Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Мамо, я в шапці”: 7 українських брендів зимових аксесуарів

Опубліковано

Колись в дитинстві ми носили шапку для мами, а зараз самі полюємо за стильним та теплим зимовим аксесуаром. Українські бренди пропонують багато варіантів шапок, шарфів та рукавиць на будь-який смак. Тому, якщо ви досі не встигли утеплитись, або обираєте подарунок на Новий Рік, ця підбірка теплих брендів для вас.

Pavlenki

Це унікальна сімейна майстерня, де для вас зможуть зв’язати практично все. Унікальність бренду Pavlenki в тому, що всі речі створюються з актуальної грубої в’язки, яка не втрачає своєї популярності вже кілька років.

Цей бренд почав розвиватись ще у 2014 році й зараз пропонує шапки, снуди та рукавиці з італійської мериносової шерсті та напівшерсті. Італійська пряжа вважається однією з найкращих у світі, тому за якість продукції можете не сумніватись. Pavlenki створюють аксесуари у стильних та яскравих кольорах, тому шапка чи снуд від бренду доповнять будь-який образ та зігріють вас взимку. До речі, бренд також пропагує екорух. Pavlenki Workshop підписали міжнародну угоду з організацією The Fur Free Retailer про відмову виробництва одягу та аксесуарів з хутра.

Де купити: сайт

Ціни: снуд — 870 гривень, шапки — 700 гривень, довгі шарфи — 1400 гривень.

PureWool

Тут вам можуть зв’язати шапки з вовни альпаки з додаванням акрилу. Бренд PureWool виготовляє вироби виключно з екологічної сировини країн Скандинавії. Також використовують і гіпоалергенний матеріал.

Рукавички та шарфи бренду мають унікальний орнамент, який є традиційним для країн Скандинавії. Кожний виріб виготовляється в трьох розмірах, що робить вас власником ексклюзивного візерунка. Тут можна придбати собі й шапки грубої в’язки, з “вухами” або з помпонами.

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 359

YourYarn

Бренд YourYarn заснований у 2015 році та позиціонує себе як найкращий бренд в’язаних виробів у світі. Тут можна придбати стильні шарфи, шапки та снуди високої якості. Кожна річ створюється вручну, а засновниці бренду контролюють якість на всіх етапах — від виготовлення пряжі до упаковки виробу.

Серед асортименту бренду є шарфи та шапки грубої в’язки переважно в пастельних тонах. Проте, є і яскраві вироби, які здатні розфарбувати холодні зимові вечори. Також бренд виготовляє стильні рукавички під колір шапки чи снудів.

Де купити: сайт

Ціни: шапка — 690 грн, шарф — 1350 грн

Famo

Цей бренд можна було побачити, певне, чи не в кожного блогера Інстаграму. А все тому, що бренд Famo — виробник та постачальник таких аксесуарів, як: шарфи, хустинки, капелюхи, літні та пляжні сумки, рукавиці. Крім цього, тут широкий вибір жіночих сумок — класичні, кросс-боді, поясні сумки, сумки на плече, великі сумки-шопери

На сайті понад 4000 позицій стильних аксесуарів, також кожного тижня бренд отримує новинки. Крім імпортних товарів, у бренду є і власне виробництво. У асортименті є і рукавички, і шарфи, і снуди, і хомути, і шапки. Тож, будь-яка модниця знайде собі стильний зимовий аксесуар.

Де купити: сайт

Ціни: шапки від 229 грн, шарфи — від 100 грн.

KNITKINA

Цей український бренд в’язаного одягу та аксесуарів був створений у 2013 році.

Спочатку KNITKINA створювався тільки для в’язаних аксесуарів: рукавиці, шапки, снуди, хомути, шарфи. Сьогодні засновники змогли розширити свій асортимент, який тепер охоплює ще й в’язаний одяг: пальто, кардигани, светри, плаття.

KNITKINA ставить за мету створювати стильні та зручні речі високої якості. Всі вироби створюють вручну, а засновники враховують такі властивості як практичність, зручність та легкий стиль, який довгий час буде залишатись в тренді. Серед асортименту бренду можна знайти базові шапки та рукавиці різних кольорів. Особливої уваги у цьому сезоні бренд приділив довгим шарфам, адже їх можна одягати по-різному та створювати новий образ.

Де купити: сайт

Ціни: в середньому — 600 гривень

Nit.kA

Якщо вам не до вподоби об’ємні в’язані шапки, то бренд Nit.kA створює трикотажні аксесуари. Переосмисливши ставлення до в’язаних виробів, у 2015 році команда дизайнерів бренду відкрила красу і практичність трикотажного одягу знову.

Nit.kA створює вироби з унікальними орнаментами за мотивами української вишивки, малюнками, створеними художниками, та актуальними принтами сезону. Бренд хоче створювати цілісний образ, тому пропонує базовий блок колекції у декількох кольорових рішеннях. Вироби Nit.kA універсальні: зимова колекція створюється з вовняної пряжі, а літня з легкої й комфортної бавовни. Серед асортименту бренду ви зможете знайти шапки та шарфи з цікавими принтами на будь-який смак.

Де купити: сайт

Ціни: від 650 гривень

Творча майстерня “Капелюх”

Якщо цієї зими вам хочеться щось дійсно стильне та креативне, то варто заглянути у творчу майстерню “Капелюх”. Тут можна знайти чудовий варіант головного убору як для жінки, так і для чоловіка.

Ретро або сучасний стиль? Етно або гламур? Фетр або солома? Великий циліндр або крихітна капелюшок-таблетка? Тут є все. Завдяки майстерні можна експериментувати та створювати сміливі образи.

Серед зимової колекції бренд пропонує берети, кепки, фуражки, чолми та капелюхи. У таких аксесуарах можна відчути себе героєм якогось старого фільму.

Де купити: сайт

Ціни: від 300 гривень за берет, до 780 грн за капелюх

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі

Суспільство

SAFE HUB: як у Звягельській громаді навчають домедичної допомоги

Опубліковано

Завдяки Ларисі Капчинській 800 жителів Звягельської громади вміють робити масаж серця. Бо вона – директорка місцевої гімназії, створила сучасний тренінговий центр SAFE HUB. І тепер усі в громаді вміють користуватись дозиметрами й реанімувати дефібриляторами.

Історія директорки

Лариса Капчинська – директорка гімназії у місті Звягель на Житомирщині. Учні її школи вивчали домедичну допомогу і цивільний захист на уроках тільки теоретично. Бо не було ні турнікетів, ні респіраторів, щоб відпрацювувати навички практично.

Така мрія була ще до війни – оснастити такий кабінет сучасним обладнанням, ну а коли почалася війна, звичайно, це вже була не просто мрія, а вимога часу“, – каже Лариса Капчинська.

Аби школярі тренувалися на сучасному обладнанні, директорка взялася писати проєкт. До співпраці залучила і колег з місцевого медичного коледжу.

Реалізація проєкту

Основною ідеєю було те, щоб створити в одному закладі – це гімназія Nº 5, адже вона знаходиться в центрі, в близькій доступності до всіх закладів освіти – створити такий освітньо-безпековий центр, де зосередити і обладнання, і все те, що потребувало навчання цивільному захисту й першій домедичній допомозі“, – розповідає директорка.

А щоб охопити більше людей в громаді, жінка заручилася підтримкою місцевої влади.

“Від нас була роль, щоби ми поінформували це серед широкого кола громадськості, і ми направляли й своїх всіх фахівців, які тісно співпрацюють з мешканцями, щоби вони в разі виникнення надзвичайної ситуації знали як діяти в тій чи іншій мірі”, – каже заступниця міського голови, Ірина Гудзь.

Саме завдяки підтримці влади до проєкту вдалося залучити 26 000 доларів від ПРООН. За отримані кошти обладнали приміщення для тренінгів. І придбали шини, ноші, аптечки тактичної медицини, дозиметри і прилади хімічної розвідки.

Читати також: У Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини

Результати роботи

“Ми змогли придбати 3 гарних сучасних фантоми, які з електронним вимірюванням результату, тобто які показують ефективність проведення реанімаційних заходів. І ми доволі велику кількість придбали тренажерів ще для надання медичної допомоги при переломах, при кровотечах”, – розповідає директорка Звягельського медичного фахового коледжу.

Водночас розробили освітню програму для звягільчан з надання невідкладної домедичної допомоги. Тренінги проводили по 8 годин 2 рази на тиждень.

“За цей час нам вдалося навчити 60 груп людей різних соціальних груп, вікових категорій. Переважна більшість це були студенти та учні, а також працівники установ, закладів міста нашого, а також представники навіть добровольчих обʼєднань військових, які хотіли пройти курс надання першої домедичної допомоги”, – каже Лариса Капчинська.

Відтак не лише учні Лариси, але й 800 жителів громади вміють зупиняти кровотечу і робити масаж серця. І навіть навчилися користуватися дозиметрами і приладами хімічної розвідки.

“Навіть в рамках уже завершеного проєкту все ж таки продовжуємо. Є в нас така ідея, щоб хоча б раз в два тижні чи там два рази на місяць проходили такі тренінги для всіх бажаючих по запису або команда виїжджала в школи і вчила цьому”, – підкреслює директорка.

Нагадаємо, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Читати далі

Суспільство

В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Опубліковано

У 2023 році значно збільшилася кількість публікацій, написаних українською мовою, на найпопулярніших соціальних мережах, таких як Facebook, X (Twitter), Instagram, YouTube і TikTok.

Про це повідомляється у щорічному звіті мовного омбудсмена.

Центр контент-аналізу провів дослідження під назвою “Українська мова в соцмережах”, в якому соціологи аналізували використання української та російської мов на просторах Інтернету з 2020 по 2023 рік.

У рамках дослідження було проаналізовано понад мільйон публікацій у популярних соцмережах, включаючи ті, які заборонені в Україні, такі як Однокласники і ВКонтакті. Також зверталася увага на місце проживання користувачів, яке визначалося за інформацією у їхніх профілях. До аналізу також включалися тимчасово окуповані території, а саме Крим і Севастополь.

Читати також: українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Результати дослідження

  1. На Instagram у жовтні 2023 року понад 90% публікацій були українською мовою.
  2. На Facebook та Х (Twitter) у жовтні 2023 року від 75% до 80% публікацій були українською мовою. Проте, у червні 2022 року у Facebook та Х (Twitter) частка української мови становила від 65% до 70%, в той час як три роки тому ця частка була лише 15-25%.
  3. У TikTok удвічі збільшилася кількість українськомовного контенту.
  4. На YouTube за період з 2020 по 2023 рік спостерігається беззаперечне зростання використання української мови, яке не виявлено в червні 2022 року порівняно з попереднім періодом. Та вже через півтора року частка українськомовного контенту на платформі сягнула 45%, що майже вдесятеро більше, ніж до війни (5%).

Нагадаємо, що в Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Київські школи можна буде подавати документи онлайн.

Фото: Інформатор

Читати далі