Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шість безлюдних місць України, де вашу соціальну ізоляцію ніхто не порушить

Опубліковано

Кажуть, у смутку люди навмисно слухають сумну музику, аби поглибити свою печаль. Ми підемо за тим же принципом, і відправимо вас у місця, де жодна людина не порушить вашої соціальної ізоляції. Або, принаймні, відстані у два метри – це ми можемо вам обіцяти.

Усамітненість кожного з цих місць відрізняється від наступного. Десь вона навіє похмурі роздуми про минущість усього, десь – буде навіть злегка небезпечною для життя, а десь закриє ваш гештальт по Мальдівах.

Лише одна умова – якщо ви збираєтесь вирушати негайно, краще б вам бути на власних колесах. Принаймні, до кінця квітня. 

Покинута Овдієвка і пророслі яблуні в кімнатах хатин

Фото було зроблене взимку, а зараз – саме час спостерігати яблуневий цвіт там, де спершу була чиясь вітальня. Фото: dyvys.info/

Готуйтесь, тут ви повинні замислитись про сенс власного життя. В Овдієвці не траплялося трагедій, як у Прип’яті. Просто молодь покинула домівку, а старші люди вже дожили свого віку. 

Овдієвка – збезлюдніле село у всього лиш 15 кілометрах від районного центру Лохвиця (Полтавщина), а вже в руїнах. 

Тут ви побачите алюзії на дельфінів, що повернулись в венеціанські канали, як тільки ті звільнились від гондол – тут природа так само бере своє. Похилені і зруйновані часом стіни, пророслі у кімнатах колишніх спалень яблуні. 

Інколи спостереження занепаду – найкраща мотивація, отож надихайтесь. І подумайте: можливо, цьому селу не вистачало доброго господаря, який зробить з руїн екосадибу?

Село з космічною назвою і апокаліптичними пейзажами

Чигиринську атомну електростанцію на Черкащині почали будувати ше на початку 70-х років минулого століття.

Після Чорнобильської катастрофи у 1986 році будівництво цієї АЕС потроху припинилось, остаточно – під тиском громадськості у 1989 році. Але все ж встигли побудувати міні-інфраструктуру – квартирки для робітників, які мали зводити станцію та деякі господарські будівлі. 

Зараз комплекс недобудованої АЕС разом з містечком енергетиків Орбіта неподалік – це занедбані руїни. Кількість населення тут на 2015 рік становила 160 жителів, а газо- та водопостачання мали лиш кілька будинків.

Проте непогано збереглись порожні 9-поверхові житлові будинки, адміністративні будівлі, магазини та інші об’єкти інфраструктури.

Вже зараз там можна дешево придбати житло. Люди потихеньку починають стікатися в Орбіту. Можливо, селище ще зможе ожити, а поки у вас є час наодинці поблукати серед футуристичних пейзажів.

Найбільша пустеля в Європі

 Найбільша пустеля в Європі утворилась через посилене випасання худоби на цих площах. У XIX сторіччі один лише засновник заповідника Асканія-Нова випасав тут до мільйона овець

За 30 км на схід від Херсона в Олешківському районі майже на 200 тисяч гектарів простягається піщане диво під назвою Олешківські Піски. Бархани тут не гірші від африканських і сягають 20 метрів заввишки, а пісок влітку може нагріватися до 75 градусів. На екскурсію сюди краще вирушати вранці — поки ще не так жарко. Гуляючи українською Сахарою, ви зможете побачити тушканчика, сліпака, фазана та інших місцевих мешканців.

Екскурсія на острови

На фото – маяк з острова Джарилгач, що в Херсонській області. Фото з Facebook-групи “Єдині у кадрі – Скадовськ”

В Україні є місця з унікальною флорою і фауною — вони обов’язкові до відвідування. Наприклад, Бирючий острів, де крім благородних оленів живуть кулани, муфлони, шакали і єноти. З птахів — чайки, пелікани, беркути і баклани. Загалом — 300 видів рослин і 5 тисяч тварин — для фотосафарі саме те! Або Джарилгач, розташований у Херсонській області. Влаштувати робінзонівські пригоди буде нескладно: вам знадобиться купальний костюм, намет, великий об’єм пам’яті на телефоні і репелент від комах. З розваг тут снорклінг і фотосафарі на рожевих пеліканів і диких кабанів.

Острови Інь та Ян 

У давньокитайській міфології та натурфілософії іньян – символ творчої єдності протилежностей у Всесвіті. У Литячах – це острови на Дністрі Заліщицького району, Тернопільської області.

Самі острови та навколишня місцевість покриті густим лісом. Місця навколо селища Литячі надзвичайно мальовничі. Тут можна чудово усамітнитись, насолодитись недоторканими пейзажами та подумати про китайську міфологію.  

Найкраще споглядати їх з західної сторони села, радять місцеві.

Острів Шацький на Світязі

Острів розташований на озері Світязь в Національному природному заповіднику Шацький. Навколо – тільки чиста і прозора вода. Але старожили стверджують, що існує шлях, по якому від берега до острова можна добратися по воді пішки. 

Загальна площа Шацького складає майже 7 гектарів.

Сам острів – місце гніздування різних птахів. Дістатись до нього можна на човні, чи байдарці. Шлях на моторному човні займе приблизно пів-години. Тут можна знайти залишки будинку відпочинку партійних чиновників.

Вода в озері прозора та чиста, а з острова відкриваються чудові панорами. Водойма має широкі піщані пляжі.

В навколишніх селах є ряд пансіонатів та будинків відпочинку, але в карантин вони не працюють. 

Суспільство

Відсьогодні в Україні розпочалася реєстрація на вступні іспити для магістрів та аспірантів: який алгоритм

Опубліковано

Відсьогодні в Україні розпочалася реєстрація на вступні іспити для магістрів та аспірантів. Основний період реєстрації триватиме з 7 до 29 травня включно, а з 17 до 21 червня буде додатковий період для тих, хто не зміг зареєструватися в основний.

Про це повідомляє МОН.

Реєстрацію на ЄВІ або ЄФВВ проводять приймальні комісії ЗВО (як особисто, так і дистанційно).

Алгоритм реєстрації

  1. Сформуйте комплект сканованих копій або фотокопій реєстраційних документів:
  • Заява-анкета з вашим електронним підписом для отримання екзаменаційного листка (при заповненні заяви-анкети вкажіть місце, де ви бажаєте скласти іспити, та оберіть не предметні напрямки).
  • Копію документа, що посвідчує особу.
  • Документ, що підтверджує ваш РНОКПП або причину його відсутності.
  • Документ про здобутий ступінь вищої освіти (якщо завершили навчання в минулі роки).
  • Довідку щодо планового строку завершення навчання та отримання диплома у 2024 році.
  • Фотографію для документів (кольорової або чорно-білої) із зображенням, що відповідає вашому досягнутому віку.
  • Медичний висновок (форма 086-3/о) (за необхідності для спеціальних умов під час вступу).

Читайте також: Які зміни відбудуться в Україні в травні: пенсії , НМТ, свята

2. Надішліть на електронну адресу приймальної комісії скановані копії або фотокопії реєстраційних
документів.

3. Отримайте скановану копію екзаменаційного листка на свою електронну адресу.

Більше деталей за посиланням.

Нагадаємо, рух «Єдині» запускає новий курс з переходу на українську мову.

Фото: МОН

Читати далі

Суспільство

Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

Опубліковано

У вівторок, 7 травня, відбудеться перший півфінал “Євробачення-2024” у Мальме, де 15 учасників будуть змагатися за право представити свою країну у фіналі. Україну у цьому півфіналі представлятимуть дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею “Teresa & Maria”, а їх виступ заплановано під пʼятим номером.

Про це повідомляє Суспільне.Культура.

Телеканал Суспільне Мовлення забезпечить пряму трансляцію “Євробачення” на кількох платформах, включаючи телебачення та цифрові платформи, щоб глядачі мали можливість дивитися подію онлайн.

Де буде показана трансляція

Коли: півфінал розпочнеться 7 травня о 22:00.

Читати також: Українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN

Де можна проголосувати?

Голосування у півфіналі розпочнеться після виконання останньої пісні і триватиме приблизно 15–25 хвилин.

Глядачі матимуть можливість віддати свої голоси за допомогою застосунків для iOS, Android або Windows. Зокрема, через цей додаток можна буде голосувати з країн, які не беруть участь у конкурсі.

Також із країн, які не беруть участь у конкурсі, можна проголосувати через спеціальний сайт. Голосування для таких глядачів розпочнеться після закінчення трансляції другої генеральної репетиції обох півфіналів напередодні ввечері та завершиться на початку прямого ефіру.

У півфіналах можуть голосувати лише глядачі тих країн, які беруть участь у відповідному півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня. У першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Кожен глядач може проголосувати до 20 разів за представників країн, які йому подобаються.

Нагадаємо, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Також ми повідомляли, що в Сумах розробили концепцію відновлення набережної: як вона буде виглядати.

Фото: alyona alyona & Jerry Heil

Читати далі

Суспільство

Уроки Незламності: спільний проєкт про Героїв від Стріткод, Освіторія.Медіа та ШоТам

Опубліковано

У травні стартує всеукраїнський проєкт “Уроки Незламності”. Його спільно з ГС “Освіторія” та медіа “ШоТам” реалізує ГО “Історична платформа”. Уроки спрямовані на формування достовірних історичних знань у дітей та підлітків, вони в цікавому форматі знайомлять з життям незламних українців у різні часи.

Команда “ШоТам” долучилася до проєкту “Уроки Незламності”, щоб показати дітям та підліткам, які українці стійкі та круті. Попри численні виклики, з якими їм доводилося і доводиться стикатися. Саме “ШоТам” створює короткі інформативні відео про постатей.

Сама ідея Уроків належить ГО “Історична платформа”, яка наприкінці минулого року запустила краудфандинговий збір на платформі “Моє Місто” для підготовки матеріалів про незламних українців і розробки на їхній основі тих самих Уроків Незламності.

“Ми отримали 439 заявок від шкіл на матеріали для Уроків. Це школи з усіх куточків України. Буквально — зі всіх, тобто і з Донецької області, і з Луганської. Окрім, хіба що, Криму”, — каже авторка збору і співзасновниця ГО Наталя Демідова. 

В рамках проєкту були підготовлені матеріали про діячку культури Людмилу Старицьку-Черняхівську, військову формацію Січові Стрільці, дисидента Олексу Тихого, офіцерку та науковицю Олену Степанів та багатьох інших.

“Робота з дітьми — один з ключових напрямків нашої організації. Ми дуже раді можливості реалізувати її з такими потужними партнерами”, — каже голова і співзасновниця ГО Інна Крупник.

Освіторія.Медіа долучилася до проєкту як розробник Вчительського конструктора Уроків Незламності — універсальної методики з набором інструментів для вчителя, щоб провести цікавий та різноформатний урок.

“Вчительський конструктор — це матеріал, до якого ми завжди залучаємо інноваційних експертів та методистів, щоб кожен учитель склав свій унікальний креативний урок із цеглинок-вправ. Віримо, що наш спільний Вчительський конструктор надихне освітян та їхніх учнів та учениць”, — ділиться головна редакторка Освіторія.Медіа Катерина Кисельова. 

Читайте також: Україна піднялася на 18 пунктів в Індексі свободи преси

ГО “Історична платформа” відома іншим масштабним проєктом — “Стріткод: історія на кожному кроці”. Саме з використанням або на основі його матеріалів готують й Уроки Незламності. “Стріткод” розповідає про імена в назвах вулиць — цікаво й верифіковано. А також маркує простори міст стріткодами — авторськими табличками, які ведуть на платформу, де можна дізнатися більше про постать, на чию честь названі вулиці. Минулого року проєкт стартував у Києві, а цього року у планах команди — застріткодити Луцьк, Вінницю, Гадяч, Конотоп та інші міста. 

Напередодні масштабування новими містами команда почала роботи із вдосконалення сайту, розширення його функціоналу. Партнером цієї технологічної модернізації стала українська продуктова студія Railsware — там переконані, що успішне майбутнє можна будувати лише тоді, коли добре знаєш власне минуле. 

Дивіться відео, підготовлені в рамках Уроків Незламності. Читайте про незламних постатей на Стріткод-платформі. Робіть все або хоч дещо, щоб зберегти історичну пам’ять і передати її наступним поколінням. Бо — ми ж з вами Незламні.

Нагадаємо, у Міноборони розповіли про грошове забезпечення для важкопоранених військових.

Фото: Уроки Незламності

Читати далі