зміну переробляють близько двох тонн сировини.
Біопаливо з рослинницьких відходів то торік купували цукрові заводи в Яреськах і Новооржицькому. Цьогоріч брикетами та пелетами цікавляться навколишні села району.
«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, плануватимемо закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», – наголошує Олександр Назаренко.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay