Економіка і бізнес
Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо
На Полтавщині агрофірма відмовилась від газу і перейшла на соняшниково- кукурудзяне біопаливо власного виробництва. Про це повідомляє ecotown.com.ua з посиланням на poltava.to.
Цех на відходах
У Петрівцях (Полтавська область) агрофірма “Астарта Прихоролля” опалює виробничі приміщення паливними пелетами та брикетами з відходів соняшника та кукурудзи.
Компанія запустила виробництво біопалива та відмовилась від природного газу три роки тому.
Цех з виготовлення пелет та брикетів із сільськогосподарських відходів запустили батько й син – Віталій та Станіслав Шумейки, які дали нове життя екструдеру, облаштували дві лінії та налагодили виробництво.
«Вирішили утилізувати рослинні рештки, виробляючи паливо, – пояснює Віталій Шумейко. – Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети – для потужних твердопаливних».
Читайте також: На Одещині висадили понад 10 га павловнії
Як це – бути без газу
Щорічно виробничий підрозділ “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” переробляє близько 300 тонн відходів рослинництва, зокрема, соняшника та кукурудзи.
Сировину просіюють, подрібнюють, а потім пресують. Із форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети та брикети потрапляють у контейнери, де зберігаються до завантаження і розвезення по виробничих підрозділах.
«Виробництво пелет і брикетів продовжується упродовж опалювального сезону, тому що усі підрозділи “Астарти Прихоролля” перейшли на це паливо, – пояснює директор виробничого підрозділу “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” Олександр Назаренко. – Від газу відмовилися: у Петрівцях – вже третій рік, на інших підрозділах – другий рік – це економічно вигідно».
Куди збувають?
Цех у Петрівцях забезпечує сировиною елеватор у Семенівці. Із тонни сільськогосподарських відходів отримують 900-920 кг пального. За одну зміну переробляють близько двох тонн сировини.
Біопаливо з рослинницьких відходів то торік купували цукрові заводи в Яреськах і Новооржицькому. Цьогоріч брикетами та пелетами цікавляться навколишні села району.
«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, плануватимемо закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», – наголошує Олександр Назаренко.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі