Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

День студента 2019: шість бізнесменів, які стали успішними за студентською партою

Опубліковано

Хтось студентське життя витрачає на постійні тусовки в гуртожитках, а хтось не тільки шукає собі роботу, а й відкриває власний бізнес. Герої нашої підбірки вже в юному віці стали успішними і є прикладом не лише для своїх однолітків, а й для старшого покоління. Обережно! Після прочитання матеріалу може з’явитись бажання замість нічного клубу сісти за написання бізнес-плану. 

Бізнес на подарунках

Ідея робити подарункові бокси прийшла до 22-річного Михайла Гаврилюка випадково. Спочатку це була сезонна ідея, бо люди були в пошуках новорічних подарунків. А згодом це перетворилось у повноцінний бізнес під назвою “Твій бокс”.

Для запуску проекту  Михайлу було потрібно 22 тисячі гривень. Друг погодився профінансувати, але згодом дав задню. Тому хлопцю довелось викласти всі свої заощадження, адже дуже загорівся ідеєю.

Зараз “Твій бокс” активно розвивається і має більше 10 тисяч підписників в Інстаграм. Подарунки складаються з чотирьох елементів: дерев’яної чи картонної коробки, солодощів, предметів і листівки. Ціни на бокси починаються від 450 грн. Найдорожчий коштує 1300. Зараз виготовляють 20 стандартних боксів. А також на сайті є конструктор, де покупці самі можуть обрати тип коробки, складники, листівку. 

Власна пекарня у 18 років

Коли Софія Теребова заснувала власну пекарню March&Co, їй було всього 18 років. У той період дівчина навчалась в університеті та паралельно пекла кекси на замовлення. Спочатку все готувала на домашній кухні, а продавала через соціальні мережі. Зовсім скоро отримала масштабне замовлення від організаторів університетської конференції, де мала зробити  180 кексів, 360 пиріжків з куркою і тисячу штук печива. 

Спрацювало сарафанне радіо і поступово посипались замовлення. Софія розширила асортимент та стала випікати пироги, капкейки і бісквітні торти. Зараз дівчина має успішний бізнес, а починалось все з того, що їй доводилось після пар готувати замовлення, розвозити їх клієнтам, а потім знову продовжувала навчатись.

Арахісові королі

Якщо в Україні хтось і говорить про арахісову пасту, то відразу згадують Масло ТОМ. Та й рекомендації блогерів не обходяться без цього корисного сніданку. Але мало хто знає, що такий масштабний бізнес заснували два львівські студенти – Михайло Бойко і Тарас Фітьо. 

Якось хлопці скуштували арахісову пасту в Америці і вирішили, чому б не спробувати робити це й в Україні. Першу партію зробили скоріше для фану, а перші інвестиції склали всього 100 доларів. Зараз виробництво бізнесменів завантажене на 10%. При цьому в місяць, в залежності від сезону, “ТОМ” випускає від 3 до 10 тонн арахісової пасти.

Банка 180 грамів коштує 130 гривень. Бізнесмени кажуть, що продукт користуються попитом, а обороти бізнесу – мільйонні.

20-річна роботодавець

Луцькій студентці Дарині Данилюк всього 20 і вона вже є бізнес-леді та дає роботу й іншим людям. Дівчина відкрила фірму Danyliuk Design та розробляє інтер’єр не тільки для українців, а й американців. Раніше Дарина сама працювала найманим дизайнером на фірмі, але якось наважилась піти. 

У цей період їй запропонували взяти офіс в оренду, де вона ж і робила ремонт. Так і почався власний бізнес. Не зважаючи на всі побоювання займатись всіма справами самостійно, дівчина спробувала і все вийшло. Дарина працевлаштувала трьох людей – візуалізатора і двох креслярів та отримує регулярні замовлення. 

Автопарк електротаксі після пар

Студент з Києва Ігор Вознюк вже у 23 роки став власником автопарку електротаксі. Ще за студентською партою в університеті Драгоманова до хлопця прийшла ідея зробити бізнес, коли він дізнався про “безвідсоткові” кредити на електромобілі. 

Ігор разом з одногруппником взяли в оренду електромобіль Nissan Leaf. А коли зрозуміли, що  у Києві недостатньо швидкісних зарядних станцій, купили електромобіль Renault Zoe. Після цього закупились ще електромобілями з Європи. При цьому, брали саме без акумуляторів, завдяки чому електромобілі обходилися значно дешевше.  За словами бізнесмена, такі автомобілі можуть приносити 1250 – 1400 доларів чистого прибутку.

Молодь дає роботу пенсіонерам

Одеські студенти вирішили допомагати заробити бабусям на пенсії і створили соціальний бізнес Gudzyk.  Юлія Котюк – засновниця проекту. Вона разом з 5-ма друзями вже другий рік співпрацює з “літніми бізнесменами”, які шиють з фетру чохли для гаджетів та сумки.

Все розпочалось з Юліної бабусі, якій дівчина запропонувала зробити сумку з фетру. Студентка розповіла друзям  про свою ідею і ми вирішили спробувати. Зараз з ними працює чотири бабусі. Вони на фрілансі – виготовляють сумки та чохли у себе вдома на власних швейних машинках. А студенти  повністю забезпечують матеріалом.

Стандартна сумочка коштує – 420 гривень, візитниця – 79 гривень, великий чохол для ноутбука – 480 гривень. Бабусі отримують фіксовану суму за кожен виготовлений виріб. В середньому – 1500 гривень щомісяця.

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі